اخبار سینما و انیمیشن انتخاب سردبیر خبر سینما

بهترین فیلم های ترسناک که می‌توانید در بهار ۱۴۰۳ ببینید

برای تعطیلات نوروز کمی تفریح نمی‌خواهید؟ دوست ندارید در تاریکی شب کمی با ارواح و هیولاها هم‌کلام شوید؟ نمی‌خواهید صحنه‌های پاشیدن خون به در و دیوار اتاق‌تان را ببینید؟ دوست ندارید کودکی‌‌تان را دوباره مرور کنید و خاطرات شب‌هایی که یک روح پشت پنجره منتظر بود را دوباره به یاد بیاورید؟ معلوم است که دوست دارید. پس بیایید سراغ بهترین فیلم های ترسناک برای بهار ۲۰۲۴ یا بهار ۱۴۰۳ برویم. فیلم‌هایی که بهتر است دیروقت ببینید و ادامه شب را هم نخوابید چون شیطان بالای اتاق‌تان نشسته و لبخند می‌زند و منتظر است تا خواب‌تان ببرد.

Amelia’s Children

بچه‌های آملیا با یک داستان خانوادگی
بچه‌های آملیا با یک داستان خانوادگی

اگر می‌خواهید تست DNA بدهید تا هویت واقعی‌تان را پیدا کنید، این فیلم ممکن است اصلا راه‌حل‌های خوبی پیش روی شما نگذارد. وقتی ادوارد متوجه می‌شود که خانواده‌ای در پرتغال دارد به همراه نامزدش نیویورک را ترک می‌کند تا دوباره به آغوش خانواده برگردد. حالا در یک مهمانی خانوادگی اتفاقاتی می‌افتد که فیلم را از ژانر ترسناک خارج می‌کند و یک فیلم سوپروحشتناک می‌بینید. این فیلم جوایز زیادی گرفته و کسانی که آن را دیده‌اند با حالت شوک از سالن سینما خارج شده‌اند. 

کارگردانGabriel Abrantes
بازیگرانBrigette Lundy-Paine, Carloto Cotta, Anabela Moreira, Alba Baptista

Mickey’s Mouse Trap

میکی ماوس را از ما نگیرید لطفا
میکی ماوس را از ما نگیرید لطفا

همانطور که می‌دانید حق کپی‌رایت دیزنی روی میکی ماوس در ژانویه ۲۰۲۴ به پایان رسید و حالا هنرمندان و خالقان هنر می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای و به هر شکلی که دوست دارند از این کاراکتر دیزنی استفاده کنند. حالا چه چیزی بهتر از یک فیلم سینمایی ترسناک؟ این فیلم داستان سلاخی شدن گروهی نوجوان در یک تم‌پارک است. قاتل داستان ماسکی دارد و حین تعقیب و گریز، آدم‌ها را وارد یک بازی می‌کند و جالب است بدانید که این فیلم کمدی هم حساب می‌شود. یعنی بعضی صحنه‌های آن در کنار وحشت خالصی که دارند پر از دیالوگ‌ها و اکت‌های کمدی است. ممکن است بعد از دیدن این فیلم دیگر آن احساس قبلی را به کاراکتر کیوت میکی ماوس نداشته باشید. 

کارگردانJamie Bailey
بازیگرانSimon Phillips, Nick Biskupek, Sophie McIntosh, James Laurin, Mireille Gagné

Imaginary

یک دوست خیالی
یک دوست خیالی

این فیلم هم از دل داستان‌های کودکی ساخته شده است و به جای اینکه یک داستان عروسکی مهربان خلق کند و یک عروسک خرس که اتفاقا عروسک محبوب کاراکتر اصلی است به موجودی شرور تبدیل می‌شود. این عروسک حالا فقط یک دوست خیالی نیست و اتفاقات ترسناکی را رقم می‌زند. این فیلم به تهیه‌کنندگی Blumhouse ساخته شده است که قبلا هم فیلم‌هایی مثل Paranormal Activity و The Black Bone را ساخته بودند و می‌دانیم که خوب بلدند یک داستان معمولی را به یک فیلم هارر تبدیل کنند. 

کارگردانJeff Wadlow
بازیگرانDeWanda Wise, Tom Payne, Verónica Falcón, Taegen Burns, Pyper Braun

بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلم علمی تخیلی کمتر دیده شده

The Piper

برگرفته از داستان فلوت‌زن هاملین
برگرفته از داستان فلوت‌زن هاملین

چرا کارگردان‌های فیلم ترسناک دوست دارند خاطرات و داستان‌های کودکی را دستکاری کنند؟ این فیلم هم از داستان فلوت‌زن شهر هاملین گرفته شده است. داستانش را حتما شنیده‌اید که شهری پر از موش شده و در نهایت یک فلوت‌زن پیدا می‌شود که با فلوتش موش‌ها را مسخ می‌کند و آن‌‌ها را به خارج شهر می‌برد. بعد که شهردار قولش را می‌شکند و هزینه‌ای که قرار بود به فلوت‌زن بدهد را نمی‌دهد، حالا فلوت‌زن بچه‌ها را با فلوتش مسخ می‌کند و به جایی می‌برد که هیچ‌کس نمی‌داند. در این فیلم هم یک آهنگساز هم با موسیقی‌اش چنین حالت مسخ‌آوری ایجاد می‌کند که به یک داستان به شدت وحشتناک تبدیل می‌شود. 

کارگردانErlingur Thoroddsen
بازیگرانCharlotte Hope, Julian Sands, Kate Nichols, Alexis Rodney, Oliver Savell

Night Shift

شیفت شب قبرستان
شیفت شب قبرستان

کار کردن در یک قبرستان به تنهایی وحشتناک است و حتی ممکن است در دنیای واقعی هم چیزهایی ببینید که شما را بترسانند. حالا در دنیای سینمایی و شیفت شب این ترس به یک سطح دیگر می‌رسد و یک زن قرار است تک و تنها این شب‌های عجیب را سپری کند. با اینکه او اوایل تلاش می‌کند جلو توهماتش را بگیرد ولی این توهمات به مرور آنقدر زیاد می‌شوند که حتی ما هم آن‌ها را باور می‌کنیم. مخصوصا جایی که این تهدیدها به نقطه‌ای فراموش‌شده در زندگی شخصیت اصلی گره می‌خورد و همه‌چیز به یک معمای ترسناک تبدیل می‌شود. 

کارگردانBenjamin China, Paul China
بازیگرانPhoebe Tonkin, Madison Hu, Lamorne Morris, Patrick Fischler, Christopher Denham

Blackout

گرگینه شدن باید حس خوبی داشته باشد.
گرگینه شدن باید حس خوبی داشته باشد.

وقتی ماه کامل می‌شود و نتوانیم بخوابیم چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر پشت بام بروید و با ماه چشم تو چشم شوید احتمال خوبی وجود دارد که گرگینه شوید. حالا در این فیلم ترسناک هم یک نقاش ادعا می‌کند بعضی شب‌ها که ماه کامل است گرگینه می‌شود و البته به جای اینکه به مردم عادی آسیب برساند سراغ مجرمین و کسانی می‌رود که شهر را به فساد و ناآرامی کشیده‌اند. او یک گرگ انتقام‌جو است و بلاهای عجیبی سر این آدم‌ها می‌آورد. 

کارگردانLarry Fessenden
بازیگرانAlex Hurt, Michael Buscemi, Marshall Bell, Addison Timlin

Late Night with the Devil

یک شب با شیطان
یک شب با شیطان

احتمالا برنامه‌های محبوب لیت نایت شو را دیده‌اید؟ یا حداقل اسم‌شان را شنیده‌اید. مثلا لیت نایت شو جیمی کارسون، دیوید لترمن و یا حتی جدیدا جیمی فلن و جیمی کیمل و … هم این تالک‌شوهای شبانه را دارند. این فیلم حالت مستند داستانی دارد و یک لیت‌ نایت شو با شیطان است و یک مهمان شیطانی در شب هالووین دارد و بهتر است ادامه داستان را هم ندانید، چون هر چیزی از این فیلم ممکن است یک اسپویل باشد.

کارگردانColin Cairnes, Cameron Cairnes
بازیگرانDavid Dastmalchian, Laura Gordon, Ingrid Torelli, Ian Bliss, Fayssal Bazzi

You’ll Never Find Me

سلام، من هم مثل شما در طوفان گیر کرده‌ام.
سلام، من هم در طوفان گیر کرده‌ام.

طوفان وحشتناکی شروع شده و شما زیر باران شدید به سختی رانندگی می‌کنید، به نظرتان چه چیزی می‌بینید؟ درست حدس زدید، یک آدم از ناکجا پیدا می‌شود. او هم مثل شما در طوفان گیر کرده و شما سعی می‌کنید دونفری دنبال یک پناهگاه بگردید. به هر زحمتی که باشد یک پناهگاه پیدا می‌کنید ولی وقتی با این غریبه وارد آنجا می‌شوید متوجه می‌شوید که یک مهمان ناخوانده دیگر هم دارید. چه کسی است؟ احتمالا این را دیگر نمی‌توانید حدس بزنید. 

کارگردانJosiah Allen, Indianna Bell
بازیگرانBrendan Rock, Jordan Cowan

Immaculate

سیدنی سوئینی در نقش راهبه
سیدنی سوئینی در نقش راهبه

همه ما سیدنی سویینی را با سریال یوفوریا و نقش مهمش در The White Lotus شناختیم و در این فیلم هم به زیبایی هرچه تمام‌تر در نقش سیسیلیا ظاهر می‌شود. یک راهبه که به یک مراسم در ایتالیا دعوت شده است و رازهایی در این مراسم وجود دارد که همه‌چیز را عجیب‌تر می‌کند. در نهایت با یک توئیست وحشتناک مواجه می‌شوید که به طور کلی داستان را عوض می‌کند. 

کارگردانMichael Mohan
بازیگرانSydney Sweeney, Simona Tabasco, Álvaro Morte, Benedetta Porcaroli

Winnie-The-Pooh: Blood and Honey 2

وینی د پو هم حالا مثل میکی ماوس آزاد است.
وینی د پو هم حالا مثل میکی ماوس آزاد است.

باز هم می‌توانیم سراغ نوستالژی کودکی برویم و یک داستان دیزنی را به شکل یک اسلشر وحشتناک در دل جنگل ببینیم. کاراکترهای وینی د پو هم مثل میکی‌ماوس حالا پابلیک دامین شده‌اند و کاراگردان‌های زیادی تا به حال از پیگلت، ربیت، ایور، کانگا، رو و آول استفاده کرده‌اند. این کاراکترا در ورژن دوم Blood and Honey عصبانی‌ترین موجوداتی هستند که می‌توانید ببینید و قصد دارند از همه انتقام بگیرند. این فیلم‌ها بیشتر به خاطرات کودکی ما رو آورده‌اند ولی می‌توانید انیمه‌های جدید به مهربانی دنیای کودکی هم ببینید تا این داستان‌ها را فراموش کنید.

کارگردانRhys Frake-Waterfield
بازیگرانScott Chambers, Ryan Oliva, Tallulah Evans, Simon Callow, Eddy MacKenzie

شما کدام فیلم‌های ترسناک را بیشتر دوست دارید؟

اگر بخواهید چند فیلم ترسناک جدید برای تعطیلات نوروزی پیشنهاد کنید کدام فیلم‌ها را انتخاب می‌کنید؟ فیلم‌های ژانر هارر امسال خیلی خوب درخشیده‌اند و برای بهار ۱۴۰۳ می‌توان یک تفریح حسابی با این فیلم‌ها داشت. اگر دوست داشتید شما هم چند مورد را در کامنت‌ها معرفی کنید تا این لیست کامل‌تر شود. 


خاطرات گیمری با امید لنون و گلخان جونیور + بازی‌های پیشنهادی برای عید

خاطرات گیمری با امید لنون و گلخان جونیور + بازی‌های پیشنهادی برای عید

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها