سینما

شرورهای باب اسفنجی؛ بدذات‌ترین شخصیت‌های بیکینی‌باتم

باب اسفنجی جزو طولانی‌ترین سریال‌های کارتونی جهان است و در طول این سریال هر بار با شرورهای مختلفی مواجه شده‌ایم. ممکن است این شرورها تنها در یک یا چند قسمت حضور داشته باشند و یا یک شرور دائمی باشند. احتمالا اصلی‌ترین شرور باب اسفنجی را می‌شناسید و ما قرار است سراغ چند تا از شرورهای این کارتون برویم. باب اسفنجی شلوار مکعبی ۲۰ سال تمام ساخته و پخش شد و تعداد این شرورها زیاد است ولی ما سعی کرده‌ایم بهترین شرورها را معرفی کنیم. 

۱۰ – Flats The Flounder

فلتس کابوس باب اسفنجی است.
فلتس کابوس باب اسفنجی است.

در فصل سوم، قسمت سوم یک موجود عجیب وارد کلاس آموزش قایق‌رانی خانم پاف می‌شود و از همان اول مزاحم باب اسفنجی می‌شود. او مدام برای باب‌اسفنجی مزاحمت ایجاد می‌کند و این باعث می‌شود که باب در یک اضطراب و نگرانی کامل باشد. در حقیقت سروکله Flats به عنوان یک بولی در مدرسه پیدا می‌شود و در کل اپیزود باب‌ اسفنجی داخل شهر بیکینی‌باتم می‌چرخد تا با فلتس روبرو نشود. با اینکه این کاراکتر تنها در یک قسمت حضور داشت ولی طرفداران باب اسفنجی او را به عنوان یک کاراکتر به‌یاد‌ماندنی می‌شناسند. او در دوران اوج این سریال حضور داشت و البته صداپیشه او یعنی Thomas F.Wilson هم این نقش را به زیبایی درآورده است.

۹  – Kevin C. Cucumber

کوین با قیافه‌ای شبیه خیار
کوین با قیافه‌ای شبیه خیار

کوین جزو یک اتحاد برادری عروس‌های دریایی بود که به اسم Jellyspotter شناخته می‌شدند. او به عنوان شخصیت شرور در سیزن ۲ و اپیزود ۱۰ وارد ماجرا می‌شود، جایی که باب اسفنجی هم قصد دارد به این گروه برادری بپیوندد. آن‌ها سعی می‌کنند سر به سر باب‌اسفنجی بگذارند و کارهای عجیبی از او می‌خواهند. کوین شخصیت شرور اما ساده‌ای دارد، طراحی او به شکل خیار و اکت‌های کمدی او درخشان است و بعد از اینکه در این قسمت خوش درخشید بار دیگر در سیزن ۱۳ یک قسمت ویژه دیگر هم داشت. 

۸ – Bubble Bass

چرا باید یک نفر باید با خیارشور مشکل داشته باشد؟
چرا باید یک نفر باید با خیارشور مشکل داشته باشد؟

بابل بس یک قلدر در شهر بیکینی‌باتم است. او گنده و پرزور است و در همان فصل اول و قسمت ششم باب اسفنجی را برای گذاشتن یا نگذاشتن خیارشور در همبرگر خرچنگی تحت فشار قرار می‌دهد و در حقیقت باب اسفنجی را مجبور می‌کند که کاری که دوست ندارد را انجام دهد. او در این قسمت خوش درخشید و در قسمت‌های بعدی و فصل‌های بعدی هم شاهد حضور او بودیم. شباهت زیاد قیافه‌اش به خیارشور هم باعث شد تا بار دیگر دقیقا با همین ایده به داستان برگردد و هر بار هم جنبه‌های دیگر از شرور بودن را به نمایش بگذارد. 

۷ – DoodleBob

یک طرح کاغذی به یک شرور غیرقابل کنترل بدل می‌شود.
یک طرح کاغذی به یک شرور غیرقابل کنترل بدل می‌شود.

در سیزن ۲ و قسمت ۱۴ یک مداد جادویی از دست یک نقاش می‌افتد و پاتریک و باب اسفنجی آن را پیدا می‌کنند. این مداد قابلیت جان بخشیدن دارد. باب اسفنجی یک اشتباه بزرگ می‌کند و یک باب‌اسفنجی شبیه خودش می‌کشد ولی این موجود کاغذی به یک شرور تخریبگر تبدیل می‌شود. او سعی می‌کند به باب اسفنجی و پاتریک آسیب بزند و این اپیزود و مخصوصا حضور DoodleBob یکی از خلاقانه‌ترین اپیزودهای این سریال است و شاید گفت شاهد یکی از عجیب‌ترین شرورها در باب اسفنجی هستیم. او یک بار دیگر در سیزن ۱۱ هم حضور دارد و قدرت‌هایش حتی بیشتر هم شده‌اند. 

۶ – Karen

این کامپیوتر خبیث
این کامپیوتر خبیث

کارن یک کامپیوتر است و در این سریال به عنوان همسر پلانکتون معرفی می‌شود. اولین حضور او در فصل اول و قسمت سوم است. او یک کامپیوتر است و اطلاعات خیلی زیادی دارد. بسیاری از نقشه‌های پلانکتون هم توسط همین کامپیوتر طراحی می‌شوند. او در قسمت‌های دیگر هم حضور دارد و حتی در برخی قسمت‌ها هسته اصلی داستان است. اپیزودهایی مثل ارتش پلانکتون اوج هنرنمایی این شخصیت است. او در بعضی قسمت‌ها صرفا در نقش یک مشاور است و زیاد حالت شرور ندارد و یا صرفا به عنوان یک شخصیت جانبی حضور دارد ولی به طور کلی جزو شرورهای اصلی است که می‌تواند تا حد زیادی خطرناک ظاهر شود. 

۵ – Dennis

این قیافه واقعا هم شرور است.
این قیافه واقعا هم شرور است.

صداپیشه این شرور دنیای باب‌اسفنجی Alec Baldwin است. یک هیتمن حرفه‌ای که توسط پلانکتون استخدام شده که جلو رسیدن باب اسفنجی و پاتریک به شهر Shell را بگیرد. او تشنه خون است و هر کسی که سر راهش باشد را وحشیانه می‌کشد. یک موتورسیکلت هم دارد که با آن شناخته می‌شود. این شخصیت در فیلم بلند باب اسفنجی ظاهر می‌شود و تمام حرکاتش با یک شرور واقعی همخوانی دارد و حضور او در یک فضای کمدی به هیجان ماجرا اضافه می‌کند. او لحظات هیجان‌انگیزی را رقم می‌زند و جزو شخصیت‌های خشمگین و خطرناک دنیای بیکینی‌باتم است. 

۴ – The Flying Dutchman

داچ‌من با قیافه عجیب و وحشتناک
داچ‌من با قیافه عجیب و وحشتناک

این شخصیت در همان سیزن اول با چهره خشمگین و عجیبش به ما معرفی می‌شود. او روح‌مانند است و با قدرت‌های مرگبارش طرح‌های وحشتناکی برای کل دنیای بیکینی‌باتم دارد. این شخصیت واقعا تمام ویژگی‌های یک شرور را دارد و وحشتناک‌ترین لحظات باب اسفنجی را رقم زده است. البته در چند اپیزود دیگر هم در نقش‌های دیگر ظاهر می‌شود و همچنان جزو اپیزودهای وحشتناک باب اسفنجی هستند. از فصل اول تا فصل آخر بخشی از لحظات مرگبار این سریال به دست این شخصیت رقم می‌خورد و البته با اینکه یک شخصیت کاملا شرور است اما لحظات فان و سرگرم‌کننده و کمیک هم دارد که همه ما خوب به خاطر داریم. 

۳ – Man Ray and The Dirty Bubble

من ری و حباب کثیف
من ری و حباب کثیف

دو ابرقهرمان شرور که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند یک زوح مرگبار را تشکیل می‌دهند. کسانی که با این دو شرور مبارزه می‌کنند Mermaid Man و Barnacle Boy هستند که باب اسفنجی هم در یک اپیزود قصد داشت بخشی از تیم آن‌ها باشد. حتی وقتی که مرمید من و بارنکل بوی هم دیگر در سریال حضور نداشتند همچنان شاهد حضور من‌ری و حباب کثیف بودیم و این دو نفر در تاریخ این سریال به عنوان دو شرور بدذات شناخته می‌شوند. 

۲ – Squilliam Fancyson

همکلاسی بدذات اختاپوس
همکلاسی بدذات اختاپوس

همکلاسی بدجنس اختاپوس که یکی از منفورترین شخصیت‌های داستان است در چند اپیزود وارد داستان می‌شود. یکی از بهترین اپیزودهای باب اسفنجی هم با حضور همین کاراکتر اتفاق می‌افتد. قسمت Band Geeks که باب اسفنجی و پاتریک به اختاپوس کمک می‌کنند تا در برابر این همکلاسی خبیث کم نیاورد. این شخصیت در حقیقت بیشتر بر ضد اختاپوس عمل می‌کند. با اینکه اختاپوس از نظر خیلی از طرفداران باب اسفنجی محبوب نیست ولی وقتی این همکلاسی او را می‌بینیم در نگاه ما به یک شخصیت محبوب بدل می‌شود. 

۱ – Plankton

پلانکتون در مغر باب اسفنجی
پلانکتون در مغر باب اسفنجی

پلانکتون را همه می‌شناسیم، موجود تک‌چشمی که قصد دارد به فرمول همبرگر خرچنگی دست پیدا کند و تمام نقشه‌های ممکن را امتحان می‌کند. او یک رستوران به اسم چام‌باکت دارد که اصلا مشتری ندارد و می‌خواهد با دزدیدن این فرمول سری انتقامش را از خرچنگ بگیرد. پلانکتون با تمام شرارت‌هایی که دارد لحظات به شدت فان و بامزه‌ای خلق می‌کند و یک شرور دوست‌داشتنی است. پلانکتون جزو شخصیت‌های اصلی سریال است و از سیزن اول، قسمت سوم تا آخرین سیزن همراه ماست. نقشه‌هایی که می‌کشد هوشمندانه هستند ولی در اکثر مواقع شکست می‌خورد و داستان غم‌انگیزی هم دارد. زوج او و کارن هم در برخی قسمت‌ها واقعا قوی ظاهر می‌شوند. 

شخصیت شرور محبوب شما کدام است؟

۱۰ تا از بهترین شخصیت‌های شرور و بدذات باب اسفنجی را بررسی کردیم. شخصیت‌هایی که در یک یا چند قسمت نقشه‌های شوم و خبیثانه‌ای داشته‌اند و به کارهای خطرناکی دست زده‌اند. با اینکه این شخصیت‌ها شرور و ضدقهرمانند ولی برای جلو بردن داستان سریال کاملا لازم و ضروری بوده‌اند و خیلی از آن‌ها هم واقعا دوست‌داشتنی‌‌اند. حالا شما بگویید: کدام یک از این کاراکترهای شرور باب اسفنجی را دوست داشتید؟  حتما در کامنت‌ها برای ما بنویسید. 

شرورترین شخصیت باب اسفنجی کدام است؟

همه ما می‌دانیم که پلانکتون از همه شرورتر است. یک موجود تک‌چشم کوچک که همیشه نقشه‌های شومی در سر دارد. 

شخصیت‌های بدذات دیگری که در باب اسفنجی می‌بینیم کدامند؟

من ری و حباب کثیف، فلایینگ داچ‌من و کارن هم شخصیت‌های شروری هستند که در اپیزودهای زیادی از باب اسفنجی حضور دارند. 

Loading

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Sarina
پاسخ

به نظر من خرچنگ از پلانگتون شرور تره
توی یکی از قسمتا نشون داد ک این دو نفر باهم فرمول نوشتن بعد سرش دعواشون میشه و پلانکتون اون مکانو ترک می‌کنه و موقع رفتن درو طوری میکوبه ک یکسری چیزای دیگه هم میریزن داخل قابلمه
و ب عبارتی فرمول در اصل مال پلانکتونه
و دزد اصلی یوجین خرچنگه

امیر مسعود
پاسخ

یک تئوری دارک هست که اون قسمتی بود رفته بود زندان اینجا ما یه نهنگ مشاهده کردیم آیا برات سوال بود که ما چرا پدر پرل رو ندیدم شاید بگی که آقای خرچنگ پدر پرل است اما اصلاً فکرشو بکن حساب کن که یه خرچنگ پدر یه نهنگه اصلاً میشه همون نهنگی که بود مادر و پدر پرل رو کشته بود و آقای خرچنگ آدم خوبیه که پرل نجات داد آخه داداش من تو یکی از قسمت‌ها دیده بودن که یه عکسی بود که اون زمان‌هایی که پرل بچه بود آقای خرچنگ پرل گرفته بود تو عکس

کاکا
پاسخ

من از شماره ده خیلی میترسیدم😂
هروقت میدیدمش به وحشت میوفتادم😂

امیر
پاسخ

پلانکتون‌

آرتین
پاسخ

پرنده ی دریا