انیمه اتک آن تایتان
اخبار سینما و انیمیشن خبر سینما

انیمه اتک آن تایتان ؛ بررسی دلایل قدرت بالای میکاسا و لیوای آکرمن

میکاسا و لیوای جزو قوی‌ترین شخصیت‌های مانگا و انیمه اتک آن تایتان هستند که با وجود عدم برخورداری از قدرت تایتان‌ها، می‌توانند با آن‌ها برابری کرده و به تنهایی یک لشکر را از سر راه بردارند. اما منشا این قدرت چیست؟ در ادامه این امر را بررسی خواهیم کرد. با مجله بازار همراه باشید.

مجموعه Attack on Titan یکی از جذاب‌ترین و در‌گیر‌کننده‌ترین داستان‌های تاریخ مانگا و انیمه را ارائه کرده که پر از راز و رمز‌های مختلف بوده و هنوز پس از گذشت مدت‌ها از پایان، طرفداران سعی در کشف آن‌ها دارند. با انتشار شماره‌های مختلف مانگا و نمایش اپیزود‌های متعدد، بسیاری از جزئیات داستانی مثل چگونگی پیدایش تایتان، تفاوت‌ها و نحوه به ارث بردن قدرت آن‌ها مشخص شده است.

انیمه اتک آن تایتان ؛ رویای واقعی ارن یگر

دنیای اتک آن تایتان بسیار پیچیده و عمیق بوده، اما این اثر در توضیح نکات کلیدی و ضروری داستان و شخصیت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. اما این امر موجب نشده که طرفداران بتوانند در بخش‌های مختلف داستان جواب تمام سوال‌های خود را پیدا کنند. به همین دلیل حتی پس از گذشت مدت‌ها از پایان مانگا و انیمه، همچنان چند راز و رمز نهفته باقی مانده است.

یکی از بزرگ‌ترین سوالات بی‌جواب مجموعه حمله به تایتان، مربوط به خاندان مرموز و فوق‌العاده قوی آکرمن است. میکاسا آکرمن و لیوای آکرمن، دو شخصیت اصلی مجموعه مذکور، دو تن از اعضای این خاندان هستند. اگر‌چه که گذشته این دو کاراکتر در بخش‌های مختلف مانگا و انیمه به نمایش گذاشته شده، اما هنوز جنبه‌های مختلفی از آکرمن‌ها نامشخص باقی مانده است.

قدرت شگفت‌انگیز آکرمن‌ها

میکاسا و لیوای دو تن از قوی‌ترین و مهم‌ترین اعضای دسته دیدبانی هستند

انیمه حمله به تایتان

میکاسا و لیوای در میدان نبرد کارآمد‌تر از هر سرباز دیگری هستند

در طول نبرد‌های انیمه Attack on Titan، بارها می‌بینیم که توانایی‌های خارق‌العاده میکاسا و لیوای در استفاده از ODM به همراه چابکی و شجاعت آن‌ها تا چه اندازه در پیروزی انسان‌ها در برابر تایتان‌ها مفید و موثر است. میکاسا از روز اول اضافه شدن به دسته دیدبانی، توانایی‌های خود را ثابت و به بهترین فرد در کلاس خود تبدیل شد. در مقابل لیوای یک کاپیتان با‌تجربه بوده که به لقب «قوی‌ترین سرباز بشریت» افتخار می‌کند. در بین طرفداران و علاقه‌مندان اتک آن تایتان پذیرفته شده که میکاسا و لیوای قوی‌ترین شخصیت‌های انیمه و مانگا هستند. اما این قدرت از کجا نشات می‌گیرد؟ هر دوی این شخصیت‌ها در یک موقعیت خطرناک توانستند برای اولین بار از مهارت فوق بشری خود استفاده کنند.

انیمه اتک آن تایتان ؛ تئوری غم‌انگیز لیوای تایید شد

زمانی که میکاسا توسط آدم‌رباها مورد حمله قرار گرفت، او و ارن در آستانه کشته شدن بودند. اما میکاسا به کمک قدرت‌های آکرمن خود که قبلا کشف نکرده بود، شجاعانه از ارن محافظت می‌کند. در مانگا جدید Attack on Titan که با نام Bad Boy شناخته می‌شود، مشخص شده که قدرت‌های لیوای هم در شرایط تراژیک مشابهی بروز پیدا کرده‌اند. لیوای از مرگ مادرش غم و اندوه زیادی را تجربه می‌کرد. در این شرایط پس از پیدا کردن قوری و فنجان مادرش و در تلاش برای پست گرفتن آن‌ها، با گروهی از خلافکار‌های بی‌رحم درگیر می‌شود. در بحبوحه خشونت فیزیکی که تجربه می‌کند، قدرت‌های لیوای به طور ناگهانی به کمک او می‌آیند.

آکرمن‌ها تبدیل به تایتان نمی‌شوند

به لطف ویژگی‌های خاندان آکرمن، میکاسا و لیوای هرگز خطر تبدیل شدن به تایتان را تجربه نکردند

میکاسا آکرمن در انیمه اتک آن تایتان

آیا شجاعت آکرمن‌ها ناشی از تبدیل نشدن آن‌ها به تایتان است؟

با این که نحوه بروز قدرت‌های میکاسا و لیوای در مانگا و انیمه اتک آن تایتان به خوبی مشخص شده است، اما هنوز یک سوال مهم بدون جواب باقی مانده؛ چرا این دو شخصیت از تبدیل شدن به تایتان مصون هستند؟ طبق اطلاعات انیمه و مانگا، از آن جایی که تمامی اهالی الدیا در واقع مطیعان یمیر (Subjects of Ymir) هستند، امکان تبدیل شدن به تایتان را دارند. با این حال چنین اتفاقی برای آکرمن‌ها رخ نداده و اعضای این خاندان را هرگز به شکل تایتان نمی‌بینیم. بسیاری از بینندگان می‌خواهند منشا این ویژگی را بدانند. مصونیت در برابر تبدیل شدن به تایتان تنها ویژگی خاص خاندان آکرمن نیست. همچنین غیر‌ممکن است که خاطرات یک آکرمن دستکاری یا پاک شود.

چگونه انیمه اتک آن تایتان سبک شونن را متحول کرد؟

از بسیاری جهات، آکرمن‌ها با هر شخصیت دیگر انیمه و مانگا Attack on Titan متفاوت هستند. اعضای این خاندان به شکلی به تصویر کشیده شده‌اند که از قدرت‌ها و مصونیت‌های مختلفی بهره‌مند بوده و در میدان جنگ بسیار کارآمد و توقف‌نا‌پذیر هستند. میکاسا و لیوای بیشتر از تمامی اعضای دسته دیدبانی موفق به کشتن تایتان‌ها شده‌اند و بدون هیچ شکی باید آن‌ها را به عنوان بهترین مبارزان معرفی کرد. با وجود این که داستان مانگا و انیمه اتک آن تایتان به پایان رسیده، هنوز جزئیات نا‌شناخته زیادی در مورد چگونگی عملکرد قدرت‌های آکرمن‌ها نا‌شناخته باقی مانده است.

سوال‌های بی‌جواب بسیار در مورد آکرمن‌ها

آکرمن‌ها بزرگ‌ترین رازهای اتک آن تایتان را به خود اختصاص داده‌اند

انیمه Attack on Titan

با وجود مانگا‌های فرعی با محوریت لیوای، هنوز جنبه‌های مختلف این شخصیت نا‌شناخته باقی مانده‌اند

تا زمانی که هاجیمه ایسایاما شماره جدیدی از مانگا Attack on Titan منتشر نکرده و انیمه تازه‌ای ساخته نشود، ممکن است هیچوقت به جواب سوالات‌مان در مورد آکرمن‌ها و منشا قدرت‌هایشان نرسیم. مطمئنا آماده کردن مانگایی شبیه به Bad Boy، اما این بار در مورد شخصیت میکاسا می‌تواند بسیاری از طرفداران را جذب کند. چنین اتفاقی حداقل در شرایط کنونی رخ نخواهد داد، زیرا ایسایاما اعلام کرده که قصد برگشت به دنیای اتک آن تایتان و انتشار شماره جدیدی از مانگا را ندارد.

خالق انیمه اتک آن تایتان از حقیقت پنهان پشت یکی از راز‌های این اثر می‌گوید

نظر شما در مورد شخصیت‌های میکاسا و لیوای و قدرت‌های فرا انسانی آن‌ها چیست؟ به نظر شما چرا خاندان آکرمن‌ها چنین ویژگی داشته و چرا به تایتان تبدیل نمی‌شوند؟ آیا موافق انتشار مانگا فرعی با محوریت آکرمن‌ها هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Screen Rant


ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم

ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم
تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
.......
پاسخ

خیلی ممنون که داستان انیمه رو یه بار دیگه تعریف کردی 🤔 ( من که نکته خاصی تو مقاله مشاهده نکردم )

EREN
پاسخ

کاش میشد فهمید که نصبت میکاسا و لیوای چیه؟؟😔

اسم منو میخای چکار
پاسخ

دختر عمو لیوای

A.z
پاسخ

درسته ولی این رو همه طرفداران این انیمه هم میدونن پس بهتره بگم انگار نظرسنجی کردی تا ایجاد یه مقاله درباره این مورد

محمد امین بیرامزادگان
پاسخ

ببخشید قرار مگه نبود در مورد اینکه خاندان آکرمن چطور این قدرت ها را به دست آوردند بگید بگید .🧐🤔🤔🤔

کراش زده رو تهیونگ
پاسخ

نمیشه حافظه ی اکرمن رو پاک کرد؟
پس چجوری ارن اون قسمت حرفای خودشو با میکاسا از حافظه میکاسا پاک کرد؟
اونجا ک همه یهویی یادشون اومد ک ارن باهاشون حرف زده بوده قبلا!

عالیه
پاسخ

بابا بیخیال این یه انیمه ی تخیلی مثه سایر انیمه ها هست واقعنی ک وجود نداره مگه مریضیم ک بخایم طرفدار چیزی ک وجود نداره باشیم …؟..!