ترفندها ترفندهای بازی‌‌ها

ترفندهای پی اس ۲۰۲۳ موبایل؛ هیچ‌کس حریف تیم رویایی‌تان نیست

آپدیت بازی محبوب پی اس یا PES یا eFootball در ۳ شهریور منتشر شد و اتفاقات جالبی را برای پی‌اس‌بازها رقم زد. گیمرها نسبت به eFootball 2022 حس خوبی نداشتند و امتیاز متوسطی به این بازی Konami داده بودند. حالا با این آپدیت همچنان این امید وجود دارد که کونامی دوباره همه‌چیز را تحت کنترل گرفته است. پی اس ۲۰۲۳ نسبت به ورژن قبلی تغییراتی دارد و تجربه کاربری آن تا حد خوبی بهتر شده است. در ادامه با ترفندهای پی اس ۲۰۲۳ موبایل با ما همراه باشید تا فوت و فن‌های جالب آن را یاد بگیرید. 

تیم رویایی‌تان را بسازید

در eFootball 2023 می‌توانید تیم رویایی‌تان را بسازید و با بازیکنان دیگر از سراسر جهان بازی کنید. البته همان اول کار هم می‌توانید از بین تیم‌های محبوب مثل رئال مادرید، بارسلونا، منچستر یونایتد، لیورپول و … تیم دلخواه‌تان را انتخاب کنید. اما دریم تیم تجربه هیجان‌انگیزتری از بازی به شما می‌دهد و پیشنهاد می‌کنیم این مد را از دست ندهید. 

 بعد از نصب بازی کافیست وارد منو Dream Team شوید و بازیکنانی که نیاز دارید را خریداری کنید. باید یک Playstyle هم برای تیم‌تان تعریف کنید. این استایل را با توجه به مدل بازی خودتان انتخاب کنید. در بخش‌های بعدی می‌توانید یک Manager (سرپرست یا مربی) هم انتخاب کنید تا تیم شما تکمیل شود.

دوست دارید با کدام استایل بازی کنید؟
دوست دارید با کدام استایل بازی کنید؟

بعد از این موارد نوبت خرید بازیکن‌هاست. باید بازیکن‌ها را با توجه به استایل بازی و مهارت‌هایی که در هر پست احتیاج دارید انتخاب کنید. برای خرید و فروش بازیکن هم باید از ارز رایج بازی یعنی GP استفاده کنید.

از تجربه بازی یا XP برای آموزش دادن بازیکنان استفاده کنید

هر بازیکن با توجه به مدل بازی‌اش آمارهای متفاوتی دارد.
هر بازیکن با توجه به مدل بازی‌اش آمارهای متفاوتی دارد.

شما می‌توانید کارت بازیکنان‌تان را تقویت کنید، اما اینجا باید برای هر بازیکن XP یا همان Experience Point کسب کنید. با تقویت بازیکنان مهارت‌های آن‌ها بیشتر می‌شود و وضعیت بهتری روی زمین خواهید داشت. اما چطور می‌توانید XP بیشتر کسب کنید؟ دو راه وجود دارد:

 • بازی کنید. هر چقدر بیشتر بازی کنید امتیاز XP شما بالاتر می‌رود. فرقی نمی‌کند در کدام مد بازی می‌کنید، در نهایت پاداش وقت گذاشتن و بازی کردن‌تان را می‌گیرید. در حقیقت هر بازی که بازیکن شما در آن حضور داشته باشد به تجربه بازی او اضافه می‌کند. 
 • می‌توانید از Level Training Program هم استفاده کنید. باید بازیکن‌تان را در این برنامه‌ها شرکت دهید تا کم کم تجربه بیشتری کسب کنید و سطحش ارتقا پیدا کند. 

در مجله بازار بخوانید: ترفندهای فوتبال استریک؛ حرفه‌ای شوت بزنید

چطور در Level Training Program شرکت کنیم؟

بازیکنان‌تان را با برنامه تیمی تقویت کنید.
بازیکنان‌تان را با برنامه تیمی تقویت کنید.

سه راه برای شرکت در این برنامه‌های تمرینی وجود دارد. البته همه نمی‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. پس باید تلاش کنید آن را به دست بیاورید. پس این ترفندهای پی اس موبایل ۲۰۲۳ برای برنامه تمرینی را حتما انجام دهید. 

 • در ایونت‌های آنلاین و آفلاین شرکت کنید. Tour Events و Challenge Events و یا Online eFootball Events را از دست ندهید. این ایونت‌ها باعث می‌شود بازیکنان شما خیلی سریع‌تر ارتقا پیدا کنند. 
 • بازیکنان ضعیف یا آن‌هایی که دوست ندارید را بفروشید. با توجه به امتیاز هر بازیکنان تعداد زیادی XP می‌گیرید و Training Program هم برای شما فعال می‌شود. اگر کارت تکراری لجندری هم دارید حتما آزاد کنید. در ضمن فروش بازیکنان بزرگ و مهم به شما XP بیشتری می‌دهد.
آزاد کردن بازیکنان فرصتی برای تمرین دادن سایر بازیکنان است.
آزاد کردن بازیکنان فرصتی برای تمرین دادن سایر بازیکنان است.
 •  در قسمت فروشگاه می‌تونید XPهای فعلی‌تان را به Training Program تبدیل کنید.
تبدیل XP به برنامه تمرینی
تبدیل XP به برنامه تمرینی

از Progression Pointها برای تقویت استایل بازی‌تان استفاده کنید

وقتی سطح بازیکن شما ارتقا پیدا می‌کند امتیاز کلی او تغییری نمی‌کند، بلکه تعدادی Progression Point یا امتیاز پیشرفت می‌گیرد. این امتیازات پیشرفت در حقیقت یک منبع داخلی هستند که برای تقویت Team Playstyle (استایل بازی تیمی) استفاده می‌شود. در ضمن آمار کلی بازیکنان‌تان را هم بهبود می‌دهد. نکته مهم اینجاست که شما باید از این امتیازات هم در آمارهای کلی و هم تقویت استایل بازی‌تان استفاده کنید. 

وقتی سطح بازیکن شما بالاتر می‌رود، می‌توانید روی کارت مربوط به بازیکن کلیک کنید و گزینه‌‌های Player Progression را ببینید. در اینجا می‌توانید Team Playstyle و یا Player Stats را انتخاب کنید. 

مهارت‌های اصلی و فرعی پوزیشن‌های مختلف را بشناسید و تقویت کنید.

تقویت بازیکنان بازی شما را بهتر و بهتر می‌کند.
تقویت بازیکنان بازی شما را بهتر و بهتر می‌کند.

باید بعضی امتیازهای پیشرفت بازیکنان را صرف استایل بازی کنید و امتیازات باقی‌مانده را به آمارها و مهارت‌های بازیکنان تبدیل کنید. مهارت‌های اصلی هر بازیکن را با توجه به پستی که بازی می‌کند تقویت کنید و بعد سراغ مهارت‌های فرعی بروید. این جدول به شما کمک می‌کند بازیکنان قوی‌تری بسازید.

موقعیت بازیکن (پست)مهارت‌های اصلیمهارت‌های فرعی
فوروارد میانی (CF)شوت زدن (تمام کننده، کات‌دار)، چالاکی (پرس، هوشیاری، شتاب، تعادل)دریبل زدن (دریبل، کنترل توپ، پاس سریع)، قدرت هوایی (سرزنی، پرش، تماس فیزیکی)
مهاجم دوم (SS)شوت زدن، چالاکی، دریبل زدنپایین‌تنه (ضربه؛ سرعت، استامینا)، پاس دادن زمینی و هوایی
وینگ فوروارد (LW/RW)دریبل، چالاکیپاس دادن، پایین‌تنه قدرتمند، شوت زدن
هافبک تهاجمی (AMF)دریبل، پاس دادنچابکی، پایین‌تنه قدرتمند، شوت زدن
هافبک میانی (CMF)پایین‌تنه، پاس دادن، دریبل زدن، توانایی دفاعی (تکل، هوشیاری، خشونت)چابکی
هافبک دفاعی (DMF)دفاع، پایین‌تنه قدرتمندپاس دادن، دریبل زدن، پیروزی در نبردهای هوایی
هافبک کناری (LMF/RMF)پایین‌تنه قدرتمندچابکی، دریبل زدن، پاس دادن
دفاع مرکزی (CB)دفاع ، پیروزی در نبردهای هواییپایین‌تنه قدرتمند، چابکی
دفاع کناری (LB/RBپایین‌تنه قدرتمند، چابکی و چالاکی، دفاعپاس دادن، دریبل زدن، پیروزی در نبرهای هوایی
دروازه‌بان (GK)هوشیاری، پرش، جلو آمدن، دسترسی زیاد، گرفتن توپ، واکنش‌ سریعقدرت هوایی
لیست مهارت‌های اصلی و فرعی هر پست

در مجله بازار بخوانید: بهترین بازی فوتبال اندروید ۲۰۲۲

استایل بازی تیمی‌ را با توجه به سبک بازی خودتان یا مربی‌تان تقویت کنید 

در تقویت Playstyle باید ببینید با کدام مدل بازی راحت هستید. بیشتر پاس می‌دهید یا سانترهای بلند را بیشتر دوست دارید؟ از کنارها حمله می‌کنید یا حمله مستقیم از وسط را در دستور کارتان قرار می‌دهید؟ 

استایل بازی شما کدام است؟
استایل بازی شما کدام است؟

اگر مربی شما به صورت پیش‌فرض از یک استایل (مثلا Long Ball Counter) استفاده می‌کند باید خیلی سریع‌تر روی تقویت این استایل کار کنید. هر کارت امتیار پیشرفت می‌تواند ۳ امتیاز به این استایل اضافه کند. بهتر است اول این استایل را به ۱۰۰ برسانید و بعد سراغ تقویت سایر استایل‌ها بروید. 

در بازی آفلاین با هوش مصنوعی کافیست مدل بازیکن‌ها را بشناسید. 

وقتی آفلاین بازی می‌کنید و رقیب شما هوش مصنوعی است کار سختی ندارید. چون هوش مصنوعی یادگیرنده روی این بازی پیاده نشده است، تا حد زیادی می‌توانید حرکات بازیکنان را پیش‌بینی کنید.

 • بازیکن فریب‌دهنده: این تایپ بازیکنان بیشتر دریبل می‌زنند. 
 • چابک و چالاک: خیلی زود مسیرشان را عوض می‌کنند و ممکن است در برخی مواقع دریبل بزنند. 
 • گلوله سرعتی: معمولا از هر فرصتی برای شتاب گرفتن استفاده می‌کند و در پاس‌های عمقی خوب عمل می‌کند. 
 • بازیکن روبه‌جلو: از گوشه‌ها جلو می‌رود و معمولا سرتوپ می‌زند. 
 • متخصص توپ‌های بلند: هر فرصتی که پیش بیاید توپ بلند و هوایی می‌فرستد.
 • پاسور: به محض دریافت توپ سعی می‌کند پاس بدهد و زیاد توپ را نگه نمی‌دارد. 
 • دوربرد: شوت‌های از راه دور را خیلی دوست دارد. 

احتمالا بعد از چند دقیقه بازی، با استایل هر کدام از بازیکنان آشنا می‌شود و این شناخت، به شما در دفاع کمک می‌کند تا کمتر گل بخورید. حتی اگر بازی را در حالت خیلی سخت دنبال می‌کنید همچنان با این ترفندهای پی اس ۲۰۲۳ می‌توانید از پس هوش مصنوعی این بازی بربیایید. 

با چه بازیکنانی می‌توانید قرارداد ببندید؟

تقریبا تمام بازیکنان و مربیان در این لیست حضور دارند.
تقریبا تمام بازیکنان و مربیان در این لیست حضور دارند.

به طور کلی در مد دریم تیم ۴ کارت بازیکن دارید که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یعنی می‌توانید با توجه به این کارت‌ها را انتخاب کنید تا بازیکن فروشی مربوط به این کارت را ببینید. ۴ تایپ بازیکن در PES 2023 Mobile شامل این موارد هستند:

 • بازیکن استاندارد: رایج‌ترین نوع بازیکن در این بازی هستند. مهارت‌های این بازیکنان با توجه به فصل جاری خود بازیکنان تعیین می‌شود. 
 • بازیکن ترند: این بازیکنان ممکن است چند هفته در تیم‌های فعلی‌شان خوب بدرخشند، در نتیجه به صورت بازیکن ترند به شما نمایش داده می‌شوند. 
 • بازیکن شاخص: مهره‌های مهم دنیای فوتبال در این کارت‌ها هستند. بازیکنانی که در تیم‌های قدرتمند اروپایی بازی می‌کنند و امتیاز کلی آن‌ها هم بالاست. 
 • بازیکنان اسطوره‌ای: این کارت‌ها شامل بازیکنان قدیمی و معروف هستند که حالا از دنیای فوتبال خداحافظی کرده‌اند. 

تغییر بازیکن در حال دفاع

با تغییر نشانگر، بازیکن فعال را تغییر دهید.
با تغییر نشانگر، بازیکن فعال را تغییر دهید.

می‌توانید حین دفاع کردن با کلیک روی دکمه Switch بازیکن دفاع فعال را انتخاب کنید. مثلا ممکن است تشخیص بدهید که ممکن است رقیب شما توپ را سانتر کند. خود سیستم کمی دیر تشخیص می‌دهد که کدام بازیکنان را فعال کند تا کار دفاع را انجام دهد. اما شما می‌توانید حتی قبل از سانتر زدن دفاع فعال را تغییر دهید تا به محض سانتر کردن یا پاس عمقی بتواند خودش را به توپ برساند. 

پوزیشن فشار را خودتان تعیین کنید

نواحی فشار را پر کنید.
نواحی فشار را پر کنید.

از دکمه Pressure برای تنظیم فشار در یک موقعیت مختلف و یا روی یک بازیکن خاص استفاده کنید. احتمالا اصطلاح سد دفاعی یا دفاع اتوبوسی را شنیده‌اید، یا اینکه برخی تیم‌ها در نیمه حریف فشار می‌آورند و اصطلاحا پرس می‌کنند تا بازیکنان حریف اشتباه کنند. با دکمه Pressure می‌توانید میدان فشار را انتخاب کنید تا بتوانید مدل دفاع و یا حمله‌تان را تغییر دهید و فشار را در نقاط حساس پراکنده کنید. با نگه داشتن دکمه فشار می‌توانید مسیر شارژ کردن بازیکنان حریف را مشخص کنید. می‌توانید خطای عمدی بدون کارت داشته باشید تا جلو گل زدن حریف را بگیرید. 

در مجله بازار بخوانید: ترفندهای فیفا ۲۲؛ تبدیل به ستاره شوید

در موقعیت‌های تک‌به‌تک دروازه‌بان را جلو بکشید

تک به تک‌ها خیلی حساسند.
تک به تک‌ها خیلی حساسند.

اگر حریف شما موقعیت تک به تک دارد تنها راهی که می‌توانید جلو گل‌زنی آن‌ها را بگیرید جلو کشیدن دروازه‌بان است. می‌توانید روی دروازه‌بان سوئیچ کنید و حتی او را از محوطه جریمه بیرون بیاورید تا توپ را دفع کند. سعی کنید با دروازه‌بان کارهای خطرناک نکنید. 

مسیر و جهت حرکت توپ را فعال کنید

مسیرها را فعال کنید تا به گیم‌پلی عادت کنید.
مسیرها را فعال کنید تا به گیم‌پلی عادت کنید.

با فعال کردن مسیر حرکت توپ کنترل بیشتری روی حرکت توپ در زمین خواهید داشت. البته خیلی از گیمرهای eFootball ترجیح می‌دهند بدون مزاحمت بازی کنند و حتی دایره روی هر بازیکن را هم غیرفعال می‌کنند. اما تا زمانی که روی کنترل بازی حرفه‌ای نشده‌اید این نشانگرها را فعال نگه دارید. به مرور زمان خودتان می‌توانید جهت‌ها را به درستی پیش‌بینی کنید. 

شما از کدام ترفندهای پی اس ۲۰۲۳ استفاده می‌کنید؟

حالا خودتان بگویید معمولا در زمین بازی چکار می‌کنید؟ از کدام ترفندهای پی اس ۲۰۲۳ موبایل استفاده می‌کنید؟ راز پیروزی شما در چیست؟ این لیست ترفندها به مرور کامل‌تر می‌شود و قطعا از ترفندهای جذاب شما هم در این لیست استفاده خواهد شد. 

چطور در eFootball 2023 دریم تیم بسازیم؟

وارد مد Dream Team شوید، استایل بازی‌تان را انتخاب کنید و سراغ خرید بازیکن و مربی بروید.

چطور می‌توان از برنامه تمرینی برای تقویت بازیکنان استفاده کرد؟

هر بازیکن یک کارت دارد که می‌توانید XPهای خودتان را به برنامه تمرینی برای این بازیکن تبدیل کنید؟

آیا می‌توان پی اس ۲۰۲۳ موبایل را به صورت آفلاین بازی کرد؟

بله. امکان بازی آفلاین و بدون نیاز به اینترنت وجود دارد.

Loading

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
19 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عبدالحمید معلمی
پاسخ

خیلی خوب است

متین
پاسخ

سلام من بازی رو نصب کردم اما بازی همش در حال چرخش هس و بالا نمیاره

Mani
پاسخ

برای منم اینجوریه باید حداقل ۵ ۶ دقیقه پلیسی خوب البته در آبدیت های بعدی خوب می شن

امیر
پاسخ

از dns استفاده کن

عمار
پاسخ

میاد صبر کن با فیلترشکنم بروو

سجاد
پاسخ

دمت گرم

علی عابدی
پاسخ

بالا میاره باید حدود ۷ دقیقه صبر کنی برای ایران کلا اینجوریه نیازی به فیلتر شکنم نیست بازی راحت بالا میاد

علی
پاسخ

اگر بدون فیلتر شکن وارد بازی شدی باید حدود ده دقیقه صبر کنی اما با فیلتر شکن زود وارد بازی میشه

سبحان
پاسخ

کسایی که گوشیشون شیامی هست و این مشکل رو دارن، وقتی وارد بازی شدن و گفت ضربه بزنین تا بازی باز باشه، نزنین. از لبه گوشی حتما یک چیزی برای بازی هست که یه خط سفیده. اون رو بکشید و عکس موشک داره یا همون بوست کننده گوشی (سرعت گوشی رو ویبره بالا) اون رو بزنین بعد که رو صفحه زد فلان مگ پاک شد اون موقع روی صفحه ضربه بزنین بازی راحت باز میشه

امید رضا فرجامی
پاسخ

شاید از اینترنت باشه

علی
پاسخ

سلام تایم بازی رو چجوری زیاد کنم

محمد
پاسخ

مدرسه

محمد
پاسخ

سلام چجوری میشه تو یوزر مچ بازی کرد میگه باید ۱۸ بازیکن برای اون تیمی باشه که انتخاب میکنیم…

حسن
پاسخ

بله بستگی داره خیلی وقتها کل باشگاهای یک کشور رو میگن مثلا بازیکنانی باید داشته باشی که تو لالیگا بازی میکنن یا سری آ ولی هرچند وقت یه باری فقط یک تیم رو میزارن که یکم سخت میشه کهد۱۸بازیکن یه تیم رو بخری ولی خیلی کم اینکار میکنن

علی عابدی
پاسخ

مثلا میگه تیمهای ملی، باید هیجده تا بازیکن بخرین که مال یه کشورن و علامت کشورم بغلشونه نه علامت باشگاهشون

ابولفضل
پاسخ

سلام چگونه بازیکن مورد علاقه رو با هدیه که میدن در بیاریم
همش بازیکن های دیگه در میان

علی عابدی
پاسخ

نمیشه چون شانسیه البته بعضیا با چیت بالا میارن

Sacadinyuusuf Siciid
پاسخ

Yres

مجیب
پاسخ

سلام گوشی من a13 rm 4 حافظه ۶۴ میگه سازگار نیست لطفا بگید درستش کنین پی اس بود بالا می آورد حالا ای فوتبالی شده ناسازگار میزنه

امیرحسین
پاسخ

M13هم همینجوری هست ولی تو m12میاد اگ راحلی داری بگو بم

صدرا
پاسخ

عالی

محمدصدرا
پاسخ

خیلی خوب است

محمد امین رحمانی
پاسخ

با برنامه الکترو برید اوکی میشه

امی
پاسخ

بچه ها راه حلی بگین تو گوشیm13 وصل کنم ناسازگار میزنهه هیی