ماد فال‌اوت لندن
اخبار بازی خبر

سازندگان ماد فال‌اوت: لندن مجبور به داونگرید فال‌اوت ۴ شده‌اند

ماد بزرگ و مورد انتظار فال‌اوت: لندن که قرار است یک محیط با داستان‌های جدید را وارد بازی فال‌اوت ۴ کند کمی دچار مشکل شده. با توجه به نسخه ارتقا یافته و نسل نهمی Fallout 4 که چند وقت پیش منتشر شد، سازندگان ماد مذکور برای بهینه نگه داشته آن مجبور به داونگرید یا تعضیف بازی عظیم شرکت بتسدا شدند.

استودیو Team Folon که یک توسعه‌دهنده ترد پارتی و مستقل محسوب می‌شود، چند سالی است که روی ماد بزرگ Fallout: London کار می‌کند. همان‌طور که از نام ذکر شده مشخص است، ماد مذکور گیمرها را به نسخه آخرالزمانی شهر لندن می‌برد که پیش از این در سری فال‌اوت آن را مشاهده نکرده بودیم. اگر بخواهیم به شکل دقیق‌تری صحبت کنیم باید بدانید که داستان مجموعه فال‌اوت هیچ وقت از خاک آمریکا خارج نشده و به گفته سازندگان، هیچ موقع هم پای خود را به محیط خارج از آمریکا نخواهد گذاشت.

اکتشاف یک راز جدید در فال‌اوت ۴ پس صرف ۳,۰۰۰ ساعت در بازی

به هر حال ماد فال‌اوت: لندن در راه است و می‌خواهد به شکلی غیررسمی Fallout 4 را به محیط شهر لندن آخر الزمانی ببرد. حال با توجه به گفته سازندگان این ماد تقریبا به عرضه نزدیک است و آن‌ها زمان خود را صرف پولیش کردن و رفع ایرادات می‌کنند؛ به گونه‌ای که برای عرضه نهایی صرفا منتظر چراغ سبز از همکاران خود در GOG هستند. در ادامه همین موضوع باخبر شدیم که به روز رسانی کنسول‌های نسل نهمی بازی فال‌اوت ۴ داشت باعث لغو شدن ماد لندن می‌شد. سازندگان هم در استودیو Team Folon برای جلوگیری از اشکالات احتمالی مجبور شدند که بازی اصلی را به به قولی Downgrade یا تعضیف کنند.

در دسامبر سال گذشته بود که Team Folon اعلام کرد می‌خواهد بازی فال‌اوت لندن را در ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۳ آوریل) منتشر کند؛ تاریخی که با روز سنت جورج دی هم تلاقی داشت. اما درست در زمانی که سازندگان خود را برای عرضه نهایی آماده می‌کردند، شرکت بتسدا اعلام کرد که آن‌ها می‌خواهند به روز رسانی نسل نهمی را در تاریخ ۶ اردیبهشت در دسترس قرار دهند (دو روز پس از عرضه Fallout: London).

ماد فال‌اوت لندن

فال‌اوت لندن به عنوان یک ماد زیادی بزرگ است و به همین خاطر دردسرساز شده

اما این به روز رسانی گرافیکی هرچقدر که برای گیمرها خوب بود، برای سازندگان ماد مذکور به یک کابوس تبدیل شد. در واقع اعضای این تیم برای اینکه بتوانند خود را با آپدیت جدید وفق دهند مجبور بودند بسیاری از سیستم‌های داخلی خود را ارتقا دهند تا به مشکل نخورند؛ چرا که اگر این اتفاق رخ ندهد ممکن است همه چیز با مشکل روبرو شود. در نهایت هم این نگرانی‌ها درست از آب درآمدند و در حین عرضه نسخه نسل نهمی Fallout 4 بسیاری از مادها و فایل‌های ذخیره این بازی به صورت کامل حذف گشتند.

در حالی که تنها ۴۸ ساعت تا عرضه فال‌اوت: لندن باقی مانده بود اعضای استودیو Team Folon با این خبر ناگوار روبرو شدند. آن‌ها در حین شنیدن این خبر فکر می‌کردند که زحمات چهار سال گذشته آن‌ها باد هوا می‌شود و هرآنچه که درست کرده بودند نابود خواهد شد. اما خب اعضای این استودیو راهی طولانی و طاقت‌فرسا را پشت سر گذاشته بودند و تسلیم شدن در ادامه این مسیر جزو گزینه‌های ایشان نبود.

فصل دوم سریال فال‌اوت میزبان یک شخصیت محبوب از بازی‌های مجموعه است

به همین دلیل توسعه‌دهندگان به ناچار مجبور شدند کدهای ارتقای گرافیکی را با روش‌های مختلف از بین ببرند تا شرایط به همان زمانی بازگردد که نسخه نسل هشتمی و اورجینال در دسترس بود. اعضای Team Folon برای انجام این کار اصطلاحا از Downgrader کمک گرفتند تا بتوانند به روز رسانی‌ها را از بین ببرند تا به شرایط عادی بازگردند و بتوانند فال‌اوت لندن را به دست طرفدران و گیمرها برسانند.

نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه‌های خود را با تیم کافه‌بازار و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: arsTECHNICA


بهترین بازی‌های ورزشی با محمدرضا احمدی | میزگیم فوتبالیبهترین بازی‌های ورزشی با محمدرضا احمدی | میز گیم فوتبالی

Loading

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Some1
پاسخ

به نظر من که ولش کن زیادی داره حاشیه دار میشه