ایکس باکس گیم پس
اخبار بازی خبر

اشتراک جدید ایکس باکس گیم پس معرفی شد؛ افزایش قیمت مجدد

مایکروسافت قصد دارد تغییرات گسترده‌ای را در سرویس اشتراکی محبوبش یعنی ایکس باکس گیم پس اعمال کند. به این واسطه اشتراک جدیدی معرفی و قیمت آن باری دیگر بالا رفت.

در این برهه زمانی، ردموندی‌ها چهار اشتراک مختلف از سرویس Game Pass را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. با خرید اشتراک عادی می‌توانید روی یکی از پلتفرم‌های کامپیوتر یا ایکس باکس، به مجموعه آثار موجود در گیم پس دسترسی پیدا کنید. کامل‌ترین اشتراک که با نام Xbox Game Pass Ultimate شناخته می‌شود، نه تنها زمینه تجربه روی هر دو پلتفرم را فراهم می‌کند، بلکه شامل مواردی از جمله سرویس EA Play و امکان استریم بازی‌ها روی موبایل می‌شود. Xbox Game Pass Core جدید‌ترین اشتراک سرویس مذکور است که عملکردی شبیه Xbox Live Gold داشته و تعداد محدودی از بازی‌های گیم پس را ارائه می‌کند.

مراسم ایکس باکس شوکیس ۲۰۲۴؛ همه بازی‌هایی که به نمایش درآمدند

همان‌طور که بازی‌های موجود در Game Pass همواره در حال تغییر هستند، مایکروسافت به مرور زمان بخش‌های مختلف این سرویس را متحول می‌کند. در تازه‌ترین گزارش رسانه Windows Central، جزئیاتی از تغییرات جدید سرویس گیم پس ارائه شده است. بر این اساس هزینه اشتراک ماهیانه سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت با افزایش سه دلاری مواجه شده و برابر با ۱۹.۹۹ دلار خواهد بود.

همچنین اشتراک سالیانه سرویس Xbox Game Pass Core از ۵۹.۹۹ دلار به ۷۴.۹۹ دلار رسیده است. این در حالی بوده که هزینه ماهیانه این سرویس بدون تغییر (۹.۹۹ دلار) باقی مانده است. در نهایت اشتراک ماهیانه پی سی گیم پس به جای ۹.۹۹ دلار با قیمت ۱۱.۹۹ دلار به فروش می‌رسد. لازم به ذکر است که افزایش قیمت به معنای اضافه شدن ویژگی جدید نبوده و از تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۳ (۱۲ سپتامبر ۲۰۲۴) اعمال خواهد شد.

سرویس Xbox Game Pass

بازی Call of Duty: Black Ops 6 یکی از مهم‌ترین آثاری است که در روز انتشار به سرویس گیم پس اضافه می‌شود

به جز افزایش قیمت اشتراک، مایکروسافت قصد دارد که از ماه سپتامبر اشتراک کنسولی سرویس Xbox Game Pass را از دسترس مشترکین جدید خارج کند. در عوض این افراد اشتراک جدیدی به نام Xbox Game Pass Standard دریافت خواهند کرد. این اشتراک با قیمت ۱۴.۹۹ دلار در ماه ارائه می‌شود. در قالب ایکس باکس گیم پس استاندارد قادر به تجربه تمامی بازی‌های موجود در سرویس Game Pass خواهید بود، با این تفاوت که بازی‌های جدید مثل Call of Duty: Black Ops 6 در روز اول انتشار اضافه نمی‌شوند. مشترکین فعلی Xbox Game Pass می‌توانند تا زمان فعال بودن اشتراک مثل سابق به بازی‌های جدید در روز انتشار دسترسی داشته باشند.

هزینه ساخت یک پی سی با قدرت ایکس باکس سری ایکس چقدر می‌شود؟ + قیمت ریالی

در نهایت مایکروسافت اعلام کرده که دیگر امکان خرید اشتراک چند ساله سرویس ایکس باکس گیم پس وجود نخواهد داشت. پیش از این، زمانی که سرویس مذکور در قالب تخفیف‌های مختلف با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسید، کاربران اقدام به خریداری اشتراک برای ماه‌های متمادی به صورت یکجا می‌کردند. در عوض مایکروسافت تنها اجازه می‌دهد که کاربران سرویس Game Pass را برای حداکثر ۱۳ ماه خریداری کنند.

نظر شما در مورد تغییراتی که در سرویس گیم پس اعمال خواهد شد، چیست؟ با توجه به مبالغ هنگفتی که ردموندی‌ها برای این سرویس و به دست آوردن مالکیت شرکت‌هایی مثل اکتیویژن بلیزارد هزینه کرده‌اند، افزایش قیمت را منطقی می‌دانید؟ آیا اضافه شدن بازی‌هایی مثل کالاف دیوتی بلک اپس ۶ در روز انتشار، شما را به خرید اشتراک گیم پس متقاعد کرده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Comicbook


بهترین بازی‌های ورزشی با محمدرضا احمدی | میزگیم فوتبالی

بهترین بازی‌های ورزشی با محمدرضا احمدی | میزگیم فوتبالی

Loading

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها