راهنما و آموزش راهنمای بازی‌ها

چه انتظاراتی از آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت داریم؟

آپدیت ۱.۲۰  ماینکرفت بسیاری از تغییرات مورد درخواست طرفداران خود را به دنیای بلوکی محبوبمان اضافه کرد. از ماب‌های کاملا جدیدی مثل اسنیفر (Sniffer) و شتر گرفته تا قابلیت‌هایی مثل شخصی‌سازی کردن آرمورها با استفاده از ویژگی armor trims، یک سیستم زمین‌شناسی مخصوص ماینکرفت و خیلی دیگر قابلیت‌های کوچک و بزرگی که برای اولین بار در دسترس مخاطبین این بازی پرطرفدار قرار گرفته‌اند. آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت واقعا آپدیت بسیار کارآمدی بود و تغییرات خوبی را برروی بازی اعمال می‌کرد. اما حالا که تب و تاب پیرامون آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت خوابیده و هایپ طرفداران نسبت به این آپدیت پرپیمان از بین رفته، همه منتظر این هستند که ببینند توسعه‌دهندگان آپدیت پیش روی بازی ماینکرفت، چه تغییرات جدیدی را برای طرفداران این بازی تدارک دیده‌اند؟ این دقیقا موضوعی است که در این مطلب می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم تا ببینیم آپدیت ۱.۲۱ قرار است چه محتویات جدیدی را به بازی ماینکرفت اضافه کند؟

آپدیت 1.21 ماینکرفت
کانسپت رسمی از بایوم های جدید و احتمالی آپدیت ۱.۲۱

تاریخ انتشار احتمالی آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت

پیش از اینکه به جزئیات آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت بپردازیم، بهتر است در ابتدا نگاهی بیاندازیم به الگوی ثابت موجود در انتشار آپدیت‌های قبلی. آپدیت ۱.۱۷ ماینکرفت در وهله‌ی اول به عنوان یک آپدیت بزرگ برای غارها و صخره‌های درون بازی درحال توسعه بود؛ اما متاسفانه توسعه‌دهندگان آن نتوانست این آپدیت را سر زمان از پیش تعیین شده با تمامی محتویاتی که در نظر داشتند، آماده کنند. به همین دلیل آپدیت مذکور به دو بخش تقسیم شد و در قالب دو آپدیت ۱.۱۷ و ۱.۱۸ با عناوین غارها و صخره‌های پارت ۱ و پارت ۲ به ترتیب در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۲۱ و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ به انتشار رسید.

آپدیت بزرگ بعدی بازی ماینکرفت، آپدیت ۱.۱۹ با عنوان حیات وحش (Wild) بود که در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۲ منتشر شده بود. همانطور که مشاهده می‌کنید، از آپدیت ۱.۱۷ تا ۱.۱۹ استودیوی Mojang توانسته بود هر چند ماه یک آپدیت جدید برای بازی ماینکرفت به انتشار برساند. اما این روند چندماهه با آپدیت ۱.۲۰ با عنوان Trails and Tales دچار تغییر شد. چرا که آپدیت Trails and Tales دقیقا یک سال پس از آپدیت Wild در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۳ به انتشار رسید. اما چه چیزی باعث شد که بین دو آپدیت ۱.۱۹ و ۱.۲۰ یک سال فاصله‌ی زمانی ایجاد شود؟

تاخیر ایجاد شده برای انتشار آپدیت ۱.۲۰ به خاطر ناامیدی بسیاری از طرفداران ماینکرفت در پی کنسل شدن و حذف شدن بسیاری از محتویات برنامه‌ریزی شده برای آپدیت‌های قبلی بود. به همین دلیل اعضای استودیوی Mojang تصمیم گرفتند که به جای وعده‌های غیرواقعی و فشار آوردن به تیم توسعه و نهایتا حذف کردن بسیاری از محتویات برنامه‌ریزی شده، زمان بیشتری را صرف توسعه‌ی آپدیت ۱.۲۰ کنند تا بتوانند تمامی محتویات وعده داده شده را در این آپدیت قرار دهند. با این وجود به نظر می‌رسد به جای آن چرخه‌ی چند ماهه‌ی قبلی، انتشار آپدیت‌های جدید بازی ماینکرفت وارد یک چرخه‌ی سالانه شده باشد. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که آپدیت ۱.۲۱ در یکی از روزهای ماه ژوئن سال ۲۰۲۴ میلادی منتشر شود.

آپدیت 1.21 ماینکرفت
آیا شما هم معتقدید که وقت آن رسیده تا استودیوی موژانگ باید آپدیت پایانی ماینکرفت را منتشر کند؟

اسم آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت چیست؟

زمانی که استودیوی Mojang برای نخستین بار در اکتبر ۲۰۲۲ از آپدیت ۱.۲۰ و محتویات آن رونمایی کرد، هنوز اسم خاصی برای این به‌روزرسانی انتخاب نشده بود تا اینکه پس از گذشت چندین ماه، از اسم رسمی آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت تحت عنوان Trails and Tales رونمایی شد. این تاخیر بوجود آمده در رونمایی اسم آپدیت ۱.۲۰ احتمالا به خاطر همان دلیلی بود که منجر به تاخیر افتادن آپدیت ۱.۲۰ شده بود. چرا که استودیوی Mojang نمی‌خواست با رونمایی از اسم Trails and Tales (سرنخ‌ها و قصه‌ها) قول محتویاتی را به مخاطبین بدهد که ممکن است در محصول نهایی وجود نداشته باشند. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت سازنده‌های آپدیت ۱.۲۱ زمان زیادی را صرف انتخاب اسم این آپدیت کنند تا به طور کامل مطمئن شوند محتویاتی که در این آپدیت قرار گرفته‌اند، ارتباط کاملی با عنوان در نظر گرفته شده برای آن دارند. با این وجود همچنان می‌توان تاحدودی در رابطه با تم اصلی آپدیت پیش رو، حدس و گمان‌های متعددی را مطرح کرد. شاید درحال حاضر نتوانیم عنوان دقیقی را برای آپدیت ۲.۲۱ ماینکرفت پیش‌بینی کنیم، اما تا حدی می‌توان تم کلی این آپدیت را پیش‌بینی کرد.

The End

شاید باورش برای خیلی از طرفداران بازی ماینکرفت سخت باشد، اما تعداد بسیار زیادی از مخاطبین این بازی در کامیونیتی بزرگ و جهانی ماینکرفت وجود دارند که طی سال‌های گذشته از استودیوی Mojang می‌خواسته‌اند که بالاخره آپدیت پایانی بازی ماینکرفت را منتشر کند. منظور از آپدیت پایانی ماینکرفت، آخرین آپدیتی است که برای این بازی منتشر می‌شود و همچنین محتویاتی که در آن قرار می‌گیرند نیز حس و حال آخرین محتویات منتشر شده برای این بازی را تداعی می‌کنند. برای مثال می‌توان از یک نقشه‌ی خالی با چند ماب جدید استفاده کرد که در وسط آن یک ساختمان بزرگ با تعداد زیادی لوت OP (over power. عنوانی که برای آیتم‌های لول‌های پایانی به کار می‌رود و معمولا قوی‌ترین و کم‌یاب‌ترین آیتم‌های درون بازی نیز هستند) قرار دارد. و همچنین یک غول مرحله آخر که شکست دادن آن آخرین مانع برای به دست آوردن تجربه‌ی نهایی بازی ماینکرفت است.

طی چند سال آخیر، طرفداران بازی ماینکرفت بارها عنوان The End را برای آپدیت‌های پیش روی بازی ماینکرفت به کار برده‌اند و درخواستشان این بوده است به جای اینکه طی سال‌های آینده کم کم از تعداد پلیرهای بازی ماینکرفت کاسته شود و شاهد کمرنگ شدن این بازی در صنعت گیم باشیم، استودیوی Mojang یک پایان باشکوه را برای ماینکرفت رقم بزند و با آپدیت The End تمامی طرفداران جدید و قدیمی ماینکرفت را ایجاب کند تا یک بار دیگر به سراغ آن بروند و محتویات پایانی بازی را تجربه کنند.

آپدیت 1.21 ماینکرفت
آیا شما هم از کمبود جا در اینونتوری ماینکرفت گله‌مندید؟

The Inventory

یکی از مشکلاتی که همواره پلیرهای ماینکرفت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل کمبود جا در اینونتوری شخصیت اصلی بازی است. فرقی نمی‌کند که بازی تعداد زیادی جعبه‌ی shulker در اختیارتان قرار داده که می‌توانید وسایل‌تان را با استفاده از آن جابجا کنید؛ در هر صورت بدیهی است که بخواهید به همان اینونتوری پیش‌فرض خودتان دسترسی داشته باشید؛ منتها کمی بزرگتر و جادارتر از قبل. آیا ممکن است که آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت مربوط به همین مشکل آزاردهنده باشد و بالاخره با ارتقای فضای اینونتوری‌ها این مشکل را برای همیشه حل کند؟ آیا عنوان اصلی آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت، Inventory Update خواهد بود؟

The Biomes

اگر شما هم از جمله گیمرهایی هستید که همیشه ویدئوهای منتشر شده در کانال رسمی ماینکرفت در یوتیوب را تماشا می‌کنند، احتمالا متوجه برخی از سرنخ‌ها شده‌اید که گویا سازندگان بازی سعی دارند با استفاده از آن‌ها به محتویات اصلی آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت اشاره کنند. طی چند وقت اخیر، سازندگان ماینکرفت مشغول آپلود ویدئوهایی از سری The Great Wall بوده‌اند و در غالب این ویدئوها، بایوم‌های مختلفی که در بازی وجود دارند را به نمایش گذاشته‌اند. زیاد دور از ذهن نیست که استودیوی Mojang بخواهد محتواهایی را در شبکه‌های مجازی رسمی خود به اشتراک بگذارد و در این محتواها اشاراتی هم به محتویات درحال توسعه‌ی آپدیت ۱.۲۱ داشته باشد. آیا با توجه به ویدئوهای اخیر کانال یوتیوب ماینکرفت، می‌توان انتظار داشت که آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت قرار است به صورت عمده برروی بایوم‌ها تمرکز کند و موارد جدیدی را به هر یک از بایوم‌های درون بازی اضافه کند؟ یا حتی شاید بعضی از بایوم‌های موجود در بازی یک ارتقای اساسی دریافت کنند. مثل بایوم بیابان، ساوانا و Badlands.

پیش از این در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ استودیوی Mojang یک نظرسنجی مربوط به بایوم‌های درون بازی راه انداخت و در این نظرسنجی از کامیونیتی ماینکرفت خواست که از بین سه بایوم مختلف، یکی را برای دریافت آپدیت‌های بیشتر انتخاب کنند. اما این بدین معنا نیست که دو بایوم دیگر هیچوقت آپدیت جدیدی دریافت نخواهند کرد. همچنان جزئیات زیادی برای بایوم‌های موجود در بازی وجود دارد که می‌توان در طول آپدیت‌های بعدی به بازی اضافه کرد. از جمله این آپدیت‌های احتمالی برای بایوم‌های درون بازی می‌توان به میرکت‌ها، درخت‌های نخل، شترمرغ‌ها، کرکس‌ها و بسیاری دیگر از موجودات و پوشش‌های گیاهی مختلف اشاره کرد که می‌توانند ملحقات بسیار خوبی برای بایوم‌های درون بازی باشند.

آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت: بایوم‌ها و ماب‌های جدید

کلیت بایوم‌ها و ماب‌های جدیدی که قرار است در قالب آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت به بازی اضافه شوند، به تم اصلی این آپدیت مرتبط هستند و این به تم کلی آپدیت بستگی دارد که چه بایوم‌ها و ماب‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کند. اما در کل می‌توان با بررسی تم‌های احتمالی، تا حد زیادی بایوم‌ها و ماب‌های جدید این آپدیت را هم پیش‌بینی کرد.

آپدیت 1.21 ماینکرفت

میرکت، شترمرغ و کرکس

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، ماینکرفت محتویات زیادی دارد که یا همچنان توسعه‌ی آن‌ها کامل نشده یا نیمه‌کاره رها شده‌اند. از جمله این محتویات می‌توان به موجودات جدیدی از جمله میرکت، شترمرغ و کرکس اشاره کرد که هرکدام به ترتیب برای بایوم‌های بیابان، ساوانا و Badlands برنامه‌ریزی شده‌اند و حتی کانسپت‌های مربوط به آن‌ها نیز از سمت استودیوی Mojang به اشتراک گذاشته شده‌اند؛ اما هیچوقت به بازی ماینکرفت راه پیدا نکرده‌اند و توسعه‌ی آن‌ها نیمه‌کاره رها شده است.

میرکت‌ها موجودات بامزه و صمیمی‌ای هستند که می‌توانند با پلیرها ارتباط خوبی برقرار کنند و درست مثل دولفین‌ها حتی کمک‌رسان بازیکن‌ها باشند. شترمرغ‌ها می‌توانند یک انیمیشن بامزه برای سر و گردن‌شان داشته باشند یا حتی شاید بتوان سوار آن‌ها شد. کرکس‌ها هم می‌توانند آیتم‌های رها شده روی زمین را بدزدند یا حتی آیتم‌های مختلفی را در ازای آیتم‌های رها شده روی زمین، به بازیکن بدهند.

بایوم اختصاصی The End

قبل از اینکه آپدیت ۱.۱۶ ماینکرفت منتشر شود، سرزمین Nether بازی تا حد زیادی شبیه همین سرزمینی بود که امروزه طرفداران ماینکرفت از سرزمین اختصاصی آپدیت The End انتظار دارند. زمین آن تقریبا به طور کامل پوشیده شده بود از ندرراک (netherrak) و ماب‌های پرسه‌زن آن هم نوعی خوک زامبی‌شده بودند که بالای سرشان اشباح روی هوا معلق بودند. با آپدیت ۱.۱۶ ماینکرفت، سرزمین Nether یک ارتقای اساسی پیدا کرد و پر شد از بایوم‌های جدید، ماب‌ها، موزیک پس‌زمینه و خیلی دیگر از مواردی که سرزمین Nether را برای همیشه تغییر دادند.

تصور کنید که سرزمین The End نیز یک ظاهر کلی شبیه به سرزمین قدیمی Nether داشته باشد. در این سرزمین The End می‌توان از انواع جدید بایوم‌ها و ماب‌های اختصاصی The End استفاده کرد. گیاهان سمی و خطرناکی که همه‌جای زمین پخش شده‌اند و در نزدیکی‌شان ماب‌های خطرناکتر از آن مثل Red Dragon (اژدهای سرخ) پرسه می‌زنند. ماب جالبی که مدتی قبل Notch در توئیت خود به آن اشاره کرده بود.

ویژگی‌های جدیدی که از آپدیت ۱.۲۱ انتظار داریم

بلوک‌هایی که مدت‌هاست انتظارش را می‌کشیم

به تازگی در تاریخ ۱۱ ژوئن، کارگردان هنری استودیوی Mojang آقای جسپر بوئسترا معروف به Jappa توئیتی را منتشر کرد و در آن از طرفداران ماینکرفت پرسید که چه بلوک‌های تزئینی و ست‌های بلوک جدیدی را می‌خواهند در آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت دریافت کنند؟ در پاسخ به این توئیت جاپا، اعضای کامیونیتی ماینکرفت پیشنهادهای جالب زیادی را مطرح کردند، اما یکی از این پیشنهادها وجود داشت که عده‌ی زیادی روی آن اتفاق نظر داشتند. تخته سنگ (slab)، پله، دیوارهای تراکوتا (terracotta) و همچنین بلوک‌های سیمانی. این‌ها تماما از جمله مواردی هستند که از مدت‌ها قبل با آپدیت‌های ۱.۶ و ۱.۱۲ ماینکرفت به بازی اضافه شده‌اند اما هیچوقت نمونه‌های مشابه آن‌ها در دسته‌ی بلوک‌ها وارد بازی نشدند. با اضافه شدن این بلوک‌های جدید به بازی ماینکرفت، بیلدرها می‌توانند ساختمان‌های بسیار جالبتری را خلق کنند و همچنین هماهنگی بیشتری را بین اجزای مختلف سازه‌هایشان بوجود بیاورند.

آپدیت 1.21 ماینکرفت
در سمت راست تصویر، کانسپت مربوط به آرمور جدید بازی را مشاهده می کنید

متریال‌های جدید

تصویر رسمی آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت که در بک‌گراند بازی قرار گرفته بود، شاید در وهله‌ی اول کاملا عادی جلوه کند و مثل خیلی دیگر از بک‌گراندهای منتشر شده از بازی ماینکرفت باشد. اما تعدادی از پلیرهای تیزبین ماینکرفت متوجه یک مورد جزئی در این تصویر شده‌اند که یک کلاهخود و چکمه‌های سفیدرنگ را درون فریم‌های سمت راست تصویر نشان می‌دهد. شاید با خود فکر کنید که این کلاهخود و چکمه‌ها مربوط به آرمور آهنی هستند. اما اینطور نیست، چرا که آرمور آهنی با تکسچر نیترات پوشانده شده است. حالا به نظر می‌رسد این کلاهخود و چکمه‌ی سفیدرنگی که در تصویر مشاهده می‌کنید، با یک متریال کاملا جدید ساخته شده باشد. متریالی که فقط در سرمین The End پیدا می‌شود و قرار است با آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت برای اولین بار به بازی اضافه شود؟ آیا قوی‌تر و کمیاب‌تر از زباله‌های باستانی سرزمین Nether است؟ یا اینکه صرفا یک آرمور نیترات رنگ شده است؟ در هر صورت فعلا نمی‌توانیم یک پاسخ قاطعانه برای این سوالات پیدا کنیم.

ست‌های جدید چوب

با اینکه آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت دو ست جدید چوب از جمله چوب گیلاس و چوب بامبو را به بازی اضافه کرد، باز هم به جرات می‌توان گفت هیچوقت نمی‌توان از انواع جدید چوب‌های ماینکرفتی سیر شد و همیشه جای کافی برای ورود چوب‌های جدید به دنیای ماینکرفت وجود دارد. پس می‌توان انتظار داشت که آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت قرار است چند ست جدید چوب را به بازی اضافه کند. از جمله این چوب‌های جدید می‌توان به چوب درخت‌های نخل در بیابان و همچنین چوب درخت‌های بائوباب در ساوانا اشاره کرد. شایان به ذکر است که هردوی این ست‌های چوب در نظرسنجی بایوم‌ها در سال ۲۰۱۸، بیشترین رای‌ها را به خود اختصاص داده بودند.

از آنجایی که آپدیت Nether دو مدل جدید از درخت‌ها را به بازی اضافه کرده بود؛ یا بهتر است بگوییم دو مدل جدید از قارچ‌های غول‌پیکر را؛ آپدیت ۱.۲۱ هم می‌تواند دقیقا همین کار را انجام دهد و حداقل دو مدل جدید از درخت‌ها را به دنیای بازی اضافه کند.

آپدیت 1.21 ماینکرفت
قابلیت خلق درخت های جدید با استفاده از بلوک های مخصوص درخت ممکن است یکی از قابلیت های جدید آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت باشد

سرزمین مخفی جدید

از وقتی آپدیت ۱.۱۹ دو سرزمین یا بُعد (Dimension) جدید از جمله the warden و شهرهای باستانی را به بازی اضافه کرد، این سوال برای طرفداران به وجود آمده که آیا در آینده سرزمین‌های جدیدتری به بازی اضافه خواهند شد یا نه؟ در مرکز هرکدام از شهرهای باستانی، یک ساختمان بزرگ شبیه به یک پرتال عظیم‌الجثه وجود دارد و همیشه این سوال در ذهن‌مان نقش بسته که این پرتال‌ها ما را به کجا منتقل می‌کنند؟ تا به امروز حدس و گمان‌های زیادی در رابطه با مقصد آنسوی این پرتال‌ها مطرح شده‌اند و آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت این فرصت را دارد تا یک بار برای همیشه راز مخفی در این پرتال‌ها را برایمان فاش کند. پیش از این نیز استودیوی Mojang اعلام کرده بود تا وقتی که پلیرها بیشترین استفاده را از همین سرزمین‌های موجود در بازی نبرده باشند، هیچ سرزمین جدیدی به بازی اضافه نخواهد شد. با این وجود، آپدیت ۱.۲۱ فرصت مناسبی است تا بالاخره شاهد اضافه شدن سرزمین‌های جدید به دنیای ماینکرفت باشیم.

امکانات محیطی بیشتر

امکانات محیطی بازی ماینکرفت از جمله ویژگی‌های این بازی هستند که باعث می‌شوند شاهد دنیا پویاتر و زنده‌تری در بازی ماینکرفت باشیم. با این وجود اما همیشه تعداد امکانات محیطی در بازی خیلی کمتر از چیزی بوده است که طرفدارها انتظار داشته‌اند. موسیقی‌های محیطی در برخی از محیط‌های بازی مثل Nether یا محیط‌های زیرآبی Overworld قرار گرفته‌اند اما راستش را بخواهید برای امکانات محیطی درخور بازی بزرگی مثل ماینکرفت، این موارد کافی نیستند.

ماینکرفت بازی بسیار بزرگی است که پر شده از بایوم‌های یونیک و منحصر به فردی که به راستی لیاقت جایگاه اختصاصی خودشان را نزد گیمرها دارند. توسعه دهندگان استودیوی Mojang در کانال یوتیوب ماینکرفت در قالب یک سری ویدئو به نام Soothing Scenes تعدادی از امکانات محیطی جدید خود را به نمایش گذاشته‌اند و از آن‌ها تست گرفته‌اند. پس زیاد دور از ذهن نیست که آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت امکانات محیطی جدیدی را به بازی اضافه کند. امکاناتی که به پلیرها اجازه می‌دهند تعامل بیشتری با محیط داشته باشند.

آپدیت 1.21 ماینکرفت
در این تصویر پورتال مرموز شهرهای باستانی را مشاهده می کنید که مشخص نیست در آنسویش چه مقصدی منتظرمان است؟

آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت: هماهنگی بیشتر بین نسخه‌های Java و Bedrock

با اینکه ماینکرفت تنها یک بازی است، اما دو ورژن متفاوت از آن به انتشار رسیده‌ است – نسخه‌ی Java و نسخه‌ی Bedrock. استودیوی موژانگ همیشه در تلاش بوده تا برابری بین امکانات این دو نسخه را حفظ کند تا مخاطبین هر دو نسخه، تجربه‌ی کاملا یکسانی از بازی ماینکرفت داشته باشند. رفته رفته محتویات انحصاری برای یکی از این دو نسخه، کمتر و کمتر شدند تا اینکه بالاخره هماهنگی و برابری بین دو نسخه Java و Bedrock به یک حد نساب مطلوب رسید. اما همچنان تعدادی ناهماهنگی آزاردهنده بین این دو نسخه وجود دارد که بهتر است آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت به طور کامل آن‌ها را بهبود ببخشد.

شیدرها (Shaders)

شیدرها همواره نزد پلیرهای نسخه Java طرفداران زیادی داشته‌اند. چرا که شکل ظاهری بازی را به طور کامل تغییر می‌دهند و تجربه‌ی لذت‌بخش‌تری را برای پلیرهای نسخه Java به ارمغان می‌آورند. از سوی دیگر، پلیرهای نسخه Bedrock به ماینکرفت با RTX دسترسی دارند و می‌توانند گرافیک واقع‌گرایانه‌ی بسیار جذابی را همراه با قابلیت ری‌تریسینگ دریافت کنند.

در سال ۲۰۱۷ استودیوی موژانگ از یک بسته‌ی الحاقی با محتویات گرافیکی واقع‌گرایانه خبر داد که با عنوان Super Duper Graphic Pack DLC شناخته می‌شود و مشابه پک شیدرها، اینبار برای پلیرهای Bedrock عمل می‌کرد. حالا وقت آن رسیده که با آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت، یک بسته‌ی الحاقی مخصوص نسخه Java در دسترس پلیرها قرار بگیرد که ارتقاهای گرافیکی RTX را در دسترس پلیرهای Java قرار دهد. در این صورت واقعا می‌توان ادعا کرد که پلیرهای Java و Bedrock تجربه‌ی کاملا یکسانی را از بازی ماینکرفت دریافت می‌کنند.

Hardcore Mode

پس از مدت‌ها انتظار، پلیرهای نسخه Bedrock بالاخره مود Spectator را از طریق آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت دریافت کردند. با این وجود هنوز مود مورد انتظار و پرطرفدار Hardcore Mode هنوز در دسترس پلیرهای نسخه Bedrock قرار نگرفته. Hardcore Mode یک مود مشابه مود معمولی Survival است اما بسیار خطرناکتر و دردآورتر از آن! چرا که پس از مرگ، تمامی جهان ماینکرفتی خود را نیز از دست می‌دهید و باید به معنای واقعی کلمه از صفر شروع کنید. با توجه به اینکه آپدیت قبلی Spectator Mode را به نسخه Bedrock اضافه کرده بود، به نظر می‌رسد این آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت نیز Hardcore Mode را به این نسخه از بازی ماینکرفت اضافه کند.

تمامی این موارد، از جمله امکانات و ویژگی‌هایی هستند که با توجه به الگوی انتشار آپدیت‌های قبلی، به احتمال زیاد با آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت به بازی اضافه خواهند شد. با این وجود همچنان باید منتظر رونمایی رسمی استودیوی Mojang از آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت باشیم تا ببینیم کدام یک از این موارد در این آپدیت وجود دارند و برای کدام یک از آن‌ها باید منتظر آپدیت‌های بعدی در سال‌های آینده باشیم. نظر شما در رابطه با ویژگی‌های پیش‌بینی شده از آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت چیست؟ حتما نظرات و پیش‌بینی‌های خود را در قسمت نظرات با ما و گیمرهای دیگر در میان بگذارید.

آیا آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت معرفی شده است؟

خیر، آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده. چنانچه هرگونه اطلاعیه‌ی رسمی از سوی تیم Mojang در این رابطه منتشر شود، در سریع‌‌ترین زمان ممکن آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
146 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد قلی
پاسخ

من اتظار دارم که اسم ماینکرافت به:
ممد قلیکرافت تبدیل شه بالا هم گفتم به جهت یاداوری بود

X mr
پاسخ

حتماً
ناچ اسم خودش رو نزاشته رو ماینکرافت اونوقت اسم تو رو بزاره.

ANPA
پاسخ

حق😂

شکارچی
پاسخ

ناچ کرافت خخخخ

حق گو
پاسخ

😃😃😃

AYATO
پاسخ

اره ولی هنوز یه چند هزار سالی تا بدبختی موجانگ مونده

SAITAMA
پاسخ

دقیقا

الد طوفان
پاسخ

من که میگم باید حالت راه رفتن و جنگیدن هم اضافه بشه
روستایی یا روستاه هم باید اضافه بشه
تازشم زره و تبر و کلنگ هم تو ماینکرافت نبود
اژدها هم نداره
کاراکتر هم که نداره
درخت هم باید به بازی اضافه بشه

Amir
پاسخ

داداش همه ی اینها حتی توی ورژن pocket ماینکرافت هست

SAITAMA
پاسخ

داداش ما که با گوشی بازی می‌کنیم اینا سکه میخواد

هلیا مهران‌نژاد
پاسخ

کوین ماینکرفت رو میتونی از پاکسیت هم بگیری:
https://www.paxit.ir/group-product/minecraft

Arsin
پاسخ

داداش همش تو بازی هست

Dr. Minecraft
پاسخ

خب اینا که همش تو ماینکرفت هستن

ناشناس جهت مزاحمت
پاسخ

همه ی اینا تو ماین کرافت هست

داور
پاسخ

تو مطمئنی بازی ماینکرفت رو با بازیه دیگه ای اشتباه نگرفتی ؟! همه ی اینایی که گفتی تو ماینکرفت هست!😂😂👌

ناشناس
پاسخ

دوست دارم بازی ای که میکنه رو بازی کنم

♡...
پاسخ

به اسکلایی که ریپلای زدن:
عزیزانم داره تعنه میزنه تعنهههه

mehran
پاسخ

طعنه درسته. بعد چرا موجانگ یه قابلیت نمیذاره که بشه حتی به سختی ولد اسپاون رو تغییر داد. خیلی افتضاحه ، همه الان نزدیک ولد اسپاون سکونت میکنن که اگه مردنو تخت خواب کنده بود بتونن سریع برسن. اینجوری نمیشه به منطقه دور مهاجرت کرد. بعدشم چرا مختصات تو بازی آزاده بالاخره تقلبه یا نه اگه نیست کلا باید باشه، نه اینکه اختیاری. بعد خواهشا چرا هی بازی سنگین تر میشه. البته نسبت به ۱.۱۷ سبک تره، چرا وقتی از یه منطقه خارج میشی بعضی جونورا کلا غیب میشن، من تعجب میکنم این مشکلات هنوز رفع نشدن. چون بازیکان نوبن هیچکی نمی‌فهمه درخواست نمیده.

Sara
پاسخ

مطمئنی راجب ماینکرافت حرف میزنی؟ بیشتر اینا که گفتی از نسخه ۱.۱ بوده/:
آخه کلنگگگگ؟”_”

ناشناس
پاسخ

تو لطفا دیگه حرف نزن تو که ماینکرافت بازی نکردی حتی اگه شوخی هم کرده باشی

علی
پاسخ

تو چه نسخه ای بازی میکنی ؟

ارتا
پاسخ

خیلی منتقی بود

نسترن
پاسخ

شما نسخه چندو داری؟
همه این چیزا رو داره

Lord zuko
پاسخ

شما فکر کنم م.اد میزنی میری بازی

محمد قلی
پاسخ

《[{>○○○○<}]》 ♡♡♡☆☆☆☆¤¤¤

Dr. Minecraft
پاسخ

۱۰۰ درصد به این موضوعاتی که اشاره کردید موافقم

Pooria
پاسخ

من انتظار دارم مار بیارن تو بازی دوست دارم بدونم موجانگ چجوری با پیکسل مار بسازه.‌‌

Erfan
پاسخ

ماد هاش هست میتونی دانلود کنی اگر جاوا بازی میکنی

کارن گیمر
پاسخ

آره ماد داره حتی بدراک و فقط واسه جاوا نیست
ولی به نظرم مار بدون ماد اضافه کنن خوب میشه دوست دارم بدونم خود خود خود موجانگ چطوری مار میسازه

ناشناس
پاسخ

من با blackbench میسازم اسونه

پادشاه
پاسخ

موجانگ نمیخواد ماب هایی توی بازی بیاره که هیچ آزاری ندارن تا وقتی بهشون حمله کنی مار توی بازی آزاری نداره ولی اگه بزنیش اونم تو رو میزنه و موجانگ همچنین ماب هایی نمیخواد

مهدی
پاسخ

زامبی پیگلین:جدی میفرمایید؟

X mr
پاسخ

با پرتال واردن خیلی موافقم بیاد و اینکه ماب های بیشتری باید بیاد سازه های جدید و متروکه ای هم باید بیاد آیتم های جدید و انچنت و پوشن های جدید با چوب ها هم موافقم اگه هیروبراین هم جزء ماب های ماینکرافت بشه باحال میشه و…

Dorsa
پاسخ

حالا نمیشه هیروبراین نیاد؟:/

X mr
پاسخ

فرقی نمیکنه هیروبراین که همه مطمئیم که نمیاد ناچ از این چیز ها رو نمیزاره تو ماینکرافت بعد هر کسی سلیقه ی متفاوتی داره

کارن گیمر
پاسخ

موافقم فقط داش ناچ خیلی وقته که ماینکرفت رو به ایکس باکس فروخته

X mr
پاسخ

میدونم ولی دیگه عادت کردم بگم ناچ، چون اون ماینکرافت رو ساخته.

ناشناس
پاسخ

بگو موجانگ دیگهههههه یا ماکروسافت

ناشناس
پاسخ

ایکس باکس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟با ماکروسافت !!!!

ب ت چ
پاسخ

اولا بازی الان برای ناچ نیس هی ناچ ناچ میکنید بازی رو شرکت موجانگ خریده

X mr
پاسخ

میدونم مال موجانگه اول بازی هم هست

mehran
پاسخ

تا جایی که من میدونم موجانگ مل ناچدبوده بعد مایکروسافت موجانگو خرید.

شکارچی
پاسخ

هیروبراین بیاد بهتره

Dorsa
پاسخ

اسکلی؟

Dorsa
پاسخ

الان مثلا هیروبراین بیاد چه اتفاقی میفته بجای اینکه بدبخت بشیم؟؟؟؟

یاسی
پاسخ

من کلی انتظار از موجانگ دارم اینکه چیز هایی که تو ورژن جاوا هست تو بدراک بشه و بتونیم ورژن هارو عوض کنیم بتونیم نسخه بدراک و جاوا رو تغییر بدیم مثلا الان بدراک هست بریم تنظیماتش و جاوا بزاریم اینم از این تمام

Silk
پاسخ

ماینکرافت کاستی زیاد داره اما. نمیتونه همرو اضافه کنه که بابا حدی داره توقع تون ازشون خیلی زیاد شده

محمد ایلیا
پاسخ

مود بریز

بابات عموته
پاسخ

کاش اند رو آپدیت کنند

.............
پاسخ

اند تو نسخه ۱.۱۶ اپدیت شد

ننجون
پاسخ

اون نادر بود برادر

ناشناس
پاسخ

اقا نادر ؟؟؟ با ندر

،،،،
پاسخ

چی چی آبدیت شد اون ندرت بود

علی
پاسخ

اسکل اون ندره

ali
پاسخ

واقعا باید آپدیت بده

پارسا
پاسخ

انتظار دارم چوب سبز به بازی اضافه شه

بی نام
پاسخ

چوب بامبو چه رنگیه پس

محمد
پاسخ

زرده

ناشناس
پاسخ

بامبو هارو ترکیب کن چوب سبز

شایان
پاسخ

ست ارمور امرالدی رو هم اضافه کنید

پرهام
پاسخ

داداش کی با امرالد زره میسازه باحاله ولی امرالد حیفه و اینکه حتی اگه درست شه هم قوی نیستش

پیام رسان
پاسخ

داش امرالد حیفه؟
ضعیفه ؟
ببین تو برو هر مودی که امرالد ارمور میاره ی رو بزن همشون اندازه ی دایموند قدرت دارن
و گفتی حیفه من نزدیک یه دابل چست شالکر هر شالکر پر پر پر از امرالد بلاک
فقط با ساخت رید فارم جناب آقای چپ من

Ali
پاسخ

آرمور امرالدی اگرم به بازی اضاف بشه ضعیفه
چرا؟ چون با ترید کردن با ویلیجرا یه کلی امرالد گیرت میاد به همین خاطره که میگم اگرم اضاف بشه قوی نیس چون اونقدرا هم مثل دایموند و ندرایت کمیاب نیست و خیلی راحت با تریدبا ویلیجرا گیرت میاد

ماینکرافت
پاسخ

تورو خدا کیف اضافه کنین راحت شیم

X mr
پاسخ

مودش هست حتی برای ۱.۲۰

ممد قلی
پاسخ

نه بابا

X mr
پاسخ

به قرآن تو سایت ماینکرافت مود یا وقتی که تی لانچرت بالا اومد رو TL mode بزن بعد بنویس back pack میاره تو گوشی هم احتمالا هست

Maryam
پاسخ

با بلاک مستر مود بک پک رو برای گوشی میشه ریخت

Dorsa
پاسخ

شالکر چیه پس؟؟؟؟

پادشاه
پاسخ

وقتی شالکر باکس داریم چه نیازی داریم

امیرعلی حسن زاد
پاسخ

ببین خیلی چیزا برای اومدن هست و واقعا نباید آپدیت پایانی حالا حالا ها بیاد، دلیل چیه خب ببین هنوز کلی کار تو ماینکرفت هست که خیلیا میخوان و اگر بخواد بصورت یک آپدیت منتشر بشه حتما شاهد آپدیت مثل ۱.۱۷ هستیم که حتما پارت بندی هاش تا حداقل ۱۰ یا ۲۰ آپدیت برسه، پس واقعا فعلا نباید منتظر آپدیت آخر باشیم مگر اینکه ورژن ۱.۲۱ آخرین ورژن از سری ورژن ۱ باشه و بعدش به ۲.۰.۰ بریم

Dr. Minecraft
پاسخ

حق گفتی

دایی علیرضا
پاسخ

یه چیز یادتون رفت.بلوک اسلپ عمودی

شکارچی
پاسخ

موافقم

Sepehr
پاسخ

عالیییی میششههه

امیررضا
پاسخ

من با بیشتر متن های بالا مثلا یه متریال جدید و اینا موافقم
ولی با پایان ماینکرفت تحت عنوان the end
اصلا موافق نیستم
ماینکرفت هنوز خیلی جا داره تا به نقطه پایانش برسه
هنوز کلی بایوم هست مثل بدلندز و قطب ها و… که عملا خالی از هرجور ماب و چیز خاصیه

.............
پاسخ

داداش بعد کشتن دراگون باز میتونی بازیت رو ادامه بدی تو همون وورد

ارمان
پاسخ

من که میگم شیدر با ست امرالدی و هاردکور و ماب های بیشتر مثه میرکت و کرکس و شتر مرغ و چیزای دیگه

مرتیکه ناشناس
پاسخ

دوست دارم زامبی دریایی دیگه نباشه

محمد ایلیا
پاسخ

منم

محمد
پاسخ

منم دوست دارم ویندکیتور نباشه

شکارچی
پاسخ

خوب اون موقع خیلی آسون میشه

Dorsa
پاسخ

خب ببین اگه اونا نباشن سرفا به کل داستان بازی رو گند مینی توش اگه اوت زامبی ها نباشن پس تمپل زیز آب هم بی معنی کاملا بی معنی

Erfan
پاسخ

کاش دوباره بیان از کسایی که ماد ها رو میسازن هم کمک بگیرن
چیزایی مثل انواع ساین ها آیتم فریم و …
تو آپدیت آخر با همین روش اومد کاش اینکارو دوباره انجام بدن

محمد ایلیا
پاسخ

شما ها چرا دنبال آپدیت ماین کرافت هستید برید مود بریزید آنقدر مود خفن و حالت تو دنیا برای ماین کرافت هست

حميدرضا
پاسخ

سلام من چدند تا نظر دارم چرا شما مثلا زره امرالدی درست نمی کنید یا بک بک ما برای جا کردن ایتم ها میریم میریزیم اندر چست یا داخل چست معمولی اما کسایی هم هستن که دنبال دایمندامون هستن و شالکر رو استفاده میکنیم اما تا کی میتونیم شالکر برداریم اخر میخوایم بزا ریمش زمین میان برمیدارن و بک بک کارمونو راحت میکنه و کلاه لاکپشتی من شماردم ۱۴۹ تا لاکپشت کشتم لاکشو نداد یه شمشیر دایمندی رو شکوندم سر همین لطفاً شانسشو بیشتر کنید

ali
پاسخ

دوست عزیز لاک پشت ها رو وقتی میکشی لاکشون رو دراپ نمیکنن و اگر لاک لاکپشت هارو میخوای باید لاک پشت هارو باردار کنی تا تخم بذارن بعد که تخم گذاشتن و بچه لاکپشت ها به دنیا اومدن و بچه لاکپشت ها بزرگ شدن بعدش اون موقع بچه لاکپشتی که بزرگ شده یه دونه لاک برات پراپ می‌کنه به همین راحتی

امین
پاسخ

من دوست دارم گذاشتن اسکین مثل نسخه ۱.۱۷ به صورت آفلاین باشه چون در نسخه ۱.۱۸ تا ۱.۲۰ باید اینترنت روشن کنی تا اسکین بگذاری

پرهام
پاسخ

سلام خب بنظر من اگه یه اپدیت نهایی قراره باشه خب باید ماب های جدید مثل اهو و کرکس و میکت و شتر مرغ و … هم باشه و بایوم های جدید اضافه بشن و ویلیج ها یکم بزرگتر بشن

امیر
پاسخ

دوستان عزیز چرا انقدر بحث بیخودی میکنین همه اونا به درک این ماینکرفت نمیخواد به جان گل ویلیج بسازه
پاره شدیم انقدر گفتیم

Sara
پاسخ

آره بخداااااااا🥲🥲

امیر
پاسخ

به نظرم کلا بحث نکنیم مولانا یه گدا به تمام معنا هس

ANPA
پاسخ

هعب من میخواستم پورتال بهشت هم اضافه کنن خیلی خوبه😔

الی
پاسخ

فقد امدم بگم وجدانن این چیه بازی میکنید چقدر بی کیفیته 😳😳😳

یه بنده خدا
پاسخ

شما بازی نکردی نمی‌خواد کامنت بدی

باع؟
پاسخ

کودک:

X mr
پاسخ

کجاش بی کیفیته ماینکرافت گرافیک پیکسلی جذاب خودش رو داره ماینکرافت گرافیکش بالا هست اما پیکسلی بودنش باعث شده خیلی از افراد فکر کنن بی کیفیت هست من خودم وقتی که بازی نمیکردم و زمانی که نوب بودم نظرم این بود ولی الان پرو هستم و ماینکرافت گرافیک پیکسلی عالی داره.

کسری
پاسخ

اره منم مثل تو بودم اولا خوشم نیومد از گرافیک

Dr. Minecraft
پاسخ

دوست نداری میتونی بازی نکنی

Sara
پاسخ

وای خدا فقط میدونه چقد حرسم میگیرهداز کسایی که میگن بی کیفیته بازی

داداشتون
پاسخ

خاک بر سرت شیدر بزن

سجاد
پاسخ

دروغ میگه اگه اپدیت پایانیه پس چرا همه ۱.۲۲ احتمال داره اپدیت پایانی باشه

Dorsa
پاسخ

اگه بنا باشه ابدیت پایانی باشه که موجانگ رو باید ب…کشی و باید بگم که ابدیت پایانی بازی نیست نسخه ی ۱.۲۱

ممد
پاسخ

مطمئنم که متن ترجمه ست وگرنه موجانگ هیچوقت آپدیت پایانی برای ماینکرفت نمیده و اگر هم آپدیت بده ممکنه اند رو یکم بهش برسه
اند که همیشه به معنای پایان نیست

صدراکرافت
پاسخ

من دوست دارم تو آپدیت جدید ، چند تا سرزمین باحال اضافه شده . مثلاً ، یک پورتال باشه که وقتی میریم توش ، یک شهر سلطنتی باشه ، با یک قلعه ی خیلی بزرگ . یا اینکه چند تا از شهر های دنیا رو هم اضافه کنن . مثلاً ، شهر نیویورک یا یکی از شهر های ایران . مثل تهران .

Dorsa
پاسخ

از ایده پورتالت خوشم اومد ولی اینکه شهرای ایران رو اسمشو بزاره که نمیزاره موافق نیستم چون کاملا چیز چرتی گفتی با چیزایی که گفتی هیچکس موافقت نمیکنه:/

....
پاسخ

موجانگ باید یه سری ماب خاص رو اضافه کنه که مثل ما انسان باشن از ویلیجر ها باهوش تر
و این طوری موضوع مردم باستانی رو که تو ماینکرفت پر رنگ تر کنن
همچنین درباره واردن و انشنت سیتی و پرتالش اطلاعات بیشتری به ما بدن

محمد
پاسخ

برا بدراک باید خیلی کارا بکنه کامبت مود هاردکور شیدر و…

AMIR Z MASTER
پاسخ

من دوست دارم کع سیتی به ماینکرافت اضافه بشه و یه باس فایت دیگه به همراه یه پرتالش بیاد

پارسا
پاسخ

اینا ها را ول کنید کاشکی دختر میامد تو بازی با قابلیت کمک کردن در پیداکردن دایموند یا قابلیت های……

Dorsa
پاسخ

دختر بیاد توی بازی؟؟؟؟
نشستم به در نگاه میکنم🚶🏻‍♀️
پس منم میخوام پسر بیاد توی بازی🚶🏻‍♀️

M_dashparvar
پاسخ

بنظرم ویلیج ها باید بزرگتر شن
پورتال های جدید اضافه شه
احتمال بدست اوردن netherate بیشتر شه (اگه درست نوشته باشم😂)
امکان تجربه بدراک،اسکای بلاک و … به صورت افلاین و با هوش مصنوعی هم فراهم شه
البته درخواست ها خیلی زیاد شد ولی اگه واقعا اپدیت the end باشه این انتظارات طبیعه

Nothing
پاسخ

سازنده ی ماینکرافت سادیسیم داره؟ این چه نسخه ی مزخرفیه 💀

داداشتون
پاسخ

تو نسخه ی موبایلشو بازی میکنی بعید نیست اینارو بگی ای کاش منم کامپیوتر داشتم:(

Dorsa
پاسخ

خب چه فرقی میکنه من هم تو کامپیوتر دارم هم توی گوشی فرق خواستی نمیبینم🚶🏻‍♀️

AMIRALISHAVARDI
پاسخ

به نظر من ۷ ژوئن ۲۰۲۴ آپدیت ۱.۲۱ می آید.
انشالله ناچ و جاپا به هم کمک کنند که توی ماه های امسال این ها اضافه میشن
من منتظر شتر مرغ و میرکت و کرکس هستم
چون موجود های بسیار با نمک هستن.

ولی اگر روی کرکس میشه سوار شد خیلی عالی میشه🙂🙂

mehran
پاسخ

ناچ رفته پی عشق و حالش، ولش کنید دیگه.

نیکا
پاسخ

من شیدر از برنامه Addons استفاده میکنم عالیه

sobhan
پاسخ

من اگ بخوام نظر خودمو بگم پورتال واردن ب بازی اضافه شه و حتی دنیای hell و حتی منابعی برای ساخت ارمور ها و وسایل توی end ک بتونیم چالش های بیشتری رو پشت سر بزاریم و حتی دنیای بهت ک توی ی فک کنم حالت فایل اجرا نشده بود ب اسم Paradise ک بهشت بود اونم خیلی خوب میشه اگ برگرده و حتی انچنت های بیشتری اضافه بشه به بازی ک بعضایاشون توی ارال کرفت هست
و دوستانی ک مار میخواید توی بتر ماینکرافت وجود داره برو ببین

sobhan
پاسخ

بعد تازه خیلی خوب میشه توی بایوم های یخی ک اسمشو یادم نمیاد ماب های جدید ب اونجا اضافه شه و واندرینگ تریدر چیز های بیشتری برای ترید داشته باشه و مثلا همونجور ک ۵ تا ۵ تا امرالد میگیره برا بعضی چیزا هم ۵ تا ۵ تا بده و محدودیت ترید بیشتری هم داشته باشه وحتی ب جز اندرمن ی ماب های دیگه ای رو هم امکان اسپاونشو تو سه تا دنیا قرار بده و دنیاهای واقعا بیشتری ک ی بار گفتم و حتی اون حرم های اجری رو برگردونه و توش لوت های او پی قرار بده و اسپاونر های بیشتری ب بازی اضافه کنه مثلا ما cave spider وspiderوskeleton.zombis.ووووو..ب جز اینا اسپاونر های بیشتری و ی ویلیج توی اون بایوم جدید اضافه کنه و ب جز فلچر ی ویلیجر دیگ برای راحت تر امرالد ب دست اوردن اضافه شه و محدودیت ترید بیشتر شه و وقتی محدودیت ترید تموم میشه سریع تر محدودیت پر شه و همین ممنون ک تا اینجا حرفای منو خوندید متشکرم خدانگهدار

ali
پاسخ

واقعا نمی‌فهمم منظورت از حرم های آجری چیه؟ اصلا اینایی که میگی کی به بازی اضافه شدن که بخوان حذف بشن که میگی دوباره باید به بازی برگردونده بشن😳😳😳😳
اگر کسی منظور اینو فهمیده حتما به منم بگه

Pendar
پاسخ

سلام تو نسخه های قدیمی ماینکرفت یک سری حرم اجری وجود داشتن که بعدا حذف شدن

Dorsa
پاسخ

برو نسخه ۱.۱۶ بوده فک کنم که خیلی سریع هم پاک شده ولی موافقم چون باحال نبوده

Ghost
پاسخ

فقط ماتریکس کم داریم اونم اضافه کنند

Sara
پاسخ

چه باحال میشد اگر یکم اند رو بیشتر بهش برسه خیلی ساده
یه چند تا باتوم جدید اضافه بشه
یه چند تا ماب جدید
مثلا پرتال که داخل دیپ دارک هست روشن بشه و به زمان گذشته و مردم باستان بره و خود این یه شروع تازه میتونه باشه

Sara
پاسخ

من نوشتم باتوم جدید 😐 منظور بایومه

شکارچی
پاسخ

به نظر من اگه شهر های باستانی رو به بازی اضافه کنن بهتره با مردم باستانی که بتونن بجنگن‌ غزا بخورن حفاری کنن و….

Farzam
پاسخ

ماینکرافت بلاخره ته داره که اگر از نقطه اسپان اولیه خود به هر طرف۱۲میلیون بلاک فاصله بگیری به دیوار نامرئی میرسی که من باهاش عکس دارم کمیاب ترین چیز ماینکرافته

VICTOR
پاسخ

به نظر من باید یه بروز رسانی خیلی خیلی بزرگی باشه ماب های دشمن جدید اضافه بشه هوش مصنوعی شخصیت ها بهتر بشه و شهر هم اضافه بشه سرباز تو شهر باشه پادشاه موجودات افسانه ای مثل الف ها و قابلین ها به بازی اضافه بشن باسفایت ها زیاد تر و همچنین پلیجر ها به خونه نا حمله کنن خنگ نباشن

kasra
پاسخ

من میگم پورتال جدید اضافه کنن و برین خویشاوندان واردن رو ببینم توی اند هم میشه یک اور جدید کمیاب اضافه کنند که یک اژدهای قرمز ازش محافظت کنه و با اون اور بشه پورتال واردن رو درست کرد مار و فیل و میمون و شیر یا پلنگ هم باید اضافه کنند و امکانات جاوا رو به بدراک اضافه کنند. یک سلاح جدید هم اضافه کنند که باهاش بشه واردن رو زد یک شمشیر که با بلاک اسکالک ساخته بشه ولی مجبوریم اول بدون اون یکبار واردن رو بکشیم.

Dorsa
پاسخ

ببین اون اژدهای قرمز به وایب و رنگ باحال اند نمیخوره بنظرم اون باید توی ندرت باشه چون فضای ندرت بیشتر بهش میخوره

Arman x plus
پاسخ

به نظرم موجانگ باید با (better minecraft) همکاری کنه بازی با حال تر می شه اگه با من موافقید لیک کنید

DANiL Amini
پاسخ

از نظر من فقط موجودات زنده دیگری هم باید اضافه شود مثل کلاغ ، شتر مرغ و شتر ، شیر ،فیل ، زرافه ، تمساح ، انواع مار ها ، سگ ، و دایناسور ها همچنین انواع درختان دیگر هم اضافه شود مثل چنار و درختان میوه مثل درخت نارنج گلابی و غیره … خیلی خوب میشه

Dorsa
پاسخ

آخه مگه موجانگ توی ایران زندگی میکنه لعنتی😂

Ali
پاسخ

به نظرم تمام چیز هایی گفتید اگه به بازی اضافه بشه خیلی خفن میشه اما بهتره توی اند یه آپدیت بیاد که توی یه مکان مخفی از اند سیتی بتونيم چند نفر از مردم باستانی که تبدیل به اندرمن نشدن رو پیدا کنیم…

Lele
پاسخ

بیشتر اینا توی بتر ماینکرفت هست