معرفی بهترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره در تاریخ
اخبار بازی انتخاب سردبیر برترین‌ها بهترین بازی‌‌ها

معرفی بهترین بازی های شوتر اول شخص چند نفره در تاریخ

ژانر شوتر اول شخص شاید یکی از محبوب‌ترین‌ سبک‌ها در صنعت بازی باشد که ریشه در عناوین تیراندازی کلاسیک دهه ۹۰ مانند DOOM و Quake دارد. با انتشار بازی محبوب Counter-Strike: Source در سال ۲۰۰۴، بازی های شوتر اول شخص چند نفره به یکی از محبوب‌ترین و رقابتی‌ترین سبک‌های بازی‌های ویدیویی تبدیل شدند. در دو دهه گذشته، بازی‌های تیراندازی اول شخص چند نفره یکی از پرتکرارترین بازی‌های حاضر در صنعت بازی بوده‌اند؛ از تجربیات رقابتی مانند Counter-Strike: Global Offensive تا بازی‌های کوآپی چونLeft 4 Dead 2 ، این بازی‌ها تا مدت‌ها بر دیگر شوترهای اول شخص سلطنت کرده‌اند. در اینجا باکیفیت‌ترین و پرمحتواترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره را به شما معرفی می‌کنیم. با مجله بازار و ادامه این مقاله همراه باشید.

Call Of Duty 4: Modern Warfare

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۳/۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی‌ استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو DS، PC

Call of Duty 4: Modern Warfare، بازی‌های شوتر اول شخص مدرن را برای همیشه تغییر داد

این بازی کلاسیک از سری Call of Duty، نسخه‌ای است که این فرنچایز را برای همیشه تغییر داد. شاید تجربه بخش چند نفره بازی Modern Warfare در حال حاضر چندان جذاب نباشد و بازی‌هایی که بعد آن عرضه شدند، بهتر به نظر برسند، اما در آن زمان، Modern Warfare یک تجربه تازه و جدید بود.

بازی‌هایی که اگر سری کالاف دیوتی را دوست دارید باید تجربه کنید

حالت چند نفره Modern Warfare نسبت به بازی‌هایی مانند Counter-Strike، چالش‌برانگیزتر و در عین حال، قابل دسترس‌تر بود. علاوه بر این، برخلاف بسیاری از بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره در آن زمان، Modern Warfare از یک سیستم کلاس محور برخوردار نبود؛ در عوض، کلاس‌های از پیش ساخته شده، سلاح‌ها، نارنجک‌ها و امتیازات، سطح بازیکنان را تعیین می‌کردند. با این حال، سیستم پیشرفت Modern Warfare به سرعت به بازیکنان اجازه می‌داد تا کلاس‌های منحصر به‌ فرد خود را بسازند. علاوه بر این، Modern Warfare سیستم Killstreak را به سری بازی‌های Call of Duty معرفی کرد.

Borderlands 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۵/۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ویتا، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، مک اواس، لینوکس، نینتندو سوییچ، اندروید و PC

بازی Borderlands دلیل اصلی لوت‌محور شدن برخی از بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره است

ژانر لوتر-شوتر همیشه در عناوین چند نفره درخشان بوده است و می‌توان گفت که Borderlands، مهم‌ترین دلیل این محبوبیت است. شاید همه از شوخ طبعی سری Borderlands خوششان نیاید، اما Borderlands 2 به اندازه کافی محتوا ارائه می‌دهد تا طرفداران، تکرار در گیم‌پلی بازی را نادیده بگیرند. بازی Borderlands 2 با گروهی از شخصیت‌های قابل بازی متمایز، سلاح‌ها و لوت‌های فراوان و گیم‌پلی سریع، انتخابی عالی برای تجربه با دوستان است. علاوه بر این، احتمالا محتوای گسترده آن، اکثر بازیکنان را برای مدت زمان زیادی درگیر خود می‌کند.

Deep Rock Galactic

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۷/۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان و PC

Deep Rock Galactic یکی از جدیدترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره در این لیست است و می‌توانید بدون ترس از منقضی شدن گیم‌پلی بازی، آ ن را تجربه کنید

این بازی تیراندازی اول شخص و چند نفره، بازیکنان را در نقش معدنچیان کوتوله‌ و مزاحم قرار می‌دهد که در جستجوی گنج و غنیمت در غارهای مختلف هستند. بازی Deep Rock Galactic دارای کلاس‌های منحصر به ‌فرد، سیستم پیشرفت قوی و گیم‌پلی سرگرم‌کننده است که به کار تیمی پاداش می‌دهد. بازی Deep Rock Galactic را می‌توان به تنهایی بازی کرد، اما در نهایت بهترین لحظات خود را در تجربیات چند نفره ارائه می‌دهد. تنوع ماموریت‌ها، غارهای پرجزئیات برای اکتشاف و نبردهای سنگین، Deep Rock Galactic را به یک FPS چندنفره با ارزش تکرار بالا تبدیل می‌کند.

Titanfall 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۵/۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و PC

Titanfall 2 یکی از معدود بازی‌های شوتر اول شخص است که هم بخش داستانی و هم چند نفره فوق‌العاده‌ای دارد

شاید Titanfall 2 خیلی زود در سکوت فرو رفته و بسیاری از بازیکنان آن را از دست داده باشند، اما اکنون بر کسی پوشیده نیست که این بازی، یکی از بهترین شوترهای حرکتی در تاریخ به حساب می‌آید. استفاده بازی Titanfall 2 از حرکات روان، نقشه‌هایی با طراحی خوب و مبارزات مکانیکی جذاب، آن را به یک شوتر اول شخص چند نفره واقعا منحصر به فرد تبدیل کرده است. گیم‌پلی بازی Titanfall 2 بسیار سریع و خاص است، به طوری که منبع الهام بسیاری از عناوین شوتر اول شخص دیگر شده است. این بازی برای همه سلیقه‌ها مناسب نیست، اما کسانی که از Titanfall 2 لذت می‌برند، با تفکر در مکانیک‌های بازی، متوجه ارزش تکرار بالای آن خواهند شد.

بهترین بازی شوتر PS4؛ عناوین هیجان‌انگیزی که باید تجربه کنید

Left 4 Dead 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۷/۱۰۰

پلتفرم‌ها: مک اواس، لینوکس، ایکس باکس ۳۶۰ و PC

بازی Left 4 Dead به عنوان یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص کوآپ در تاریخ صنعت بازی، سبک عناوین Horde Shooter را بر سر زبان‌ها انداخت

شوترهای اول شخص گروهی و چندنفره (Horde Shooter) به یکی از زیرژانرهای فرعی اشباع‌ و محبوب‌ بین بازی‌های FPS تبدیل شده‌‌اند که مسلما، این محبوبیت را تا حد بسیار زیادی، مدیون بازی‌هایی مانند Left 4 Dead 2 هستند. حتی بدون داشتن جامعه بازیکنان قوی و انبوهی از محتوای تزئینی و قابل شخصی‌سازی، Left 4 Dead 2 یک تجربه چند نفره بسیار قوی است که بازیکنان را در انواع نقشه‌های باکیفیت، در مقابل انبوهی از زامبی‌ها قرار می‌دهد. گیم‌پلی بازی Left 4 Dead 2 نسبتا ساده است و به همین دلیل، برای طرفداران امروزی عناوین چند نفره، چندان مناسب نخواهد بود؛ اما وقتی با دوستان خود بازی می کنید، Left 4 Dead 2 تبدیل به یک تجربه دلپذیر و سرگرم‌کننده می‌شود. علاوه بر این، بازی از سیستم‌های پیشرفت پیچیده، پرداخت‌های درون برنامه‌ای و بتل‌پس پولی استفاده نمی‌کند.

Halo 3

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۰/۱۰۰

پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و PC

سری Halo یک بار انقلابی را در بازی‌های شوتر اول شخص کنسولی ایجاد کرد و یک بار دیگر در Halo 3، به این دستاورد نزدیک شد

بازی‌های Halo همیشه ایستگاه خوبی برای طرفداران سرگرمی‌های چند نفره بوده‌اند، اگرچه هرگز به اندازه عناوین دیگر. حالت رقابتی به خود نگرفتند. به طور خاص، بازی چند نفره Halo 2 یکی از محبوب‌ترین بخش‌های چند نفره سری را در اختیار داشت؛ اما بدون شک بازی Halo 3، به لطف Forge و حالات شخصی‌سازی شده بازیکنان، برنده این بخش می‌شود. در حالی که سال‌های زیادی از انتشار بازی Halo 3 می‌گذرد و جامعه بازیکنان این عنوان به اندازه گذشته قوی نیستند، Halo 3 در دوران اوج خود، یکی از سرگرم‌کننده‌ترین تجربه‌های چندنفره در صنعت بازی به حساب می‌آمد. خلاقیتی که حالت Forge داشت، بازیکنان را به پیاده‌سازی ایده‌های جذاب ترغیب می‌کرد. همه این‌ها، بازی را به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل کرد که طبیعتا تمرکز کمتری روی حالات رقابتی داشت.

Team Fortress 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۳/۱۰۰

پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، لینوکس، مک اواس و PC

بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره معمولا پس از مدتی، جامعه بازیکنان خود را از دست می‌دهند؛ اما این موضوع در خصوص Team Fortress 2 صدق نمی‌کند

برخلاف همه پیش‌بینی‌ها، Team Fortress 2 آزمون خود را به خوبی پس داده است؛ تا حدی که به لطف جامعه قوی و سطح دسترسی بالای خود، به یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص نسل هفتم تبدیل شد. Team Fortress 2 یک FPS چند نفره و مبتنی بر کلاس‌های متفاوت است که تجربیات منحصر به فردی را نسبت به بازی‌های چند نفره معمولی ارائه می‌دهد. این عنوان یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره به حساب می‌آید که چنین پایگاه بازیکنان بزرگی را همچنان حفظ کرده است. با وجود گذشت سال‌های زیادی از انتشار بازی Team Fortress 2، این عنوان هنوز هم تجربه نسبتا سرگرم‌کننده‌ای است. سازندگان بازی تا حد زیادی این موفقیت را مدیون انواع کلاس‌های متنوع بازی هستند، کلاس‌هایی که با یکدیگر تمایز دارند و چالش‌های منحصر به ‌فردی را به بازیکنان ارائه می‌دهند.

Quake 3 Arena

میانگین نمرات کاربران استیم: ۹۵/۱۰۰

پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰، دریم کست و PC

بازی Quake 3 از جمله بازی‌های شوتر اول شخص است که به بازیکنان حرفه‌ای پاداش می‌دهد

در حالی که برخی از بازیکنان ممکن است به خاطر مسابقات Unreal Tournament، چندان دید مطلوبی نسبت به Quake 3 Arena نداشته باشند، اما می‌توان گفت که هر دو بازی در زمان خود، به جایگاه نسبتا مشابهی رسیدند. استدلال‌هایی برای حمایت و دشمنی از هر دو عنوان وجود دارد، اما نقشه‌های با دقت طراحی شده Quake 3، انواع سلاح‌های متنوع و فرصت‌هایی همیشگی برای نشان دادن مهارت‌های فردی، آن را به یکی از ظریف‌ترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره در تمام دوران تبدیل می‌کند.

بهترین بازی شوتر آفلاین اندروید ؛ بجنگید تا پیروزی محقق شود! (آپدیت ۱۴۰۲)

بازی Quake 3 به شدت روی گیم‌پلی سریع، اکشن و حرکتی تمرکز دارد که به سختی می‌توان در آن اشتباه کرد. به لطف فناوری حرکتی آن زمان و تکیه بر حافظه محیطی، بازیکنان توانا می‌توانستند به بهترین شکل ممکن، مهارت‌های خود را به رخ بکشند. تنها بازیکنان باقی مانده در سرورهای بازی، طرفداران هاردکور سری هستند، همین باعث می‌شود که تازه‌واردان، هیچ شانسی در برابر آن‌ها نداشته باشند. از بازی Quake 3 همچنان به عنوان یک بازی کلاسیک و خوش ساخت یاد می‌شود.

Counter-Strike 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۸۷/۱۰۰

پلتفرم‌ها: PC

سری Counter-Strike سبک بازی‌های شوتر اول شخص و چند نفره روی PC را برای همیشه تغییر داد

این بازی شوتر اول شخص چند نفره و بسیار رقابتی، بازیکنان را به دو تیم پنج نفره تقسیم می‌کند و اغلب آن‌ها به خنثی کردن/کارگذاری بمب در یکی از چندین نقشه کلاسیک بازی، مامور می‌شوند. نقشه‌های شاهکار و هنرمندانه بازی، از هسته اصلی سری Counter-Strike استفاده می‌کنند، اما سیاست‌های سازندگان در پشتیبانی از بازی و گان‌پلی آن، از نسخه‌های قبلی متمایز هستند. تاریخچه Counter-Strike طولانی و پر از داستان است و هیچکدام از نسخه‌های سری نتوانستند موفقیت CS:GO را تکرار کنند. با این حال، بدون شک بازی Counter-Strike 2 یکی از جذاب‌ترین عناوین این سری است. علاوه بر این، احساس مدرن بازی و تغییر ساختار آن نسبت به به سایر بازی‌های Counter-Strike، آن را برای بازیکنان تازه وارد در دسترس‌پذیرتر می‌کند.

Battlefield: Bad Company 2

میانگین نمرات کاربران استیم: ۸۵/۱۰۰

پلتفرم‌ها: ایکس باکس، پلی استیشن، موبایل و PC

نظرات در خصوص بهترین بازی چند نفره در سری شوتر اول شخص Battlefield بسیار متفاوت است

اگرچه عشق زیادی برای بازی Battlefield 2 وجود دارد، اما بسیاری از طرفداران مجموعه، اغلب Bad Company 2 را به عنوان بهترین نسخه سری معرفی می‌کنند. تخریب‌پذیری بازی در آن زمان انقلابی بود و عوامل محیطی این چنینی، دقیقا همان چیزی است که Bad Company 2 را در تاریخ فرنچایز Battlefiled ماندگار کرد. نقشه‌های بازی، اغلب گسترده و مملو از ساختمان‌های تخریب‌پذیر بودند و بسیاری از آن‌ها، در حالت عالی Rush حضور داشتند. متاسفانه، سرورهای بازی Bad Company 2 بسته شده‌اند، اما این عنوان همچنان نقطه عطفی در تاریخ بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره به حساب می‌آید.

Wolfenstein: Enemy Territory

میانگین نمرات کاربران استیم: ۸۴/۱۰۰

پلتفرم‌ها: PC

سری Wolfenstein که امروزه به‌خاطر کمپین‌های داستانی بی‌نظیر خود شناخته می‌شود، زمانی یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره در بازار سرگرمی بود

این بازی شوتر اول شخص، یکی از تاثیرگذارترین عناوین رایگان برای رایانه‌های شخصی بود که به موفقیت‌های بزرگی رسید. این بازی به سرعت به یک پایگاه و جامعه فعال و تاثیرگذار دست پیدا کرد و زمینه را برای ورود بسیاری از بازی‌های چند نفره دیگر، فراهم کرد. Wolfenstein: Enemy Territory شاید اکنون قدیمی شده باشد، اما برای مدتی طولانی، یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره بود که به کلاس‌ها اتکا داشت.

بازی Enemy Territory دارای یک کلاس بسیار جذاب بود و به بازیکنان اجازه می‌داد تا لباس‌های دشمن را بدزدند و به عنوان یکی از اعضای تیم رقیب ظاهر شوند، چیزی که ممکن است برای طرفداران Team Fortress 2 آشنا به نظر برسد. Enemy Territory همچنین دارای Friendly Fire است که نباید آن را در یک بازی قدیمی نادیده گرفت. احتمالا Enemy Territory دوران اوج خود را پشت سر گذاشته است، اما عنوانی تاثیرگذار بود که هنوز هم می‌توان آن را به صورت کاملا رایگان در Steam بازی کرد، هرچند که تعداد بازیکنان آن قطعا کمتر از گذشته است.

۱۵ بازی کاملا جدید که در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد

کلام آخر

بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره، تاریخ سرگرمی‌های تعاملی و آنلاین را برای همیشه تغییر دادند. امروزه بخش اعظمی از بازی‌های چند نفره را عناوین FPS تشکیل داده‌اند و به همین دلیل، پادشاه بازی‌های آنلاین به حساب می‌آیند. توجه داشته باشید که این لیست عملا تاثیرگذارترین بازی‌های شوتر تاریخ صنعت گیم را به شما معرفی کرد، وگرنه شاید همین امروز بازی‌های دیگری باشند که لحظات سرگرم‌کننده و بهتری را برایتان رقم بزنند. اگر از طرفداران این سبک از بازی‌ها هستید، عناوین مورد علاقه خود را حتما در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

بهترین بازی شوتر اول شخص چند نفره در تاریخ کدام است؟

بازی‌های زیادی تاثیر شگرفی در سبک بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره گذاشته‌اند، اما شاید هیچ عنوانی نتوانست به اندازه Quake 3: Arena در این سبک تغییر ایجاد کند.

کدام سری، بازی‌های شوتر اول شخص چند نفره را در کنسول‌ها مطرح کرد؟

از سری Halo به عنوان پدر ژانر FPS کنسولی یاد می‌شود.

کدام بازی‌ها، شوترهای اول شخص چند نفره را بین PC گیمرها محبوب کردند؟

بازی‌های Wolfenstein: Enemy Territory و CS:GO، توانستند دل دارندگان پلتفرم رایانه‌های شخصی را به دست بیاورند!


ترسناک‌ترین بازی‌های تاریخ که همه ازشون می‌ترسند

ترسناک‌ترین بازی‌های تاریخ که همه ازشون می‌ترسند
تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها