انتخاب سردبیر برترین‌ها بهترین بازی‌‌ها

بهترین راه و روش‌ها برای دریافت XP در بازی ماینکرافت

جمع‌آوری XP در بازی ماینکرافت از ضرورت بسیاری برخوردار است. اگر بازیکنان به دنبال بهبود ابزارها، زره و بقا در بازی هستند، نیاز به XP دارند. دریافت XP در بازی چندان آسان نیست و ممکن است به قیمت مرگ بازیکن تمام شود. بهترین راه برای بدست آوردن امتیاز، امتحان کردن روش‌های مختلف است. در این مقاله نگاهی به سریع‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها برای جمع‌آوری XP در بازی ماینکرافت خواهیم داشت.

بدست آوردن منابع

مهم‌ترین رکن اصلی در تجربه بازی ماینکرافت، جمع‌آوری منابع است.

بدست آوردن منابع یا به اصطلاح ماین کردن در ماینکرافت یکی از راه‌های مهم برای بقا در جهان بازی است. برای XP بیشتر، می‌توانید کلنگ را برداشته و به غارهای خطرناک و تاریک بروید. با جمع‌آوری منابعی نظیر زغال سنگ، الماس و… امکان بدست آوردن مقدار زیادی XP وجود دارد. جدای از این، سفر به بخش‌های مختلف بازی برای ماین کردن، می‌تواند شما را با جهان ماینکرافت آشنا کند.

فارم کردن Enderman

در بازی ماینکرافت، اندرمن‌ها منابعی سرشار از XP هستند.

فارم کردن دشمنان Enderman یک بخش پیچیده و زمانبر در بازی ماینکرافت است. اگر بازیکنان به بخش The End رسیده باشند، مشکلی در انجام این امر نخواهند داشت. بنابراین، ایده بدی نیست که این روش را امتحان کنید. با وجود نیاز به منابع مختلف، انجام این پروسه کمی سخت است، اما نتیجه خوبی به همراه دارد. فارم Enderman تنها در یک دقیقه شما را به لول ۳۳ می‌رساند که سریع‌ترین راه برای به دست آوردن XP در ماینکرافت است.

داد و ستد با NPCها

هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند بدون داد و ستد زنده بماند؛ بازی ماینکرافت نیز همینطور است.

داد و ستد یکی از راه‌های کارآمد در بازی ماینکرافت محسوب می‌شود. با حضور NPCهای بازی، گیمرها می‌توانند آیتم‌های بلااستفاده را فروخته و علاوه بر پول، مقداری XP دریافت کنند. فروش هر آیتم مقدار کمی XP به همراه دارد، اما اگر NPC مورد نظر شما جایی برای استراحت داشته باشد، می‌توان بدون هیچ محدودیتی اقدام به خرید و فروش کرد. با این حساب، می‌شود هر چه سریع‌تر از بیشترین XP بهره‌مند شد.

فارم کردن Blaze

Blazeها راهی برای کسب XP هستند، اما از جمله دشمن‌های خطرناک ماینکرافت هستند.

کشف کردن بخش‌های جدید مثل قلعه‌های خالی در ماینکرافت مزایا و معایب خودش را دارد. شما با صندوق‌هایی پر از غنائم و جوایز مختلف روبه‌رو می‌شوید، اما همیشه دشمنان Blaze وجود دارند که می‌توانند به شما آسیب بزنند. می‌توانید با استفاده از منابع Lava و Glass، اقدام به ساخت فضایی برای فارم کردن این نوع از دشمنان کنید. با مرگ دشمنان، مقدار زیادی XP و Blaze Rod کسب می‌کنید که برای اکتشاف The End بسیار مفید است. انجام این پروسه به مقدار زیادی منبع Glass نیاز دارد، اما نتیجه رضایت‌بخشی به همراه خواهد داشت.

استفاده از Grindstone

استفاده از Grindstone بهترین راه برای کسب XP در ماینکرافت نیست، اما بی‌خطرترین راه است.

گرچه این روش در بازی ماینکرافت بهترین راه برای دریافت XP نیست، اما به گیمرها اجازه دستکاری سلاح‌های مورد نظرشان را می‌دهد. با برداشتن آپگریدها از روی سلاح‌ها، علاوه بر گسترش دسترسی خود به ابزارهای مختلف، مقداری XP هم دریافت می‌کنید. این مقدار به آیتم‌های قرار گرفته روی سلاح شما بستگی دارد.

جمع‌آوری منابع Nether

جمع‌آوری منابع Nether در ماینکرافت کمی سخت است، اما حجم XP دریافتی از آن‌ها ارزشش را دارد.

کند و کاو در غارها برای بدست آوردن منابع، ایده خوبی است، اما برای افزایش سرعت کار، باید برای به دست آوردن منابع ندر (Nether) تلاش کرد. مهم‌ترین نوع این منابع نیز Nether Quartz است. البته که به لطف تعداد زیادی از دشمنان در اطراف این منابع، دستیابی به آن هم مشکل است، اما ارزشش را دارد.

معامله با Piglinها

معامله با Piglinها راهی عالی برای دریافت XP در بازی ماینکرافت است.

سفر به بُعد ندر در ابتدا بسیار خطرناک است و حتی این احتمال وجود دارد که به مقدار زیادی آیتم برای محافظت از خود نیاز داشته باشید. با این حال، باید حتما یک زره طلایی را که توسط Piglinها لوت نشده باشد، بست آورید. برای این کار هم بهتر است با خود Piglinها معامله کنید. داد و ستد با Piglinها در کنار آیتم‌های کاربردی، مقداری XP برای بازیکن به ارمغان می‌آورد. هر معامله‌ای که انجام دهید، به شما XP می‌دهد که راه خوبی برای ارتقای سطح شما در ماینکرافت است.

پرورش حیوانات

حیوانات منابعی دائمی و حتمی برای دریافت XP در بازی ماینکرافت هستند.

جدای از افزایش زیبایی جهان بازی ماینکرافت و تامین غذا، حیوانات نقش مهمی در تامین XP ایفا می‌کنند. شاید ارتقای سطح از این طریق روش تاثیرگذاری نباشد، اما ثبات زیادی دارد. از یک طرف دیگر، می‌توانید یک زنجیره غذایی ایجاد کنید که در طول بازی، به شما کمک می‌کند. تعداد بالای حیوانات دسترسی به چرم و گوشت را در هر زمانی تضمین می‌کند. به غیر از پرورش، تولید مثل حیوانات نیز شامل XP می‌شود. همانطور که گفتیم، این روش چندان سریع نیست، اما می‌توانید از دستیابی به XP اطمینان کامل داشته باشید.

ماهی‌گیری

ماهیگیری در ماینکرافت علاوه بر XP، آیتم‌های کمیاب زیادی را در دسترس شما قرار می‌دهد.

در طول سال‌ها، ماهی‌گیری بهترین راه برای بالا بردن لول در ماینکرافت بوده است. هر بار که ماهی می‌گیرید، بدون توجه به نوع آن، مقداری XP هم دریافت می‌کنید. جدای از ماهی، می‌توانید غنائم و آیتم‌های مختلفی را از داخل دریا بیرون بکشید که به بالا رفتن قدرت شما در بازی نیز کمک می‌کنند. به طور کلی، این روش برای دریافت XP بسیار مناسب است.

ذوب کردن منابع

ذوب کردن منابع در ماینکرافت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت XP است.

درک پروسه آشپزی در ماینکرافت کمک زیادی به جمع‌آوری XP می‌کند. جدای از این، ذوب کردن متریال خام هم می‌تواند در این امر مفید واقع شود. بدون توجه به اینکه می‌توان کارایی آیتم‌ها را افزایش داد یا نه، مقدار XP بدست آمده از ذوب کردن منابع آنقدری زیاد است که کمک بزرگی به شما می‌کند. این روش نه ‌تنها حیاتی است (به خاطر سفر به دنیاهای مختلف و بقا)، بلکه می‌تواند سطح شما را نیز ارتقا دهد. یکی دیگر از دلایلی که این روش را پیشنهاد می‌کنیم، سادگی آن است. برای ذوب کردن به منابع زیادی احتیاج ندارید.

بیشتر بخوانید: معرفی بازی‌های آنلاین سرگرم‌کننده برای تجربه با دوستان!

کلام آخر

تاریخچه و داستان سری بازی توم ریدر

علاوه بر موارد گفته شده در این مقاله، راه‌های دیگری نیز برای بدست آوردن XP وجود دارد که انجام همه آن‌ها می‌تواند در ارتقای سطح شما کمک کند. توجه کنید که عملا انجام هر کار مثبتی در ماینکرافت، XP به همراه دارد؛ این شما هستید که باید راحت‌ترین و بهترین راه را برای خود پیدا کنید.

بهترین راه‌ها برای دریافت XP در بازی ماینکرافت کدام است؟

راه‌هایی چون ذوب کرد منابع، معامله با NPCها و پرورش حیوانات از جمله بهترین راه‌ها برای دریافت XP در بازی ماینکرافت هستند.

چرا در ماینکرافت به XP نیاز داریم؟

نه تنها در ماینکرافت، بلکه در اکثر بازی‌ها برای ارتقای سطح شخصیت، قدرتمند‌تر شدن و دسترسی به آیتم‎‌های جدید، به دریافت XP نیاز دارید.

چه راه‌های خطرناک و دشواری برای دریافت XP در بازی ماینکرافت وجود دارد؟

فارم کردن Blazeها و جمع‌آوری منابع Nether سخت و خطرناک است، اما XP دریافتی ناشی از انجام این کارها، ارزشش را دارد.

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ماین پلیر
پاسخ

هیچکدوم تنها چیزی ک لازمه یه فارم ایکس پی اندرمنه☝️

آقای مستر
پاسخ

اون پیگلین بروته نه پیلین عادی ترید نداره
و دوم هیچ کدومه اینا بدرد نمی خوره یا زامبی پیگمن فارم یا فارم گاردین

کاربر بی نام
پاسخ

چرا پیگیلین بروت ترید داره و لی ایکس پی نداره

Ali
پاسخ

گاردین فارم بهتر از همه اینا ایکس پی میده اندرمن فارم هم خوبه