اخبار بازی ترفندها ترفندهای بازی‌‌ها خبر

آیا ویلیجرها در بازی ماینکرفت می‌توانند برای شما کشاورزی کنند؟

دهکده‌های موجود در بازی ماینکرفت (Minecraft) بهترین ساختار بازی هستند. دهکده‌ها در اواسط و اواخر بازی به broken villager دسترسی پیدا می‌کنند، اما در اوایل بازی نیز باورنکردنی هستند؛ زیرا منابع خوبی برای لوت کردن و غذا هستند. برخی از یونجه‌ها را می‌توان به نان و همچنین مزارع کشاورزی که روستاییان نگهداری می‌کنند، تبدیل کرد. اگر بتوانید در برابر وسوسه نابود کردن تمام مزارع دهکده مقاومت کنید، در واقع می‌توانید آن‌ها را به یک منبع غذای خودکار تبدیل کنید، هم برای غذا خوردن و هم برای حفظ یک ویلیجر برییدر(villager breeder) که فایده زیادی دارند. در ادامه با مجله بازار همراه باشید تا بدانید که آیا ویلیجرها در بازی ماینکرفت می‌توانند برای شما کشاورزی کنند یا خیر؟

بله، ویلیجرها در بازی ماینکرفت می‌توانند برای شما کشاورزی کنند

ویلیجرهای کشاورز اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند، منبع غذایی شگفت انگیزی برای شما فراهم خواهند کرد.
ویلیجرهای کشاورز اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند، منبع غذایی شگفت انگیزی برای شما فراهم خواهند کرد.

روستاییان کشاورز که برخی از بهترین تجارت ها را در Minecraft دارند، مزرعه محصولات را حفظ خواهند کرد. این شامل شکستن محصولات آماده برداشت و کاشت مجدد آنها در محلی است که اکنون باز است. آنها فقط اقلام را روی زمین نمی گذارند، زیرا محصولات برداشت شده را برداشته و به موجودی خود اضافه می کنند. هرگاه کشاورز غذای مازادی داشته باشد، آن را با روستاییان دیگر تقسیم می کند و به سمت آنها می اندازد. این عمل است که می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد تا روستاییان در عوض برای شما مزرعه کنند. اگر مزرعه ای را به گونه ای بسازید، همانطور که نمونه ساخت زیر توسط Eyecraftmc طراحی شده است، برای جلوگیری از این پرتاب، می توانید غنایم را برای خود جمع آوری کنید.

چگونه از ویلیجرها برای کشاورزی استفاده کنیم؟

برای این که بتوانید از ویلیجرها برای کشاورزی کردن کار بکشید، باید مراحلی را طی کنید که عبارتند از:

۱) آماده سازی

نمونه ای از مصالح مورد نیاز برای ساخت مزرعه در بازی ماینکرفت
نمونه ای از مصالح مورد نیاز برای ساخت مزرعه در بازی ماینکرفت

به غیر از منابع مورد نیاز برای ساخت مزرعه، باید تصمیم بگیرید که کجا می‌خواهید آن را بسازید. ساختن آن در سطح زمین اضافه کردن ویلیجرها را آسان‌تر می‌کند، اما این کار همچنین مستلزم استخراج یک منطقه برای سیستم جمع آوری است. شما همچنین می‌توانید مزرعه را در هوا بسازید، که به معنای عدم استخراج است و اضافه کردن روستاییان را کمی آزاردهنده‌تر می‌کند.

۲) منطقه مورد نظر جمع آوری محصول (collection area) را بسازید

ذخیره سازی کافی برای ادامه فعالیت مزرعه در بازی ماینکرفت مهم است
ذخیره سازی کافی برای ادامه فعالیت مزرعه در بازی ماینکرفت مهم است

منطقه جمع آوری محصول به عنوان مرکز مزرعه عمل می‌کند و بنابراین مکانی طبیعی برای شروع می‌شود، زیرا می‌توانید از اینجا کار را شروع کنید. هر تعداد صندوق ذخیره سازی دوتایی که می‌خواهید مزرعه داشته باشد، از طریق hopper های ماینکرفت ایجاد کنید. وقتی به بالای زنجیره ذخیره‌سازی رسیدید، یک hopper نهایی را بدون هیچ قفسه‌ای قرار دهید و یک سکوی کوچک از hopper های متصل بسازید، طوری که همه آن‌ها به زنجیره hopper ذخیره‌سازی وارد شوند.

۳) مزارع را بسازید

در این مزارع می‌شود هر ترکیبی از محصولات را کاشت.
در این مزارع می‌شود هر ترکیبی از محصولات را کاشت.

در مرحله بعد، باید گوشه های این علامت قیف (hopper) بصورت بعلاوه را با خاک پر کنید و ۹ بلوک بسازید، در نهایت چهار سکوی خاکی نه در نه ایجاد کنید. این‌ها جایی هستند که محصولات در آن رشد می‌کنند. بلوک مرکزی را برای بلوک منبع آب خالی بگذارید. یک دال پایینی قرار دهید تا آب را در خود جای دهد و سپس آن را پر از آب کنید. این کار کف مزرعه را زیبا و صاف می‌کند و در عین حال به محصولات آب می‌رساند. سپس یک کمپوستر در بالای این بلوک منبع آب با یک منبع نور در بالا قرار دهید. این به کشاورز ایستگاه کاری خود و محصولات کشاورزی منبع نور می‌دهد، در حالی که هیچ فضایی را از محصولات دور نمی‌کند، زیرا مستقیماً بالای آب است.

آخرین مرحله برای راه اندازی مزارع این است که تمام خاک را به زمین کشاورزی تبدیل کنید و سپس هر محصولی را که می‌خواهید برای کشاورزی بکارید. از آنجایی که چهار بخش وجود دارد، یک چهارم ساختمان نمونه برای هویج، یکی برای سیب زمینی، یکی برای گندم و دیگری برای چغندر استفاده شده تا مزرعه تمام محصولاتی را که می‌تواند را تولید کند.

۴) مزارع را قسمت بندی کنید

این دیوارهای بیرونی برای نگهداری کشاورزان در بازی ماینکرفت حیاتی هستند
این دیوارهای بیرونی برای نگهداری کشاورزان در بازی ماینکرفت حیاتی هستند

در مرحله بعد، شما باید دیوارهای مزرعه را بسازید تا تنها جایی که کشاورزان می‌توانند محصول خود را در آن جمع کنند، منطقه جمع آوری محصول در مرکز باشد. یک دیوار بلوک کامل بسازید و هر مزرعه را از هم جدا کنید و سپس با نیم اسلب دور مزرعه بچرخانید تا لایه‌ای ضد اسپاون ایجاد کنید تا روستاییان را در بر بگیرد.

۵) مزرعه را برای ویلیجرها آماده کنید

در حالی که نیاز نیست، اما نصب میله صاعقه توصیه می‌شود

این گام‌های بعدی برای اطمینان از ماندن روستاییان در جایی که قرار است باشند و همچنین حفظ امنیت آن‌ها حیاتی است. بالای هر قیف بیرونی ریل اضافه کنید و سپس یک میله برق گیر را هفت بلوک بالای قیف مرکزی قرار دهید. این باید کل مزرعه را از صاعقه محافظت کند، که اگر آن را از بلوک های قابل اشتعال بسازید مفید خواهد بود و همچنین برای جلوگیری از تبدیل روستاییان به جادوگر مفید است. زیرا روستاییان یکی از معدود ماب‌های حاضر در بازی ماینکرفت هستند که بواسطه رعد و برق می‌توانند تغییر پیدا کنند.

۶) ویلیجرها را اضافه کنید

مزرعه با ویلیجرهای اضافه شده بسیار سرزنده‌تر به نظر می‌رسد
مزرعه با ویلیجرهای اضافه شده بسیار سرزنده‌تر به نظر می‌رسد

جابجایی ویلیجرها در بازی ماینکرفت یکی از خسته کننده ترین کارها است، اما گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است. یک روستایی بیکار باید در هر قسمت از زمین کشاورزی قرار گیرد. این کار با هر وسیله‌ای که شما ترجیح می‌دهید قابل انجام است. اگر مزرعه در سطح زمین باشد، قایق‌ها ساده‌ترین راه هستند، اما مزرعه مرتفع ممکن است به سیستم‌های راه‌آهنی نیاز داشته باشد که از ریل‌های برقی یا زنجیره‌های پیستونی برای هل دادن قایق‌ها به سمت بالا استفاده می‌کند.

۷) کار را تمام کنید

افزودن درب‌ها آخرین مرحله برای ساختن مزرعه است
افزودن درب‌ها آخرین مرحله برای ساختن مزرعه است

ویلیجر پنجم باید بالای قیف مرکزی اضافه شود. ریل‌ها از حرکت آن‌ها جلوگیری می‌کند، زیرا ماب‌ها نمی‌توانند از روی ریل مسیر را پیدا کنند. تا زمانی که مزرعه کامل شود، بلوک‌های موقتی را که خط دید آن‌ها را مسدود می‌کنند، قرار دهید. این باعث می‌شود که کشاورزان سرگردان در بخش اشتباه قرار نگیرند. گاری‌های مین با قیف روی هر ریل در کنار قیف مرکزی قرار دهید. این‌ها باید کاملاً در مرکز قرار داشته باشند، بنابراین ویلیجرهای مرکز را تا زمانی که با هیچ یک از گاری‌های مین برخورد نکنند، هل دهید. سپس درب‌ها باید طوری قرار داده شوند که در صورت بسته شدن، اقلام را به داخل قیف‌ها منحرف کنند و همچنین مسیر دید سایر کشاورزان را مسدود کنند. اگر این کار به درستی انجام شود، محصولاتی که از ویلیجرهای مرکز پرتاب می‌شوند، به درها برخورد کرده و به سیستم جمع‌آوری می‌افتند.

بیشتر بخوانید: آیا موجانگ قدرت دمیج سلاح جدید گرز را در بازی ماینکرفت کاهش می‌دهد؟

از آنجایی که تمام محصولات تولید شده توسط مزرعه را می‌توان مستقیماً به ویلیجرهایی که داخل مزرعه هستند فروخت، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که این مزرعه را در کنار سالن تجارت روستاییان (villager trading hall) در بازی ماینکرفت خود بسازید تا هزینه‌های خود را تامین کنید. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

بهترین بازی‌های عید به پیشنهاد یوتوبرها

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ماهان
پاسخ

منطقیه، بازار آموزش ساخت فارم گذاشته😐

مهرپور
پاسخ

معلومه که ویلیجر می‌تونه کشاورزی کنه با وسیله ای که اونو کشاورز می کنه انگار مارو مسخره کردن برای همین من ۳ ستاره میدم

SANAY
پاسخ

به نظر من که ماینکرفت اونقدر راز های زیادی داره که باید شب تا صبح بشینیم فکر کنیم این یکیشون بود
پنج ستاره

ایلیجر
پاسخ

میشه سیب زمینی های دماغ ویلیجرها رو فارم کرد؟

محمدامین
پاسخ

خب یک دفعه بگو فارم گندم دیگه بعد این فارم رو همه بلد هستن و تو بدراک ادیشن هم جواب نمیده

Michael
پاسخ

قربون اون سوالات برم بازار 🙃😑😐

MH-DI
پاسخ

تریدینگ حال
سخت ترین بلید وجود ندا..
دستت بخوره کلیک چپ کنی همه قیمتا رو دوبرابر میکنن
درست شدنی هم نیست انگار
یه بارم یه دونه اکس دایمندی سر کندن و گذاشتن لکترن برای انبریکینگ به باد دادم

pedram gang
پاسخ

هر کی اینو ندونه انگار نمیدونه ماینکرفت چیه اصلا بعدش هم اونا واسه ما درست نمیکنن ما گولشون میزنیم