انیمه اتک آن تایتان
اخبار سینما و انیمیشن خبر سینما

انیمه اتک آن تایتان ؛ رویای واقعی ارن یگر

اگر‌چه مانگا و انیمه اتک آن تایتان به پایان رسیده‌اند، اما این اثر به واسطه مفاهیم تامل‌بر‌انگیز، داستان درخشان و شخصیت‌های پرداخت شده، تاثیر زیادی روی جنبه‌های مختلف صنعت سرگرمی داشته که تا سال‌ها ادامه خواهد داشت. هاجیمه ایسایاما به عنوان خالق اثر مذکور، نام خود را در تاریخ ثبت کرده است. این مانگاکا به تازگی در مصاحبه جدید خود از شخصیت اصلی مانگا و انیمه Attack on Titan یعنی ارن یگر گفته است.

اخیرا نیویورک تایمز گفت‌و‌گویی با هاجیمه ایسایاما ترتیب داده که در قالب آن خالق مجموعه حمله به تایتان به صحبت در مورد پروسه نگارش داستان این اثر پرداخته است. او به طور خاص به آرزوها و رویای واقعی ارن یگر اشاره کرده و از تفاوت آن با آن چه که طرفداران باور دارند، گفته است.

انیمه اتک آن تایتان ؛ تئوری غم‌انگیز لیوای تایید شد

از زمان شروع مجموعه Attack on Titan، تمایل عمیق ارن برای سفر به فراتر از دیوارهای جزیره پارادایس و دیدن سایر مناطق مختلف جهان به جنبه مهمی از شخصیت‌پردازی او تبدیل شد. ارن از تایتان‌ها متنفر است، به این دلیل که او و دوستانش را مجبور به زندگی در پشت دیوار‌ها کرده‌اند.

انیمه Attack on Titan

ارن به دلیل تمامی تجربیات تلخی که داشته، با تمام وجود از تایتان‌ها متنفر است

بسیاری از طرفداران انیمه اتک آن تایتان باور دارند که آرزوی ارن سفر به سراسر جهان و تجربه مکان‌ها و موقعیت‌هایی به دور از جنگ در خارج از جزیره است. شخصیت‌های دیگر هم تمایل مشابهی داشته و به دنبال سفر به مکان‌های نا‌شناخته بودند. برای مثال آرمین همیشه آرزو داشت که اقیانوس را ببیند. به لطف کتابی که آرمین در مورد دنیای بیرون از دیوار‌ها داشت، تعداد انگشت‌شماری از الدیایی‌ها از جمله ارن با این بخش از جهان آشنایی داشتند. با این حال، ایسایاما در مصاحبه اخیر خود فاش کرده که رویای ارن فراتر از کشف نقاط نا‌شناخته است.

چگونه انیمه اتک آن تایتان سبک شونن را متحول کرد؟

خالق مانگا و انیمه اتک آن تایتان توضیح داده که آرزوی ارن هرگز ارتباطی با دیدن مناظر مختلف نداشته است. در عوض او به دنبال دنیایی آزاد و بدون مرز و محدوده بود. مسئله این نبوده که ارن چه مواردی را می‌توانست در خارج از دیوار‌ها تجربه کند، بلکه او قصد داشت ببیند زندگی بدون محدودیت‌های سخت‌گیرانه جزیره به چه شکل خواهد بود. با این حال پس از شروع سفر، ارن متوجه شد که دنیای بیرون از دیوار‌ها چندان تفاوتی با آن ندارد. این امر نشان می‌دهد که بیشتر از محل زندگی، محدودیت‌ها و حس زندانی بودن است که ارن را آزار می‌دهد.

ارن همیشه تنفر شدیدی نسبت به تایتان‌ها داشته که هرگز از بین نمی‌رود. به این واسطه او عهد می‌بندد که هر طور شده، حتی با دست زدن به قتل عام و اقدامات غیر‌انسانی، به کشتار و خون‌ریزی تایتان‌ها پایان دهد. در مدت کوتاهی ارن متوجه شد که اگر‌چه زندگی در جزیره پارادایس او را محدود کرده و بهترین گزینه ترک آن است، اما راه رسیدن به آزادی آن طور که تصور می‌کرد و امیدوار بود، ساده نیست. در بخش‌های مختلف دنیا، تایتان‌ها در حال ویرانی هستند و این امر عزم او را برای ریشه‌کن کردن این موجودات و توقف کشتار‌شان تقویت کرد.

شخصیت ارن در انیمه اتک آن تایتان

شروع رامبلینگ نشان می‌دهد که ارن تا چه اندازه به هدف و آرمان خود پایبند است

گفته‌های هاجیمه ایسایاما به خوبی نشان می‌دهند که چرا ارن در نهایت به رامبلینگ روی آورد و نه تنها تایتان‌ها، بلکه بسیاری از انسان‌ها را از بین برد. تصمیم او به دور از عدالت و قطعا بی‌رحمانه است، اما ارن باور داشت که برای محافظت از عزیزانش در برابر تایتان‌ها و سایر خطر‌ها، هیچ راه دیگری وجود ندارد. به کمک رامبلینگ، ارن زمینه‌ای دستیابی انسان‌ها به رویایش یعنی آزادی را فراهم کرد. ارن در تمام طول عمرش تنها برای این هدف تلاش کرد و در راه آن جانش را از دست داد. او در طول انیمه اتک آن تایتان بی‌وقفه در مورد آزادی صحبت می‌کند و به واسطه مصاحبه ایسایاما ثابت شد که آزادی هدف اصلی این شخصیت است.

خالق انیمه اتک آن تایتان از حقیقت پنهان پشت یکی از راز‌های این اثر می‌گوید

در نهایت دوستان ارن بدون که از هدف واقعی او مطلع باشند، در مسیر متضاد با او قرار گرفته و تلاش کردند که از قتل عام انسان‌ها و رامبلینگ جلوگیری کنند. با این حال ارن چنان به آرمان و هدف خود معتقد و متعهد بود که با تمام توان در مسیر رسیدن به آزادی قدم بر‌می‌داشت. همان‌طور که ایسایاما توضیح داده، برای ارن محیط زندگی و حتی جان خودش اهمیتی نداشت. در ذهن او تنها فکر کنار زدن محدودیت‌ها و زندگی کردن انسان‌ها در آزادی کامل در جریان بود. با این که ارن توانست تایتان‌ها را حذف کند، اما آزادی که او فکر می‌کرد، شکل نگرفته و نوع جدیدی از محدودیت این بار توسط انسان‌ها به وجود آمد.

نظر شما در مورد رویای ارن برای رسیدن به آزادی چیست؟ آیا با اعمالی که او در مانگا و انیمه اتک آن تایتان برای رسیدن به این هدف به آن‌ها دست زد، موافق هستید؟ آیا هدف، وسیله را توجیه می‌کند؟ نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

منبع: Screen Rant


ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم

ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم
تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
45 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پرهام
پاسخ

خدا رحمتش کنه نور به قبرش بباره واقعا آخرش حیف شد 😂

ناشناس
پاسخ

هعیی ارن چرا رفتی و منو تنها گذاشتی من خیلی دوست دارم 😭😭

.......
پاسخ

مرگ ارن از قبل تعیین شده بود اگه قسمت ۸ ova رو نگاه کرده باشی اونجا هم ارن تو همون بچگی وقتی بالن سقوط می‌کنه میمیره ، پس سرنوشت اول و اخر ارن مرگ بودع

ثنا
پاسخ

من همین دردو دارم😭😭😭😭😭

سروش
پاسخ

واقعا اینارو ایسایاما گفته؟ اگه اسمشو نمیدیدم فکر میکردم طرف اصلا انیمه رو ندیده کامل. والا فصل آخر معلوم شد اصلا دیگه کینه آنچنانی از تایتان ها نداره و کلا ارن برده آزادی بود و اینقدر درگیر هدفش به آزادی شده بود ک یجورایی اسیر شده بود تو هدف آزادیش و یه تناقض قشنگ . بهترین چیزی ک به ذهن ارن رسید تقابل با بی عدالتی علیه پارادایسی ها بود و با رامبلینگ بخش زیاری از جمعیت جهان رو کشت و تجهیزات نظامی رو تو جهان نابود کرد تا همه به یک برابری نسبی برسن و کسی قدرت مطلق نباشه. ولی در متن بیشتر از هر چیزی تنفر از تایتان ها مطرح شد که این آرمان زیک بود و هدف زیک عقیم کردن ایلدیایی ها بود تا دیگه بعد یک نسل کسی نتونه به تایتان تبدیل بشه

طاها یگر
پاسخ

بزرگوار ارن برده‌ی آزادی نبود! ارن هیچوقت آزادی که می‌خواست این نبود. آزادی از دیدگاه ارن یه دنیای بدون محدودیت، همراه با عزیزانش (مادر عشقش میکاسا، و دوستش آرمین بود) ولی ارن هیچوقت نمی‌تونست به این برسه. یمیر به این شرط قدرت تایتان بنیانگذار رو به ارن داد که از درد عشق‌اش به کارل فریتز نجاتش بده. یعنی خود ارن به این شرط قدرت رو از ر یمیر میگیره. فصل چهار بخشی که ارن تو دنیای مسیر بود به یمیر اون حرف‌ها رو زد: « می‌دونم ۲۰۰۰ سال منظتر بودی یه کسی بیاد آزاد‌ات کنه، من اینکارو می‌کنم قدرتتو بده من» و از طرفی ارن تمام مسیر‌ها رو دیده بود و می‌دونست نمی‌تونه دنیایی رو داشته باشه که نه کسی محدود‌اش کنه، و هم کنار عزیزانش زندگی کنه. ارن مبجور شد مسیری رو بره که میکاسا بکشتش، و میکاسا ناجحی یمیر بشه، چون میکاسا از عشقش گذشت یمیر هم بگذره و هم قدرت تایتان‌ها ازبین بره و هم با کشتن ۸۰٪ بشریت حداقل دیگه تهدیدی برای عزیزانش نباشه.

.......
پاسخ

داداش خودتم درست ندیدی به بار دیگه ببین انیمه ش نکتع زیاد داشت با یه بار دیدن نمیتونی همه نکات شو درک کنی

طرفدار اتک آن تایتان
پاسخ

از روزی که این انیمه پخش شد تا الان ۱۰۰ نگاهش کردم اما وقتی ارن مرد قلبم گرفت حیف شد😭😭😭😥😥😥

Mrsrf
پاسخ

اسمشو بجا اتک ان تایتان باید میزاشتن سقوط یک فرشته

فاطمه شهرکی
پاسخ

دقیقا،ارن یگر کبیر،دلم برات تنگ شده

.......
پاسخ

از طرف ایسایاما از تو معذرت میخوام ، بهش میگم برای انتخاب اسم مانگا بعدی قبلش حتما از شما مشورت بگیرع

فلانی
پاسخ

بابا اصن اسم اصلیش به ژاپنی شینگکی نو کیوجین (غولِ حمله) بوده که یعنی ارن:)
بدبختی اتک ان تایتان یا ی اشتباه در ترجمه بوده یا میخواستن برای انگلیسی زبان ها جذاب بنظر بیاد :\

یک نفر
پاسخ

خواسته خودخواهانه برای صلح جنگ به بار میاره، و نفرت برای محافظت از عشق به وجود میاد….. کلا تا زمانی که آزادی وجود داره در مقابلش محدودیت و بردگی هم وجود داره، تا زمانی صلح و معنای اون وجود داره جنگ و معنای آن اون هم وجود داره… آقا این بابا یه آدم هم هدف و هم عقیده مثل مادارا بود که هردو ناکام شدن…
آقا اینا میخواستن دنیا رو با مفهوم ها و روابط ها و چارچوب های فعلی که دارن تغییر بدن…
آقا اینا نکنه فککردن امام زمانن!… ((((:

رامین رییکو
پاسخ

یاد سخن رانی پین افتادن قسمت۱۶۹ زمانی که بعد این نقطش هیناتا رو زخمی میکنه تا ناروتو تبدیل به کیوبی بشه . واقعا قشنگ گفته نفرت برای محافظت از عشق بوجود میاد و

Mehdi
پاسخ

اوسی تو
مسئله یک شخصیت خیالی چ ربطی ب امام و دین دارع.

A&O£AZL
پاسخ

زر نزن

آکام ابراهیمی
پاسخ

ولی واقعاً بهترین انیمه جهان بود به نظرم کاش یکم بیشتر بود این انیمه واقعا …
ارن یگر از تمام عزیزانش خداحافظی کرد
و یجورایی حتی راهنمایی شون کرد ولی بازم حق ارن نبوده اون باید بیشتر آزادی میدید🙂

.......
پاسخ

حتما این نکته رو با ایسایاما درمیون میزارم شاید حرفات روش تاثیر بزاره و جلد ۳۹ رو ویرایش کنع

فاضل حسینی فاطمی
پاسخ

مقاله جالبی بود و لذت بردم و از نویسندش ممنونم

.......
پاسخ

اگه کسی انیمه رو درست ندیده باشع ، ارع مقاله چیزای جدیدی براش دارع
ولی اگه دقیق انیمه رو میدیدی تمام نکات مقاله در انیمه قابل مشاهده بود

حسینی
پاسخ

آیا میکاستا عاشق ترم بود

.......
پاسخ

ترم جدید اومده 🤔🤔

طاها
پاسخ

مخالفم. ارن بعد از فصل ۳، فقط از انسان‌های بیرون دیوار بدش میاد.
ببینید، فصل ۳ قسمت ۱۲، دقیقه ۱۷، ارن یه تایتانی رو می‌بینه که سینه خیز داشته خودشو به دیوار نزدیک می‌کرده، اونجا ارن میگه: «این یکی از دوستان میهن پرست ما بوده، که به تایتان تبدیل شده و به جزیره بشهت فرستاده شده؛ بیاید بریم». ارن تنها از انسان‌های بیرون دیوار متنفر میشه، و می‌خواست کسایی رو که عزیزان‌اش رو تهدید می‌کردن نابود کنه.

.......
پاسخ

خب تا قبل اون قضیه نمیدونستن که تایتان ها الدیایی هستن ( قبلش فکر میکردن تایتان ها دشمنن بعد فهمیدن دشمن اصلی یکی دیگس )

فرنیا شمس علی
پاسخ

چرا رفتی ارن من خیلی دوست داشتم چرارفتی😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

حسین
پاسخ

ای کاش ادامه داشت💔

اتک ان تایتان
پاسخ

ارن این آهنگ رو برا تو نوشتم
چرا رفتی چرااا من بی قرارم عزیز دل من دوست دارم نگفتی میری همیشه بودم عاشقت همیشه دوست دارم من

A.z
پاسخ

به نظرم خیلی انیمه توپی بود اما واقعا از مرگ ارن وجنگ که بعد ها تو پارادیس اتفاق افتاد اصلا راضی نبودم میتونست انیمه خیلیییی فوق‌العاده بشه اگه یک پایان خوش برای نقش های اصلی بودواینکه ارن واقعا میخواست آزاد باشه از همون قسمت اول ودوم معلوم بود که نمی خواست مثل یه حیوون زنده گی کنه وبمیره درسته که بطور آزادانه زنده‌گی رو شروع نکرد ولی آزادانه وطوری که خودش میخواست مرد پس به هدفش رسید گر چه به عشقش نرسید چون میدونست جنگ هیچوقت پایان نداره فقط تونست زمانی رو بخره که دوستاش با آزادی زنده‌گی کنن حالا هر جوره بهش نگاه کنی به جزیره حتما یه روزی حمله میشد چون شاید ارن ۸۰درصد مردم رو کشته باشه ولی باید فراموش نکرد آدم ها شاید رسم رواج خلص همه چیزشون رو تغیر بدن ولی حس طمع خشم نفرت وانتقام همیشه یه طوری ادامه پیدا میکنه حتی اگه ندونن طرف مقابل رو چجوریه این مطلب برای همه کشور ها صدق میکنه

.☯︎ꭈׁׅᨵׁׅׅꩇׁׅ֪݊ ꪱׁׁׁׅׅׅ݊ꪀɑׁׅ ᨮׁׅ֮ɑׁׅժׁׅ݊ꫀׁׅܻ݊ᧁׁɑׁׅ
پاسخ

ارن تنها گذاشتی رفتی، دروغ نگم به جز من یکی گذاشتی رفتی، تنها گذاشتی رفتی !!
تو جهنم می‌بینمت😢

یکی بود
پاسخ

خداحافظ 😭🔥

𝐒𝐚𝐫𝐚 𝚈𝚊𝚍𝚎𝚐𝚊𝚛𝚒. ᴏ
پاسخ

حیف که دیگه زنده نیست منم میخوام از تو دیوار ها یعنی کشور برم 😄

. . .
پاسخ

🥺😭😢😔

ᴍᴀƦᴍꞮᴅᴀ
پاسخ

جالب بود مرسی 😁

سروش
پاسخ

از اون روز که پخش شد ۱۰۰ بار نگاه کردم ولی تموم شد 😭

Tara
پاسخ

ای کاش ادامه داشت 💔

پایان
پاسخ

غم اخر باشه

EREN
پاسخ

ای خدا همچین شخصیتی رو کدوم احمقی آخه فراموش میکنه؟؟؟

اریا
پاسخ

میگن شاید مانگای جدید هم بیاد ولی بدون ارن مانگا هیچی نیست !

Red
پاسخ

انیمه اتک ان تایتان یجورایی با کاراکترایی آلمانی نام دقیقا داره داستان پیمان ورسای رو بازگو میکنه.تو این پیمان هر حقی که فکر کنید از آلمان گرفته شد و تقریبا برای له کردنشون بسته شد چون تو جنگ جهانی یک خیلی صدمه زده بودن.و همین باعث خشم و ناسیونالیستی آلمانیا شد تا هیلتر به طرز وحشیانه ای نصف دنیا رو تو جنگ جهانی دوم درست مثل ارن نابود کرد.البتع ناگفته نباشه ارن ک ترکوند کل دنیارو.دقیفت تو جفت داستانا نمیشه حقو به هیچکسی داد.تنها میشه گفت که سخت گیری کردن تو اعمال قدرت اصلا چیز خوبی نیست یجا میزنه بیرون.

ثنا
پاسخ

خدا مرگ میکاسا بده

EREN
پاسخ

مشتی اگه قسمت آخر رو خوب دیده باشی تو آخر آخر قسمت آخر زده The End ی کم قبل ترش میکاسا تو قبر خوابیده که تو دستش گل گزاشتن

EREN
پاسخ

ولی بازم بنظر من این چرخه ادامه پیدا میکنه دوباره تایتان ها میان

جواد بامری
پاسخ

به نظرم ارن یگر خیلی شبیه ایتاچی اوچیها بودـ برای یه هدف خاص مجبور شد خیلی چیزا رو فدا کنه و براش مهم نبود بقیه درموردش چی میگن

یه نفر دیگه
پاسخ

دقیقا هدف آزادی چه ربطی به ( نسل کشی ) داشت ؟

Mehdi
پاسخ

حاجب به نظر من کار ارن ب دور از عدالت نبود.🙄🤗
فقط وظیفه سختی بود که ارن با قدرت آینده بینی تایتان مبارز از نسل های گذشته خود بهش واگزار شده بود.🙂🫢
ارن هیچوقت بی احساس نبوده؛فقط یکم متحد بود و اعتماد به نفسی داشت که همه رو میترسوند.😁🫡
به نظر اگه ارن موفق میشد😶😔
نه اگه دوستاش جلوشو نمی‌گرفت.😑🤐😒
مردم جزیره پارادوکس نشریتو دوباره از نو شکل میدادن.😇🫠