برترین‌ها بهترین بازی‌‌ها

۱۰ دلیل برای این که پلی استیشن از ایکس باکس بهتر است

رقابت کنسول‌های سونی و مایکروسافت از دیرباز تاکنون ادامه دارد و بسیاری از گیمرها با توجه به این رقابت، در مقابل یکدیگر جبهه بندی کرده و هر کدام به طرفداری از هر یک کنسول پرداخته‌اند. به یاد دارم زمانی را که پلی استیشن ۲ (PlayStation 2) عرضه شده بود و بسیاری از منتقدین به آن لقب سلطان نسل ششم کنسول‌ها را داده بودند (واقعا هم اینگونه بود). با توجه به این وضعیت نسل ششم کنسول‌ها، ایکس باکس تازه به دوران رسیده هنوز فعلا چیزی برای گفتن نداشت. اما درست اواخر نسل ششم و اوایل نسل هفتم، ثابت شد که خیر! ایکس باکس می‌تواند حریف قدری برای کنسول سونی باشد. درست از آن زمان گیمرها و مخاطبین صنعت ویدئو گیم به دو دسته بزرگ تقسیم شدند و این قضیه تا الان ادامه دارد. حال می‌خواهیم در این مقاله توضیح دهیم که چرا پلی استیشن بهتر از ایکس باکس است؟

پلی استیشن کنسول‌های بهتری دارد

پلی استیشن با ارائه کنسول‌های خوش ساخت، توانسته محبوبیت بسیاری را کسب کند.
پلی استیشن با ارائه کنسول‌های خوش ساخت، توانسته محبوبیت بسیاری را کسب کند.

در طول تاریخ کنسول‌های بازی، از زمانی که سونی با پلی استیشن پا به عرصه رقابت‌ها گذاشت، توانسته در هر نسل موفقیت‌های خوبی را کسب کند. پدر جد کنسول‌های سونی یعنی پلی استیشن ۱ (Playstation)، اولین کنسولی بود که از بازی‌های سه بعدی و همچنین اولین کنسولی بود که از پلیر CD پشتیبانی می‌کرد. در نسل ششم کنسول جدید سونی توانست با فروش فوق العاده‌اش، عنوان پرفروشترین کنسول تاریخ را کسب کند. در نسل هفتم هم عناوین جذاب سونی متولد شدند و توانستند دل بسیاری از گیمرها را بدست آورند. نسل هشتم هم برای سونی تکرار موفقیت‌های قبلی بود و از طرفی ایکس باکس با عملکرد افتضاحش اجازه داده تا موفقیت‌های سونی بیشتر به چشم بیاید.

تا اینجای کار که از گذشته تا به الان نگاهی گذرا داشتیم، می‌توان با یک حساب سرانگشتی فهمید که سونی تا اینجای کار توانسته عملکرد خارق العاده‌ای از خود به نمایش بگذارد. البته در طول این مسیر، بعضی از اتفاقات باعث شد که برای مدتی سونی از مایکروسافت در رقابت عقب بماند. برای مثال در نسل هفتم پلی استیشن ۳ بدلیل گران بودن بازی‌ها و این که بخاطر سخت افزار پیچیده‌اش، ساخت و پورت کردن بازی برای آن سخت بود، نتوانست جلوی کنسول مایکروسافت مقاومت کند و برای مدتی با این مشکل درگیر بود (تا زمانی که در ایران این کنسول کپی خور شد). در کل باید گفت که سونی با این همه پستی و بلندی باز هم توانسته سر پا بایستند و به رقابت خود با مایکروسافت ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ بازی جدید موبایل که حتما باید امتحان کنید

پلی استیشن دارای عناوین انحصاری بهتری است

کرش بندیکوت یکی از عناوین انحصاری پلی استیشن بود که گیمرهای زیادی را نمک گیر خود کرد.
کرش بندیکوت یکی از عناوین انحصاری پلی استیشن بود که گیمرهای زیادی را نمک گیر خود کرد.

از بدو تولد برند Xbox هر چه از این محصول مایکروسافت تا به الان دیده‌ایم، اکثرا شامل عناوین شوتر و کمی هم فانتزی بودند. اما سونی تا به الان تلاش خود را گذاشته تا از تمام سبک‌های بازی‌ها حمایت کرده و آن‌ها را برای کنسول خود در نسل‌های مختلف عرضه کند. شاید این دلیل به مذاق طرفداران ایکس باکس خوش نیاید، اما توصیه می‌کنم اول از هر چیز صبر کنید تا حرفم تمام شود و بعد آن قضاوت کنید. سونی در نسل‌های مختلف بازی‌های مختلفی مانند سری گاد آف وار (God Of War)، رچت و کلنک (Ratchet & Clank)، کراش بندیکوت (Crash Bandicoot) و… را برای کنسول‌های خود تدارک دید تا تمام سلایق را جذب خود کند. اما در مقابل ایکس باکس تمرکز خود را روی بازی‌های بیشتر گذاشت که مناسب افراد بزرگسال بودند و نبرد و خشم در آن‌ها حرف اول را می‌زدند.

جالب است بدانید که در نسل نهم رویه مایکروسافت تغییر پیدا کرده و با راه‌اندازی سرویس گیم پس توانسته با حمایت از سازندگان عناوین مستقل و آوردن آثار آن‌ها روی این سرویس، کاری که سونی قبلا انجام می‌داد (یعنی همان پوشش تمام سلایق) را انجام دهد. حرکت الان مایکروسافت مثبت است، اما این باعث نمی‌شود که نسبت به سونی برتری پیدا کند. سونی هم اکنون هم دست خالی نیست و با انحصاری‌های مثل لست آف آس (the Last of us) و نسخه جدید گاد آف وار (God Of War) توانسته مخاطبان خود را راضی نگه داشته و پیشتاز ماجرا باشد. البته مایکروسافت هم بیکار ننشسته و با سرمایه گذاری کلان قصد دارد در بخش بازی‌های انحصاری سونی را ضربه فنی کند. اما هنوز فعلا برای قضاوت کردن زود است و همچنان سونی طلایه دار بخش بازی‌های انحصاری است.

پلی استیشن از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند

پلی استیشن با ورود به عرصه واقعیت مجازی (VR) توانسته در رقابت با مایکروسافت جلو بزند.
پلی استیشن با ورود به عرصه واقعیت مجازی (VR) توانسته در رقابت با مایکروسافت جلو بزند.

مایکروسافت بواسطه پشتوانه مالی قدرتمندی که دارد، از بدو ورود به بازار کنسول‌ها، طرح‌ها و ایده‌های جذاب و آینده‌ نگرانه‌ای داشت و بعضی از آن‌ها‌ را عملی کرد؛ اما بخاطر این که نتوانست آن‌ها را درست به جایگاه خوبی هدایت کند، اکثرا شکست خوردند. یکی از این ایده‌ها ورود دستگاه‌های کینکت به عرصه ویدئوگیم بود که اوایل جذابیت خوبی داشت، اما نتوانست بازی‌های زیاد و متنوعی را پشتیبانی کند و برای همین این ایده جذاب مایکروسافت شکست خورد. اما ایده کینکت همچنان جذاب بود و سونی از این فرصت استفاده کرد و پروژه واقعیت مجازی خود را رسما از نسل هفتم کنسول‌ها استارت زد (البته قبلا هم سونی چنین حرکت‌هایی را در نسل پنج و ششم زده بود). سونی کار را با PlayStation Move شروع کرد و توانست تا حدودی خودی نشان دهد، اما هنوز جا برای پیشرفت داشت.

با ورود جنگ کنسول‌ها به ایستگاه هشتم، سونی تلاش جدی خود را با PlayStation VR نشان داد و با معرفی سالانه بازی‌های متنوع و جذاب برای گجت دوستداشتنی، ثابت کرد که برنامه‌های زیادی برای این کنسول دارد. البته بعدها هم شاهد معرفی نسل دوم PlayStation VR بودیم که با بهبودها و قابلیت‌های جدیدی همراه بود و بازی‌های جذاب و جدیدی را پشتیبانی می‌کرد. در این طرف میدان اما هیچ تلاشی را از جانب مایکروسافت نمی‌بینیم و بخش VR به تنهایی از جانب سونی در حال تاخت و تاز است. جمعیت قابل توجهی از مخاطبان ویدئوگیم طرفدار بازی‌های VR هستند که سونی به خوبی با درک این موضوع، توانسته سودآوری کند. اما مایکروسافت با رها کردن این قسمت از رقابت‌ها، یک دلیل دیگر به ما می‌دهد تا پلی استیشن را برتر از ایکس باکس بدانیم.

ایکس باکس برای بزرگسالان و سونی برای تمام سنین!

سونی بخاطر پوشش بهتر تمام سلایق، توانسته مخاطبان زیادی را دور خود گرد آورد.
سونی بخاطر پوشش بهتر تمام سلایق، توانسته مخاطبان زیادی را دور خود گرد آورد.

این دلیل از آن دست دلایلی است که بسیار بسیار در جذب مخاطب تاثیرگذار است. این که استراتژی شرکت در عرضه و پشتیبانی از محصولاتی که تمام سلایق مخاطبان و مشتریان را پوشش دهد، خود به تنهایی موفقیت بزرگی تلقی می‌شود. سونی با عرضه عناوین مختلف انحصاری که در اوایل مقاله اشاره مختصری به آن‌ها داشتیم، توانست از سنین کودکی تا بزرگسالان را زیر پرچم خود گرد آورده و به خوبی جلوی سیل ویرانگر مایکروسافت (بخاطر پشتوانه قوی مالی مایکروسافت) مقاومت کند. خلاقیت‌ها و تنوع‌هایی که در داستان و گیم پلی عناوین انحصاری سونی وجود داشتند و دارند، تا به الان اصلا در رقیبش ایکس باکس ندیده‌ایم و این قضیه فعلا هم در جریان است. مایکروسافت متاسفانه در نقطه‌ای از رقابت دچار اشتباه محاسباتی شد و فکر کرد با ارائه سخت افزار قدرتمند می‌تواند از سونی پیشی بگیرد.

اما به مرور زمان مشخص شد که سونی با محتواهای جذاب و همه گیرش می‌تواند کنسول قدرتمند مایکروسافت را ضربه فنی کند. البته مایکروسافت در نسل هفتم عملکرد بسیار خوبی داشت و بخاطر تنوع زیاد بازی‌های انحصاری توانست جلوی سونی قد علم کند، اما باز هم در آن زمان تسلیم عناوین سونی شد و نتوانست رقابت را به سود خود تمام کند.

پلی استیشن برندی است که همه ما با آن بزرگ شدیم

سونی توانسته ذهن و قلب بسیاری از ما گیمرها را تسخیر کند.
سونی توانسته ذهن و قلب بسیاری از ما گیمرها را تسخیر کند.

همه ما انسان‌ها خاطرات مختلف خوب و بدی از زندگی گذشتمان در ذهن داریم. در زندگی گیمرها این مورد درباره ویدئو گیم بسیار پررنگ‌تر است و سونی در این قسمت هم توانسته ذهن و قلب بسیاری از ما گیمرها را تسخیر کند. برای مثال بنده به یاد دارم که قسمت چهارم بازی رزیدنت اویل جدیدا برای پلی استیشن ۲ عرضه شده بود. آن روز وقتی برای تهیه آن سری به پاساژ زدم، هوا مه آلود بود و جو و رفتار رهگذرهای داخل شهر کاملا با ساکنین دهکده اول بازی شباهت داشت. چون من این بازی را روی کنسول سونی تجربه کرده بودم (البته عناوین جذاب دیگری هم هستند که پرداختن به آن‌ها از حوصله مقاله خارج است)، همیشه پلی استیشن برای من یک اسطوره بود و آن را با همه داشته‌ها و نداشته‌هایش دوست داشتم.

البته گیمرهای دیگری هم هستند که خاطرات گره خورده آن‌ها با کنسول سونی، توانسته علاقه عمیقی در آن‌ها ایجاد کند. اما درباره کنسول مایکروسافت باید گفت که چون در بازار ایران آنچنان فراگیر نبود و مردم به رقیب آن عادت کرده بودند، ایکس باکس نتوانست آنچنان در قلب بسیاری از گیمرها هم در ایران و هم در سراسر جهان حکومت کند.

پلی استیشن قدیمی‌تر است

سونی از سال 1994 میلادی اولین کنسول خود را قبل از ورود مایکروسافت به رقابت، عرضه کرد.
سونی از سال ۱۹۹۴ میلادی اولین کنسول خود را قبل از ورود مایکروسافت به رقابت، عرضه کرد.

همین قدمت بیشتر می‌تواند یکی از دلایل برتری سونی به مایکروسافت در جنگ کنسول‌ها باشد. هر چه باشد، سونی یک پیراهن بیشتر از مایکروسافت در این عرصه پاره کرده و تجربه بیشتری دارد و از این تجربه‌ها برای پیشبرد برنامه‌های خود توانسته به خوبی استفاده کند. اولین ورود سونی به دنیای کنسول‌ها برمی‌گردد به سال ۱۹۹۴ میلادی که اولین کنسول خود را عرضه کرد و توانست غوغای بزرگی به پا کند. به گونه‌ای که رقیب قدر قدرت آن روزهای سونی، یعنی سگا نتوانست جلوی رقیبش آنچنان که باید مقاومت کند. آن روزها ویدئوگیم کم کم وارد فاز سه بعدی گرافیک بصری می‌شد و برای همین کنسول‌ها باید قابلیت اجرای این گونه بازی‌ها را دارا می‌بودند تا می‌توانستند موفق شوند. چیزی که اولین کنسول سونی شرایطش را داشت و موفق هم شد.

رفته رفته سونی از تجربیات خود درس می‌گرفت و نتیجه این درس گرفتن‌ها را در قالب کنسول جدید ارائه می‌داد. درس گرفتن از اشتباهات و استفاده از تجربیات، چیزی بود که مایکروسافت زیاد سراغش نمی‌رفت و همیشه می‌خواست جنجالی و بلند پروازانه عمل کند. البته این شیوه رفتار مایکروسافت همیشه کار دستش می‌داد و برای مدتی باعث می‌شد که ضررهای مالی گریبان گیرش شود (اما باز بخاطر پشتوانه قوی مالی، توانسته خود را در عرصه رقابت‌ها حفظ کند).

کنسول‌های سونی چندان با مشکلات فنی درگیر نبودند!

کنسول پلی استیشن 3 هنگام معرفی در دستان کن کوتاراگی، مدیرعامل سابق پلی استیشن
کنسول پلی استیشن ۳ هنگام معرفی در دستان کن کوتاراگی، مدیرعامل سابق پلی استیشن

اگر یادتان باشد، در نسل هفتم ایکس باکس ۳۶۰ با مشکل ۳ چراغ قرمزش عالی نواخت و دل بسیاری از گیمرها را خونین کرد. وضعیت در ایران به گونه‌ای دیگر بود و بخاطر تحریم، گیمرهایی که کنسولشان دچار مشکل سه چراغ مرگ شده بود، نتوانستند از گارانتی مایکروسافت استفاده کنند و در نهایت جملاتی پر از محبت و عشق را به سمت مایکروسافت حواله کردند تا ارادت خود را ثابت کنند. البته آن زمان کنسول سونی هم مشکلات عجیب و غریبی داشت و یکی از آن‌ها قفل شدن دیسک بازی بخاطر دمای محل قرارگیری بود! ولی این مشکلات کنسول سونی هر چه که بودند، کنسول را روانه قبرستان نمی‌کردند. یکی دیگر از مشکلات ایکس باکس ۳۶۰، کنده کاری کردن دیسک بازی درون خود بود!

یعنی فکرش را بکنید که آن زمان با هزار زحمت و التماس به پدر و گرفتن مقداری پول، بازی مورد علاقه خود را خریده باشید و ایکس باکس ۳۶۰ قشنگ آن را مورد عنایت قرار دهد! در این وضعیت چه حالی را برای خود می‌توانید متصور باشید؟ زیاد تصور نکنید، چون فکرش هم عذاب آور است.

پلی استیشن بازی های نمادین بیشتری دارد

بازی آنچارتد یکی از عناوین نمادین سونی است که بخاطر کیفیت ساخت بالا، توانست موفقیت‌های بزرگی را بدست آورد.
بازی آنچارتد یکی از عناوین نمادین سونی است که بخاطر کیفیت ساخت بالا، توانست موفقیت‌های بزرگی را بدست آورد.

به یاد دارم زمانی را که با کنسول پلی استیشن خود، فرهنگ ژاپن را در قالب بازی تجربه کردم و بعد از آشنایی کامل به این فرهنگ، توانستم به آن عشق بورزم! کنسول سونی میزبانی بازی‌های خاطره انگیز و نمادین زیادی است که با دیدن آن‌ها اشک از چشمانمان جاری شده و خاطرات شیرینمان در ذهن نمایان می‌شوند. عناوینی مثل گرن توریسمو (Gran turismo) و شادو آف کلوسوس (Shadow of the Colossus) جزو بازی‌های نمادین سونی هستند که بسیاری از گیمرهای کهنه کار با آن خاطره‌ها دارند و اگر اسمشان به گوششان بخورد، ذوق زده شده و بصورت رگباری از خاطرات خود می‌گویند. انسان با خاطراتش زنده است و سونی با درک این موضوع، توانسته خدمت بزرگی به جامعه ویدئوگیم بکند. البته عناوین نمادین دیگر زیادی هم هستند، اما نام بردن از آن‌ها کار را طولانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهند شد

کنترلرهای ایکس باکس پیچیده هستند

دسته‌های ایکس باکس بخاطر مدل چینش دکمه‌ها و کمی بزرگ بودن نسبت به دسته پلی استیشن برای بسیاری از کاربران گنگ بنظر می‌رسد.
دسته‌های ایکس باکس بخاطر مدل چینش دکمه‌ها و کمی بزرگ بودن نسبت به دسته پلی استیشن برای بسیاری از کاربران گنگ بنظر می‌رسد.

برای بسیاری از گیمرهایی که از کنسول سونی به ایکس باکس سوییچ کرده بودند، این مشکل وجود داشت که چگونه بتوانند به خوبی با دسته‌های ایکس باکس ارتباط برقرار کرده و به آن مسلط شوند. دسته‌های ایکس باکس بخاطر مدل چینش دکمه‌ها و کمی بزرگ بودن نسبت به دسته سونی، برای بسیاری از دارندگان سونی استفاده‌اش سخت بوده و هنوز هم هستند کسانی که نتوانسته‌اند با آن ارتباط خوبی بگیرند. اما دسته‌های سونی ساختار ساده‌تری دارند و طراحی آن‌ها برای بسیاری از گیمرها بدلیل از قبل حضور داشتن پلی استیشن در بازار، آشنا است. البته در جدیدترین نسل از کنسول‌ها، دسته ایکس باکس ارزش خود را ثابت کرده که امیدواریم در ادامه شاهد بهینه شدن و حتی بهتر شدنش باشیم.

پلی استیشن ۵ دارای امکانات بیشتری در کنترلرش است

دسته دوال سنس سونی، بخاطر داشتن قابلیت‌های جذاب، تجربه شگفت انگیزی را به گیمرها ارائه می‌کند.
دسته دوال سنس سونی، بخاطر داشتن قابلیت‌های جذاب، تجربه شگفت انگیزی را به گیمرها ارائه می‌کند.

دسته‌های سونی بخاطر جمع و جور بودن و البته سبک بودنشان، همیشه توانستند باب میل گیمرها شده و محبوب دلشان باشند. سونی در هر نسل سعی خود را داشت تا نوآوری‌های جدید و جذابی را در طراحی و مشخصات فنی دسته‌هایش به کار ببرد. در جدیدترین نسل از دسته‌های سونی با نام دوال سنس که برای کنسول نسل نهمی پلی استیشن ۵ طراحی و ساخته شده‌اند، شاهد قابلیت‌های جذابی هستیم که تجربه و حس جدیدی را به گیمر می‌دهند. وجود میکروفون و اسپیکر در این دسته، نکته مثبتی است که کنترلرهای ایکس باکس از آن بی بهره هستند و طبیعتا کاربران ایکس باکس تجربه سطح شگفت انگیزی را نخواهند داشت. البته لازم به ذکر است که اگر جیب پر پول داشته باشید، دوال سنس دوست خوب شما خواهد بود، در غیر این صورت بخاطر عمر مفید کم، باید بعد از مدتی آن را با یک مدل نو تعویض کنید.

جمع بندی

این‌ها دلایلی بود که بر اساس آن‌ها ما کنسول سونی را برتر از ایکس باکس می‌دانیم. البته در نسل نهم کنسول‌ها ایکس باکس توانسته تا حدودی خود را از لجن زار نسل هشتم و حواشی آن بیرون بکشد و موفقیت‌های خوبی را کسب کند. اما با نگاه کلی، سونی همچنان توانسته در هر نسل علاوه بر راضی نگه داشتن طرفداران خود، دیگر گیمرها را هم جذب خود کند و این به خودی خود یک موفقیت بزرگ حساب می‌شود. در آخر اگر نکته، نظر، پیشنهاد و یا سئوالی در رابطه با موضوع مقاله داشته باشید، خوشحال می‌شویم آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. اصلا بگویید ببینم! به نظر شما چرا پلی استیشن بهتر از ایکس باکس است؟

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
214 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
پاسخ

داداش درسته پلی‌استیشن فن خفنی هستی ولی توی ایران ایکس باکس به صرفه تره . کنترلر اش هم خیلی عالی هست چرا دروغ میگی این رو همه میگن کنترلر اش از پلی استیشن خیلییی بهتره . با پانصد هزار تومان میری کنسول ایکس باکس روفول بازی می‌کنی کاملا انتخابی
دلیل هات برده خودت و عقاید ات میخوره که یک طرفه قضاوت می‌کنی گم پس کجا پلی استیشن پلاس داغون کجا اخه

سید عباس حسینی
پاسخ

سلام دوست عزیز امیدوارم خوشحال و سرحال باشی! نه آقا اتفاقا خودم از نسل هفتم تا الان که نسل نهمه درگیر ایکس باکسم و نمی‌تونم ازش دل بکنم! اما حقیقت کمی تلخ هستش؛ چون با نگاه به آمار فروش و تمایل تعداد زیادی از مشتریان به سمت کنسول‌های سونی هم در بازار ایران و جهان، میشه این دلایل رو ازش درآورد. بعدش هم، گیم پس محصول جدید مایکروسافته، چیز قدیمی نیست (البته قابل تقدیره و تونسته به بازار عناوین مستقل رونق بده)! ما تو این مقاله از نسل پنجم که سونی وارد عمل شد و تا الان که با مایکروسافت در حال رقابته، نگاه کلی داشتیم! نقل فقط نسل نهم نیست عزیز! باز هم ممنونم که با شرکت تو بحث ما رو با نظرت خوشحال کردی!

دانیال
پاسخ

نه دا داش آمار فروش شاید گولت بزنه برو دنبال بهترین پلی استیشن چون خیلی قدیمیه فن هاش بیشتره وگرنه هرکدومشون خوبی هایی دارن

علی
پاسخ

آمار فروش ؟؟
برو یکم خبر بخون
الان چهار باره تو همین ژاپنی که سونی توشه ایکس باکس بیشتر از پلی استیشن قروش داشته !!!

سام
پاسخ

مهندس خب اگه این جوریه که آمار فروش پلی استیشن هم توی آمریکا بیشتره

کاکا سنگی (ورژن 5.6)
پاسخ

داش کصخل شدی هیمن الان دیدم زده آمار فروش پلی استیشن ۵ و ۴ بعد میگی ایکس باکس آمار فروشش بیشتره

Hedeo_kojima
پاسخ

کاملا مخالفم از لحاظ فروش شما کجا دیدی که ایکس باکس بیشتره ؟

ابولهول
پاسخ

اها

یاسین
پاسخ

هرچیزی با غیر قانونی کار کردن و دزدی بصرفه تره شکی توش نیس

Dr. Minecraft
پاسخ

چی میگی؟

به تو چه
پاسخ

آهان ایشون راست میگن

majid
پاسخ

گیم پس که خریدی هربازی که دانلود کنی بعد از اتمام وقتش میشه مال خودت ، هم آنلاین هم آفلاین ولی پلاس بازیهای متنوع تری داره درعوض بمحض اتمام اشتراک بازیهاش قفله

ایمان
پاسخ

چنین چیزی درست نیست، بعد از مدت زمان گیم پس بازیها دیگه اجرا نمیشن تا اکانت جدید بخری یا cdkey بازی تهیه کنی

علی
پاسخ

اره پلاس متنوع تره
بله درست می فرمایید
اخه مرد حسابی پلاس خدا تومنه تازه جی تی ای وی هم توش نیست
ولی یه گیم پس التیمیت خریدم ۲.۳۰۰
تو پیسی هم میتونم گیم دان کنم
لایو و سرویس عی ای هم همراهشه

Hossein
پاسخ

کنترلش رو خدای خوب اومد اخه ایکس باکس یه شوکش بالا هست یکی پاین منظم نیست

علی
پاسخ

باش

Danil
پاسخ

آخه احمق دسته ها ایکس باکس ارگونومیکه😈🤬

رنگو(تبر زن سابق)
پاسخ

با ۵۰۰تومان برای بازی ریختن ؟؟؟ داش حالت خوبه؟

یه بنده خدا
پاسخ

خدایی من ایکس‌باکس فنم ولی چجوری ۵۰۰ دادی بازی ریختی وقتی یه گیم پس دو تومنه؟
بله درست میفرمایید😑

ناشناس
پاسخ

چه دلایل مزخرفی
چون که کنسول قدیمی تره دلیل نمیشه بهتر باشه
اینکه هممون بازی با پای استیشن برزگ شدیم دلیل نمیشه
خودتون هم میگید باری کسانی که از پلی استیشن به ایکس باکس کوچ کرده باشد برایش سخته پس اصلا کنترلر ایکس باکس پیچیده نیست .
بعد این همه بچه هستن که ایکس باکس دارن
از این که بازی های پلی استیشن بهتره که شکی نیست .
اول برنامه تون رو درست کنید بعدا بیایید مقاله بنوسید .
با تشکر

سید عباس حسینی
پاسخ

سلام دوست عزیز امیدوارم حالت خوب باشه! چرا اتفاقا دلیل میشه، اما باید با دید وسیع‌تری (دید بیزینس کمپانی‌ها و استراتژی‌هایی که برای فروش پیاده کردن) به قضیه نگاه کنی. تجربه یک چیز باارزش برای شرکت‌ها محسوب می‌شه و سونی تونسته به خوبی ازش برای توسعه محصولاتش بهره ببره (گرچه مشکلاتی هم داشته، اما بعدها تونسته جبران کنه). چرا اتفاقا اونم دلیل میشه، این که بتونی با محصولاتت جزوی از خاطرات خوب مشتریات باشی، این به خودی خود باعث میشه که همون مشتری بدون هیچ تبلیغ و تلاش اضافه‌ای بیاد سمت محصولاتت و این یعنی فروش و موفقیت برای کمپانی! جناب من خودم از نسل هفت تا سریزها ایکس باکس داشتم و می‌دونم چقدر عالیه! اما فقط خودمون رو نبینیم و به آمارهای جهانی هم توجه کنیم بد نیست! بازم ممنونم که تو بحث شرکت کردین و نظر ارزشمندتون رو به ما انتقال دادین.

کمپین حمایت از مدرن وارفار قدیمی✌️✌️
پاسخ

من خودم با نسل ۷ مایکروسافت وارد دنیای کنسول شدم قبلاً پی سی پلیر بودم و از ۲۰۰۵ فن ایکس باکسم تازه کنترلر ایکس باکس خیلی راحت تره و کوچک تره

پاسخ

اره مخصوصا اولین ایکس باکس کنترلرش اندازه صورت آدم بود

ناشناس
پاسخ

فکر میکنی اندازه سرت هست چونکه ۵ سالت بیشتر نیست

پاسخ

هنوز بچه ای بزرگ بشی میفهمی

ناشناس
پاسخ

آدم عکستو میبینه یاد کسایی که تازه کار بی تجربه هستن میوفته

اسکل اسلیر
پاسخ

کوچولو اون ادمینه
حالا خودت فک کنم یه بچه ۱۰ ۱۱ سالا ای که تو این رنج سنیت فاز گرفتت خوب میشی یه چن سال این مشکلو داری ولی بعد خوب میشی
اخههه تو چی میفهمی تجربه چیه بدبخت
موقعی که تو داشتی شیر میخوردی این پسر داشت درس میخوند پس لطفا لطف کن و گ^و_ه نخور

کاکا سنگی (ورژن 5.6)
پاسخ

حق:

حمید
پاسخ

شما قبول کن که اومدی ایکس باکس عزیز رو بکوبی
من خودم تا نسل ششم سونی فن بودم اما الان فقط سمت مایکروسافتم . دلایلت واقعا مسخره هستش
اگه به قدیمی بودنه که آتاری و سگا باید بهتر باشن
کی گفته که ایکس باکس صرفا برای بزرگسالان هستش ؟
اینهمه بازی با رده های سنی رو نمیبینی توی ایکس باکس ؟
انصاف رو رعایت کن
تنها علت که میشه قبول کرد بازی های انحصاری هستش ولا غیر

کوروش
پاسخ

آقای نویسنده و هیتر ایکس باکس از این آقا/خانوم یاد بگیر می‌تونست هزارتا از دلایل بیاره که تو نتونی بگی پلی استیشن خوبه ولی شخصیت خودش رو حفظ کرد و چیزی نگفت #با_شخصیت باشیم

کاکا سنگی (ورژن 5.6)
پاسخ

کصخل

🔆MINECRAFT 🔆
پاسخ

برو بابا

سام
پاسخ

لطفا ۴ تا از خوبی های ایکس باکس را بگو

یه بنده خدا
پاسخ

۱-کنترلر آرگونومیک و مقاوم تر
۲-گیم پس
۳-دوام بیشتر کنسولاش توی طولانی مدت بجز نسل اول ۳۶۰
۴-حمل و نقل ساده ترش
حداقل ده تا میتونم بهت بگم

Kian
پاسخ

۱:کنترل الکی سفته و قابلیت جالی بی نداره فقط میشه باهاش بتزی کنی
۲:گیم پس تو میری پول میدی بازی داغون بازی کنی شاید قابلیت بیشتر باشه ولی پلاس بازی های جالب تری نسبت به پس داره
۳:ببین نمی خوام فوش بدم ولی آخه کصخل دیگه اینو همه میدونن ایکس باکس با دوام تر از پلی استیشن آخه چرا کص میگی من به ایکس باکس نگاه میکنم حس میکنم داره جر میخوره
۴:حمل‌ونقل آخه چه ربطی داره هردو دستگاه جعبه هاش مکعب مستطیل است پس تفاوتی نمی کنه بعدشم هم پلی استیشن جعبه اش از دورو بر محافظت شده من رفیقم ایکس باکس سفارش داده بود آوردن دور کل دستگاه خط بود آخه کمتر این ایکس باکس فنا کص بگن شما پول تون نمی رسه پلی استیشن بازی کنید بعد میرید ایکس باکس آخه دیگه کص نگید پلی استیشن بهترین

Ss.d1389?
پاسخ

داداش غیر منطقی بود دیگه چرا قبول نمیکنی؟
پلی استیشن برندی است که همه با آن بزرگ شدیم؟
پلی استیشن قدیمی تر است؟…

به تو چه
پاسخ

دقیقاااا👍🏿

X mr
پاسخ

داداش پلی استیشن مخصوصاً پلی استیشن ۵ امکانات بیشتری چه از نظر دسته و هم از نظر چیز های دیگه داره البته ایکس باکس هم خوبی های خودش رو داره ولی پلی استیشن چیزه دیگه ای هست

ناشناس
پاسخ

بله من منظورم این بود که کنترلر ایکس باکس پیچیده نیست
ولی اینکه دسته پلی استیشن بهتره و امکانات بیشتری داره که شکی نیست.

Dr. Minecraft
پاسخ

چه عجب یه حرف منطقی زدی

کوروش
پاسخ

دسته ایکس باکس امکاناتش همه ولی استخوان بندی رو خراب نمیکنه و طبق استخوان بندی انسان ساخته شده

کوروش
پاسخ

بخواهیم از نظر دسته بگیم بله ولی دست رو خسته می‌کنه من خودم ۵ سال با پلی بازی میکردم ولی دسته های ایکس‌باکس با استخوان بندی انسان درست شده و دست رو خسته نمیکنه ولی امکانات دسته های پلی استیشن بیشتره و پلی از نظر خاطره خیلی هممون باهاش خاطره داریم ولی ایکس باکس خیلی بهتره از موقعی که خریدم فهمیدم من از پلی استیشن ۱ تا ۴ داشتم و می‌دونم کدوم بهتره

Dr. Minecraft
پاسخ

میخوای واست فرش قرمز هم پهن کنیم؟

ناشناس
پاسخ

نه عزیزم تو هنوز کوچیکی زورت به فرش نمیرسه انشالا ۱۴ یا ۱۵ ساله شدی شاید زورت رسید

آراد
پاسخ

یعنی تنها چیزی که می تونم بگم تو مامور ماتریکسی

Dr. Minecraft
پاسخ

نه داش من مدت‌هاست از ماتریکس خارج شدم

۰.۰
پاسخ

منظور از قدیمی بودن از نسخه پلی۱ نیست.
منظورشون بر می گرده به نسخه اولیه که به همراه نینتندو می زد و شد نینتندو پلی استیشن ولی بعد ها به دلیل اختلاف بین این دو شرکت و درس گرفتن سونی از کنسولی که ساخت و ساخت نو آوری که اون زمان همچین چیزی وجود نداشت خودش سابقه سونی رو میگه.

بیل
پاسخ

تنها ۴ دلیل برتری پلی استیشن رو ایکس باکس نشون میده
آنکه پلی استیشن قدیمی هست
دلیل برتری نیست.

سید عباس حسینی
پاسخ

سلام دوست عزیر، از دید کاربران خب می‌تونه همینی که شما گفتین باشه! اما اگه دقت کنین ما با دید وسیع‌تری به قضیه نگاه می‌کنیم. این که سونی قدیمی‌تر هستش، خب اتفاقا برتری محسوب میشه. چرا؟ چون از نظر تجربه جلوتر از مایکروسافته و تونسته ازش به خوبی در نسل‌های بعدی کنسول هاش استفاده کنه. چیزی که سگا نتونست ازش استفاده کنه و تو سنت‌های قدیمی غرق شد و رقابت رو واگذار کرد. در آخر ممنونم از بازخوردی که دادید.

کمپین حمایت از مدرن وارفار قدیمی✌️✌️
پاسخ

راستی سونی فقت از خراب کردن ایکس باکس در نسل ۸ استفاده کرد وگرنه سونی مثل سگا بود الان

برو به خانم معلم بهت بگو که یکم رو املات کار کنه

میم
پاسخ

آتاری و سگا از پلی استیشنم قدیمی تر هستن وس چرا محو شدن؟
دوست بزرگوار قدمت وافعا دلیل منطقی و درستی نیست
در مورد بحث دسته کنترلر هم خدمتت عرض کنم که در حال حاضر بهترین دسته از نظر ارگونومی بدون شک منعلق به ایکس باکس هستش
میتونید این رو در تمام مقالات ایرانی و خارجی مطالعه بفرمایید
حتی پلی استیشن هم در کنترلر نسل نهم از ارگونومی ایکس باکس الهام گرفته
و اینکه بهترین و کاملترین کنترلر موجود در دنیا هم کنترلر ایکس باکس الایت سری ۲ هستش
لطفا دلایلی قید کنید که واقعا وجود منطقی داره

لیان اسکات کندی
پاسخ

دید وسیع ! منو نخندون نینتندو با این همه تجربه از سونی و مایکروسافت ضعیف تره چی داری میگی!

یه بنده خدا
پاسخ

سخت افزاری آره (خدایی سخت افزار ضعیفی داره)
ولی انحصاریاش خوراک وقتیه که با چند نفر دور همین میخواین با هم پلی بدین

رضا
پاسخ

مزخرفتین متنی که تا بحال خوندم، هرکی میاد با دلایل چرند میشه متخصص صنعت گیم، قسم میخورم یک بار هم کنترل ایکس باکس رو دستت نگرفتی، هرگز یه بچه رو ندیدی که از خوشحالی انقدر جلوی کینکت بازی کنه یا دنیا عوضش نکنه

یه بنده خدا
پاسخ

آخ گفتی کینکت 🙁

mahdi
پاسخ

منم ۳۰ دلیل میارم که ایکس باکس از سونی بهتره ۱اکتویژن توسط ایکس باکس خریداری شد امسال وکراش انحصاری ایکسباکس میشه۲ بهترین دسته مال ایکس باکس یعنی الایت که بهترین دسته است وقابلیت نصب دکمه زیادی داره ۳ اگه پلی استیشن تاریخچه داره ایکس باکس بهتره۴ سخت افزار های ایکس باکس قویتر از پلی استیشنه ۵ بچه سال چراباید گیم بزنه؟ همین بسه که سرور های ماینکرافت مهد کودک شده۶ همین ماینکرافت مال مایکروسافته۷ پلی استیشن پلاس نسبت به گیم پس خرابه است ۸بست نیست

Dr. Minecraft
پاسخ

برو سواد یاد بگیر اول بعد دلیل بیار جوجو

اسکل اسلیر
پاسخ

حق👍

رنگو(تبر زن سابق)
پاسخ

حق:

سام
پاسخ

لطفا از نظر انحصاری با سونی بحث نکن چون شما به اکتیوژن رو خریدید ( البته باز هم شرکت انحصاری داره ایکس باکس ) ما که شرکت های مثل مانی داگ و سانتا مونیکا رو داریم که با یه بازی کل ایکس باکس فنا نابود میشن

یه بنده خدا
پاسخ

داش من خودم ایکس‌باکس فنم ولی این چه دلایلیه آخه؟

Amirplaysony
پاسخ

جعبه فنا (Xboxفنا) فشار میخورن

Dr. Minecraft
پاسخ

اره الان دارن میترکن بدبختا

ناشناس
پاسخ

مطمئنم تو از ۱۰۰ کیلو متری ps5 رد نشدی کوچولو

Dr. Minecraft
پاسخ

خودتو میگی دیگه؟

ناشناس
پاسخ

باشه ایستگاه فن برو ۷۰ دلار بده بازی یبار مصرف بخر تا بترکی

آراد
پاسخ

ببخشید شوفاژ شما هم خوب خونه رو گرم می کنه

Dr. Minecraft
پاسخ

سری اس بخاری خوبیه برای گرم کردن خونه

رنگو(تبر زن سابق)
پاسخ

حالت خوبه؟؟؟
چی زدی

Microsoft
پاسخ

نه که ps5 شبیه سینی کج شدس

...
پاسخ

ن ایکس باکس ۳۶۰ اندازه قابلمه نیست

...
پاسخ

نه ایکس باکس ۳۶۰ اندازه قابلمه نیست

...
پاسخ

نه که ایکس باکس ۳۶۰ اندازه قابلمه نیست

Mamad
پاسخ

نویسنده = فنبوی حقیر سونی

یک پلیر
پاسخ

تحقیق بعد فشار….

رضا
پاسخ

مزخرفترین متنی بود که فکر کنم تو زندگیم خوندم، واقعا دلایل بی معنی سطحی برسی کردی، یعنی چی ایکس باکس فقط مال بزرگسالانه؟ بازی هاش رو میشناسی اصلا؟ کنترل سونی بهتره؟ بهتره خودت مقالتو حذف کنی تا بیشتر از این مسخره نشدی یا عمدی گذاشتی که خیلی ها رو بیخود ناراحت کنی و به جون هم بندازی

رضا
پاسخ

انقدر متن چرت و پرت نوشتی جرعت تایید جواب ملتو نداری، تا حالا ۳ پیام منو جرات تایید نداشتی

رضا
پاسخ

میخوای تایید بزن یا نزن، به درک، اخر نسل نه هم میبینمت، یادت باشه سیاست های سونی همیشه کثیف بوده

پویا
پاسخ

۳ بار نظر دادی بس کن دیگه

ناشناس
پاسخ

فشار نخور فشاری

مهدی
پاسخ

دادا نسل ۹ شد ایکس باکس تا الان چیکار کرده یک نگاه به سونی بکن فن بوی تر از تو ندیدم خیلی فشاری هستی تا الان سونی ۱۰۰ هیچ از ایکس باکس جلو بوده

علی
پاسخ

اره تو همون ژاپن چهار بار ازتون جلو زدن

Dr. Minecraft
پاسخ

فقط تو ژاپن
توی فرانسه و بقیه کشورا که اوضاع خیلی فرق میکنه

مهدی
پاسخ

این شد یه مقاله دریت و حسابی

به تو چه
پاسخ

تو اول برو سواد یاد بگیر بعد بیا حرف بزن🗿

علی
پاسخ

سونی فن بدبخت برو سواد یاد بگیر بعد بیا حرف یزنف

پارسا
پاسخ

یک مطلب به تمام معنا مزخرف

دانیال
پاسخ

یه دوتا دلیل بیارین که پی سی از همه کنسولا بهتره هزینش بالا میره ولی درگیر انحصاری و نسل جدید و ترسیدن از پریدن کپی خور نیستیم فقط هم باهاش بازی نمیشه کرد کنار بازی هزاران کار دیگه هم ازش بر میاد

کمپین حمایت از مدرن وارفار قدیمی✌️✌️
پاسخ

کجای دنیا میتونی با ۵۰ هزار تومن گیم خفن بخری به جای اینکه بری دیسک ۲ میلیونی بخری بعدش دسته ایکس باکس خیلی راحت تره و من عاشق گیم های شوتر هستم پس ایکس باکس رو انتخاب میکنم پلستیشن همش اکشن ادونچره و خیلی هم سوم شخص خسته کنندست حضرت فیل اسپنسر شاهکار ساخته

پاسخ

تموم شد؟ مشقت مونده ها مامانت منتظرته

ناشناس
پاسخ

همون اسمی که نوشتی صاحبش ایکس باکس یا مایکروسافته برو تو قبر گریه کن

فیل اسپنسر که عقل همون فیل هم نداره

پاسخ

تازه با کنسول لم میدی میری بازی میکنی به جای اینکه رو صندلی بشینی

کمپین حمایت از مدرن وارفار قدیمی✌️✌️
پاسخ

تنها دلیل پرفروش بودن پلستیشن ۵ موفقیت نسل ۸ بود بخاطر این که دان متریک گند زد به همه ی زحمات مایکروسافت

پاسخ

اینو

پارسا
پاسخ

دیوونه ای چیزی هستی؟ دیگه کل دنیا میدونن دسته ایکس باکس برتره حتی فنای افراطی پلی استیشن هم اعتراف کردن

Dr. Minecraft
پاسخ

تو رسما دیوانه ای

Kia
پاسخ

خب با تمام اینا دسته ایکس باکس گیم هایه بیشتری رو روی پی سی و موبایل پشتی بانی میکنه
و کینکت ایکس باکس ۳۶۰ تکرار نشدنیه

محمد
پاسخ

پلی استیشن قدیمی تره پس بهتره؟
کنترلر ایکس باکس پیچیدست؟
چون برندیه که یه سریا باهاش بزرگ شدن دلیل بر بهتر بودنشه؟
یه مقاله کاملا غیر حرفه ای، شما آگه حرفت اینه که چون قدیمی تره تجربه بیشتری داره این درسته اما دلیل مستقیم نمیشه، این تجربه خودش مثلا باعث شده انحصاریای باکیفیت تری داشته باشه که شما قبلش آوردی تو مقاله اونم دو بار، یه بار به اسم نمادین و یه بار فقط نوشتی بهتره،
امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.

درکل حتی آگه دلایلت منطقی بود و حرفتم درست بازهم خوب نیست که چنین مقاله ای منتشر بشه که باعث درگیری بشه زیر کامنتا.

Dr. Minecraft
پاسخ

با بقیه حرفات نه ولی با حرف آخرت موافقم کاملا

.،.
پاسخ

فک کنم باید می گفت که سوني در عرضه کنسولش و تجربه ای که داره از ماکروسافت با تجربه تره چون زمانی که هنوز ماکروسافت به فکر کنسول خونگی بر پایه پی‌سی نبود این سونی بود که فیتیله اینکارو برای ماکرو زد چون تو یکی از صحبت های یکی از رؤسای سونی می گفت که در آینده کنسول های پلی استیشن به مانند کامپیوتر های کنونی در همه خانه ها وجود خواهد داشت و این شد که ماکروسافت فکر تولید ایکس باکس رو زد.
البته چون نسخه اولیه زیادی گیم شناخته شده نداشت عملا تا الان شاید ناشناخته مونده باشه و در ضمن برای دسته هم حق میدم چون دسته های ایکس باکس به نسبت پلی استیشن سنگین تر و بزرگترند و چیدمان منظمی ندارند.
البته بعضی ها نمی دونند و فک می کنند که الکی هستش ولی همین دسته های ایکس باکس رو عملا از دسته های دریم کست الهام گرفتند چون یک زمانی ماکروسافت با سگا همکاری کرد که کنسول رو براش درست کنه و سگا هم شبکه اینترنتی اون رو گسترش بده ولی به دلیل ضعف سخت افزار و دسته بیش از حد بزرگ و محدود کار رو برای بازی ساز ها هم سخت تر کرد و در نتیجه سگا نتونست دوام بیاره و از اون به بعدش هم دیگه کنسولی تولید نکرد.

مجید
پاسخ

چرت اند پرت تمام😂

زبیر رسولی
پاسخ

تو تمام نسل ها بی شک پلی استیشن برتر بود تو نسل ۵و ۶ ایکس باکس اصلا نمی‌تونست حرفی بزنه تو نسل ۷ خدایش ایکس باکس از لحاظ کنسول سونی رو شکست داد ولی بازم سونی با تجربیاتش و بازی های فوق‌العاده پیروز میدان بود نسل هشتم که سونی با دوالشاک و بازی هاش ترکوند ایکس باکس که قشنگ ری…د نسل نهم به نظر من ایکس باکس از همیشه بهتر عمل کرده کنسول بهتر ، خرید فوق العاده و مخصوصا گیم پس که عالیه ولی بازم به نظرم با فروش عالی پلی استیشن ۵ و بازم با سیاست خوب سونی به نظرم بازم سونی پیروز میدانه ….

Dr. Minecraft
پاسخ

دقیقا
نینتندو هم خوب عملکرد ولی

Dr. Minecraft
پاسخ

هیچکدوم فقط سگا و نینتندو 🙂

Dr. Minecraft
پاسخ

ولی بازم صد درصد پلی استیشن از هر لحاظ ایکس باکس رو شکست میده

ناشناس
پاسخ

فکر کنم ۱۵ سال طول کشیده تا یدونه پلی استیشن بگیری بخاطر همین سرش تعصبی نباش.

Dr. Minecraft
پاسخ

من مثل تو بدبخت نیستم ۱۵ سال واسه یه کنسول صبر کنم جوجو

Professor genki
پاسخ

خنده دار ترین و احمقانه ترین مقاله ای که در زندگیم دیدم که حتی ارزش خوندن هم نداره

بی نامم
پاسخ

ببخشید اقای سید عباس حسینی همه میدونن که ایکس باکس ماندگاری وبدنه ی بهتری نسبت به پلی استیشن داره الان شما خودت چند بار پلی استیشنت خراب شده اهان پس ماندگاری ایکس باکس قوی تره و نسبت به پلی استیشن قوی ترین من خودم از۱ تا ۴ پلی استیشن داشتم و از خراب شدنشون خیلی بدم میاد چون الان فقط پلی استیشن چهارم سالمه و بقیه خراب شدن ولی ایکس باکس ۳۶۰ سالمه .الان هم سری ایکس دارم که خیلی خیلی نسبت به پی اس ۵ خوبه .الکی نمیگم پیجم تو اینستا معروفه و اگه اینجا ایدی بدم پیامم انسداد میشه

بی نامم
پاسخ

الان من بخوام اسپایدر ان بازی کنم میتونم ولی زیادم چیزی نیست اگه پلی استیشن کراش رو برای ایکس باکس عرضه میکرد الانم تو میتونستی فورزا هورایزن بازی کنی و ما اسپایدر من ولی رقابت رو از وقتی ایکس باکس ۳۶۰ اومد سونی شروع کرد نه ایکس باکس

Mani
پاسخ

خودم پلیستیشن دارم کنترلر ایکس باکسو ترجيح میدم واقعا راحت تر و بهتره پی اس فایو هم سی داشت تا حدودی خودشو از لحاظ اندازه به کنترلر ایکس باکس برسونه

سونی ایکس باکس
پاسخ

دعوا نکنید یه جاهایی سونی خوبه یه جاهایی ایکس باکس، مثلاً تو فوتبال قطعا سونی بهتره چون با دسته بازی سونی راحت تر میشه بازی کرد ،
هر دو انحصاری خوبی دارن اما قبول کنید انحصاری سونی هم بیشتره هم بهتر ، مثلاً کیلزون رو مقایسه کنید با گیراف وار، فقط سونی تو سخت افزار ضعیفتر بود تا پلی استیشن۴ که اونم حل شد تو پی اس ۵، درسته بازهم کمی پی اس۵ از ایکس ضعیفتره اما در عمل روونتره ، سخت افزار و نرم افزار مچ شده،
البته برتری سونی زیاد نیست ، در حد همون قیمت ها که مشخص می‌کنه هست،
هر دو رو بخرید 😋 من قبلاً از هر دو داشتم الان دیگه سن و سالی ازم گذشته دارم سنگ قبر تراش میدم واسه خودم😂

Scorpion x
پاسخ

من از بچگی سگا داشتم پلی استیشن ۱ و ۲ داشتم ایکس باکس ۳۶۰ داشتم الان هم pc دارم من فن هیچکدوم نیستم سونی در نسل ۵ وارد دنیای گیم شد و شروع خوبی داشت ایکس باکس در نسل ۶ وارد شد و فروش بدی نداشت ولی پلی استیشن ۲ با فروش بالای که داشت پرفروش ترین کنسول جهان را ثبت کرد در نسل ۷ چون ایکس باکس ۳۶۰ ۱ سال زودتر کنسولش را عرضه کرد باعث شد طرفدار های بیشتری پیدا کند و قیمت بهتری نسبت به سونی داشت و همینطور از نظر سخت افزاری و نرم افزاری از پلی استیشن ۳ بهتر بود در نسل ۸ هم پلی استیشن ۴ کنسولی بهتر از ایکس باکس وان عرضه بازار کرد و vr را وارد دنیای کنسول های بازی کرد و فروش بیشتری داشت و باز هم سونی توانست فروش بالایی داشته باشد و ps4 سومین کنسول پرفروش جهان شد و در نسل ۸ و ۹ نینتندو سوییچ آمد و توانست این این رتبه را برای خود کرد در نسل ۹ xbss و xbsx و ps 5 وارد شدند و ایکس باکس کنسولی قویتر اما با قیمتی بالاتر وارد بازار کرد و ps5 با قیمتی کمتر از xbox sx تا الان فروش بیشتری داشته است اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم مساوی یا سونی می‌بره یا مایکروسافت صبر کنیم و ببینیم نسل ۹ چگونه تمام میشود از نظر کنترلر xbox خوبه از نظر قیمت ps5 از نظر سرویس اشتراک xbox از نظر انحصاری مساوی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری ایکس باکس از نظر ظاهری و قابلیت پلی استیشن ۵ از نظر بازی های ریسینگ و شوتر ایکس باکس از نظر بازی های ماجراجویی و داستانی و فروش پلی استیشن ولی به هر حال pc بهتره

ALNO Gamer
پاسخ

خداوکیلی نمیشه گفت انحصاری ها برابر. سونی واقعا تو انحصاری ها بهتر عمل کرده. هم بیشتره و هم بهتر. تو همین نسل ۹ ایکس باکس واقعا انحصاری قدرتمندی نداشت. اون از ردفال و استارفیلد اینم از هل بلید ۲ که جز گرافیک هیچی نداره( کل بازی ۷ ساعته و ۳۰ فریمه). کلا سیاست مالی سونی خیلی قوی تر از مایکروسافت عمل کرده.

ولی جمله آخرت خدا بود😂😂😂

Gg1
پاسخ

چرت و پرت

Dr. Minecraft
پاسخ

تو خوبی

علی
پاسخ

ببند بابا پی اس فن بچه سال
اومده پایین هر کامنتی خورده

player
پاسخ

با سلام خدمت دوستان
بنظر من سونی توی بازه زمانی خیلی بلند این پیشرفتایی ک داشته خیلی کم بوده ک ماکروسافت توی این بازه زمانی کوتاه الان اینقدر قدر شده و قد علم کرده…
اگ ایکس باکس این همه سال بجای سونی توی بازار گیم فعالیت داشت قطعا الان اسم سونی یچیزی مثل اسم سگا بودش…و کسی سمتش نمیومد

با تشکر از نویسنده

حسین
پاسخ

من خودم گیم نت دارم هم Xbox series هم ps5 اگه همین گاد آف وار انحصاری های سونی نبود یکی سمت ps5نمیرفت مثلا fifa23 کیفیت Xbox خیلی بهتره ولی نمیشه هم از انحصاری های سونی قافل شد هر دو خوبن دسته های ps5 تقریبا بعد ۵ماه لگ دارن باید تعمیر بشن ولی Xbox مثل روز اول کار میکنن نمیخوام به ادمین توهین کنم ولی این چرندیات چیه نوشتی

سید عباس حسینی
پاسخ

سلام دوست گرامی، ببینید شما خوب دقت نکردید، ما بحثمون از نسل پنجم تا نسل الانه، فقط نسل نه رو قضاوت نمی‌کنیم. من خودم ایکس باکس دارم و از گذشته هم داشتم. ما اینجا با یه دید کلی و جهانی به قضیه نگاه کردیم. نقل فقط ایران نیست. با تشکر از شما

علی
پاسخ

ارع ایکس باکس داری اصن مشخص نیست سونی و فنی پ پی ای داری

Dr. Minecraft
پاسخ

یکی باید به خودت بگه این چرندیات چیه نوشتی

علی
پاسخ

برو بچه برو الان مامانت میاد دعوات میکنه

Dr. Minecraft
پاسخ

افرین ولی تلاشت برای فشاری کردن من نتیجه نداد

هرکی
پاسخ

وقتی میخوای ثابت کنی فن فشاری و تعصبی سونی هستی:

علی اثناعشری
پاسخ

من خودم چند وقت پیش ایکس باکس وان داشتم بعد فروختم رفتم پی سی با یک سیستم تقریبا درست حسابی خریدم که که اون ایکس باکس روهم با پول کارگری خریدم و دهنم سرویس شد واسه خریدنش و از پی سی و ایکس باکس هیچ بدی ندیدم ولی آرزومه بازی های پلی استیشن پنج رو داشته باشم چون بازی هایی مثل کالاف دیوتی در استیم پولم نمیرسه واسه خرید نشون و بعضی هاشونم معلوم نیست بیان یانه (مثل مارول اسپایدرمن۲)

BON
پاسخ

بچه ها میخوام چندتا دلیل بگم که متوجه شین که گوشی های نوکیا از آیفون بهترن
۱. بازی های بیشتری ساپورت میکنه از جمله بازی مار
۲. از گوشی های تاشو پشتیبانی میکنه
۳. آیفون برای مایه دارا ولی نوکیا برای تمام قشر جامعه
۴. نوکیا برندی است که باهاش بزرگ شدیم خیلی مهمه ها
۵. از همه مهم تر نوکیا قدیمی تر است
۶. نوکیا خرابی نداره هر کاری دوس داری باهاش بکن
۷. نوکیا بازی نمادین داره همون بازی مار که گفتم
۸. کیبورد نوکیا دکمه ای هست ک راحت تره

همین قدر دلایل بی منطقی آوردی برای مقایسه😄

Mohammad
پاسخ

سونی فن های فشاری
از لحاظ انحصاری هم که برو یه سر به بازی ای ایکس و مخصوصا گیمپس باز بعد!

Dr. Minecraft
پاسخ

نکص

Hamid@
پاسخ

من از هردو استفاده کردم یه زمانی پلیستیشن واقعا خوب بود همون زمانی که میرفتیم یه سیدی میخریدیم.اما الان تنهابردی که هست گاد اف وار.یک بازی که ایکس باکس نداره درکل ایکس باکس ساده تربصرفه ترمحکم یه پلستیشن ۴داشتم بخاطربازی کلی ازیت میشدم نمیشد همچیز باهم داشت. اما ایکس باکس ۲۰عددبازیوانتخاب و نصب میکنی

عیسی
پاسخ

یه مقاله به درد نخور،
من خودم از هر دو کنسول استفاده کردم و با اطمینان میگم دسته ایکس باکس خیلی بهتره ولی از یه طرفی هم انحصاری های سونی عالیه
بعدشم الان crash برای ایکس باکس هستش

مهدی
پاسخ

داش دلایلت منطقی نیستن چون قدیمیه یا با اون بزرگ شدیم چه ربطی داره پلی استیشن خوبه ولی به دلایل کمی بعدشم کنترل ایکس باکس خیلی راحت تره تا جایی که میدونم و قیمتشم بهتره

یه بنده خدا
پاسخ

وقتی نویسنده پلی استیشن فنه

Dr. Minecraft
پاسخ

تو ببند

علی
پاسخ

همچنین

Dr. Minecraft
پاسخ

اصلا اهل دعوا نیستم
فقط میخوام بپرسم ببینم دلیلت برای اینکه ایکس باکس از پلی استیشن بهتره چیه؟

تارخ
پاسخ

اصلا قبول ندارم

Dr. Minecraft
پاسخ

به یه ورم

ماهان
پاسخ

برو بابا ایکس باکس بازی هاش خیلی بیشتره

Dr. Minecraft
پاسخ

اره دوبار

علی
پاسخ

داداش گلم اگر به این دلایل باشه😆😆
منم میگ ۱۰ دلیلی که xbox بهتر از پلستیشن هست:
۱_ایکس باکس گیم پس بسیار ارزانی دارد.
۲_کنترل ایکس باکس ساده تر و کار با آن راحت تر است.
۳_ایکس باکس در اجرای بازی ها عملکر بهتری دارد.
۴_ایکس باکس ارزان تر است.
۵_ایکس باکس نسلی جدید از کنسول ها است.
۶_ایکس باکس نیاز کمتری به تعمیر دارد.
۷_ایکس باکس دارای قابلیت های زیادی است.(نمی دونید سرچ کنید)
۸_دسته ایکس باکس کم مصرف تر است.
۹_دسته ی ایکس باکس با فرم دست سازگار است و فشار به مفصل انگشت شست نمی آورد.
۱۰_گیم پس ایکس باکس دارای بازی های خیلییی بیشری نسبت به پلستیشن دارد.
(من خودم pc پلیر هستم و من دلایل بهتری دیدم ولی این دلایل مزخرف هستند لطفا نمی توانید دلیل خوب بیاورید به منابع خوب مراجعه کنید مثل:یوتیوب)

آررررمین
پاسخ

نمیدونم چرا اینقدر اصرار دارین اکس باکس بهتره وقتی که همه بازیاش روی ویندوز به صورت فول dlc هست! من خودم کنسول سونی خریدم! در مورد آمار فروشم رفتم نمایندگی هالکو گفت یه سال گذشته نزدیک ۳۰۰۰ هزارتا سونی فروختم ۵۰ تا اکس باکس! کلام آخر اینکه حاضرید یه دست نداشتین ghost of tsushima رو میتونستین بازی کنید؟!

ممد
پاسخ

کاملا مشخصه کسی که ابن مقاله رو نوشته فن دو آتیشه سونیه یه انحصاری خوب داره فقط همین

آررررمین
پاسخ

میبینم که اینجا شده قبرستون طرفدارای اکس باکس! یه لپ تاپ گیمینگ بخرید اینقدر خودتون رو خون جیگر نکنید

مهدی
پاسخ

از وقتی یادمه سونی از ایکس باکس جلو بوده اونم ۳ هیچ
این نسل هم که تا الان سونی ۳ هیچ جلو بوده والا این نسل یک طوری شده تا ایکس باکس تکون میخوره میگن سونی دد شد

سسااا
پاسخ

لطفا ۱۰ دلیل بهتر بودن کامپیوتر نسبت به کنسول رو بنویسید

Lilith
پاسخ

بله بله از مایکرو سافت حرف زدید باید فکره پیسی هم میبودید دوستان😔😂

Erfan
پاسخ

پلی استیشن جای پدر ایکس باکسه،ایکس باکس عزیز،مونده تا به ما برسی

Erfan
پاسخ

من خودم ۵ ساله پی اس فور دارم،برای اینکه خیلی دلم میخواست ایکس باکس رو تجربه کنم،یه ایکس باکس سری اس هم خریدم،قابل قیاس نبودن،احساس میکردم چندتایی کمبود تو دسته و کیفیت و کنسول هست،فروختمش و الان خیلی بیشتر از سونی فورم راضیم

لیان اسکات کندی
پاسخ

چه غلطا

Hafez
پاسخ

اینا دلیله برتری پلی استیشن هست؟😐من خودم پلی استیشن داشتم و دارم و بنظرم توی بعضی از نسل ها پلی استیشن بهتر از ایکس باکس و تو بعضی نسل ها ایکس باکس بهتر از پلی استیشن هست. ولی بیشتر این دلایل اصلا دلیل برتری نیست. پلی استیشن کنسول های بهتری دارد؟😶این دلیله الان؟ انحصاری های بهتری داره؟ (به شخصه فقط دو انحصاری god of war و last of us رو دوست دارم و بقیه معمولی هستن بنظرم)انحصاری کاملا سلیقه ای هست. اگه به انحصاری باشه که خب ایکس باکس هم احصاری های مطرحی داره مثل forza یا halo. واقعیت مجازی میتونه دلیل باشه ولی هزینه‌ش هم خیلی بالا میره با واقعیت مجازی. ایکس باکس فقط برای بزرگسالان هست؟برای تمام سنین بازی داره. اینکه ما با پلی استیشن خاطره داریم هم نمیتونه دلیل برتری پلی استیشن باشه. اگه به خاطره هست که الان سگا باید در صدر لیست باشه. چون کنسول های سونی با مشکل مواجه نبوده یعنی بهتره😂؟ از همه بدتر!کنترلر ایکس باکس پیچیده هست!!!!😳😐به جرات میگم بین ۱۶ تا کنسولی که داشتم کنترلر ایکس باکس راحت ترین بوده کردم. من نمیگم ایکس باکس بهتر از پلی استیشن هست چون خودم فن هر دو کنسول هستم ولی این دلایلی که آوردین قابل قبول نیست.