انتخاب سردبیر برترین‌ها بهترین بازی‌‌ها

معرفی بازی‌های سختی که تمام کردنشان بسیار دشوار است

اکثر گیمرها دوست دارن فقط محتویات اصلی یک بازی را از ابتدا تا انتها تجربه کنند، اما بعضی از بازیکنان هستند که ساعت‌ها وقتشان را به کامل کردن بازی‌های سخت اختصاص می‌دهند. بعضی اوقات، کامل کردن این بازی‌ها تنها به زمان وابسته است، اما سایر این عناوین استعداد و مهارت شما را در این زمینه به چالش می‌کشند. با مجله بازار همراه باشید تا در این لیست با سخت‌ترین بازی‌هایی که می‌توانید برای تمام کردن تجربه کنید، آشنا شوید.

Hollow Knight

بعد از Hollow Knight بازی‌های سخت زیادی از این عنوان الگو گرفتند.

این بازی مستقل که در سبک مترویدوینیا توسعه داده شده است، از سیستم مبارزات سخت و باس‌فایت‌های طاقت‌فرسا بهره می‌برد. جدا از اینکه تمام کردن بازی‌های سختی چون Hollow Knight به زمان زیادی نیاز دارد، پیشبرد تمام ماموریت‌های اصلی و فرعی می‌تواند یک چالش واقعی باشد. اچیومنت‌هایی مثل “Solace” که برای به دست آوردنش باید به White Palace رفته و به سکوبازی مشغول شوید، یکی از سخت‌ترین چیزهایی است که هر گیمری می‌تواند انجام دهد. جدا از این، بعضی از اچیومنت‌های بازی از شما می‌خواهند تا با باس‌فایت‌های مختلف مبارزه کنید. تسلط بر سیستم مبارزات بازی و شکست دادن هر باس نیاز به آزمون و خطای متعدد دارد.

Shovel Knight

باس‌فایت‌های بازی Shovel Knight از جمله ماندگارترین باس‌ها بین بازی‌های سخت هستند.

این بازی رترو و پلتفرمر با گرافیک پیکسل‌آرتی خود، یک اثر سرگرم‌کننده است که تکمیل کردنش جدای از زمان، سختی‌های خودش را دارد. پلتفرمینگ عجیب، باس‌فایت‌های قدرتمند و… از ویژگی‌های برجسته Shovel Knight به حساب می‌آیند. برای به دست آوردن اچیومنتی نظیر “Impossible!” باید بازی را بدون حتی یک بار مردن تمام کنید که کار هر کسی نیست. اچیومنت “Hurry Up!” نیز از گیمر می‌خواهد تا بازی را تنها در ۹۰ دقیقه به اتمام برساند. همچنین باید بازی را با کاراکترهای مختلف تجربه کنید و حالت New Game Plus را نیز پیش ببرید. همانطور که گفتیم، تکمیل Shovel Knight زمان زیادی می‌طلبد.

The Binding of Isaac

بازی‌های سخت مانند The Binding of Isaac می‌توانند تا پوست و استخوان شما را آزار دهند.

بازی The Binding of Isaac از محتوای زیادی بهره‌مند است. اگر DLC بازی را نداشته باشید، باز هم پیشبرد و انجام ماموریت‌های مختلف می‌تواند مدت زیادی شما را سرگرم کند. این بازی نه‌ تنها یک اثر روگ‌لایک چالش‌برانگیز است (که خودش باعث افزایش سختی بازی شده است)، بلکه تعدد اچیومنت‌ها و باس‌های آن نیز می‌تواند لحظات به شدت سختی را برای بازیکنان به وجود آورد. تکمیل کردن صد درصدی این اثر به واسطه تعداد زیاد اچیومنت‌ها، حجم بالای محتوا، تعدد کاراکترها و گیم‌پلی جذاب تقریبا غیرممکن است، اما اگر یک تجربه زجرآور می‌خواهید، حتما باید به سراغ تجربه بازی The Binding of Isaac بروید.

Alien Isolation

بازی Alien Isolation از جمله بازی‌های سخت است که می‌تواند شما را به شدت بترساند.

این بازی تنش‌زا که در سبک ترسناک و بقا توسعه یافته است، داستانی مشابه با سری فیلم‌های Alien را روایت می‌کند و از جمله بازی‌های سخت بازار در این ژانر است. در ابتدا همه چیز آرام به نظر می‌رسد، اما ناگهان همه چیز رنگ سیاهی به خود می‌گیرد و پای یک دشمن شکست‌ناپذیر به این عنوان باز می‌شود: Xenomorph. تنها توجه به المان‌های گیم‌پلی بازی Alien: Isolation لحظات پراسترسی را برایتان رقم می‌زند. کسانی که سابقه تجربه عناوین این سبکی را دارند، به هیچ عنوان با Alien Isolation غریبه نیستند. با این حال، اچیومنت‌های بازی هم در اذیت کردن شما سنگ تمام خواهند گذاشت. اچیومنت “One Shot” از شما می‌خواهد تا بازی را بدون مردن به اتمام برسانید؛ فکر می‌کنید که می‌توانید این کار را انجام دهید؟

Dark Souls 2

تمام بازی‌های FromSoftware از جمله Dark Souls 2 سبک بازی‌های سخت را برای همیشه تغییر دادند.

به لطف باس‌فایت‌های بی‌رحم، تجربه Dark Souls 2 به خودی خود سخت و دردناک است، اما وقتی بحث تمام کردن بازی به میان می‌آید، بازیکنان باید نگران چیزهای بیشتری باشند. تمرکز و رسالت این سبک از بازی‌های سخت استودیو FromSoftware، روی اکتشاف و روبه‌رو شدن با شرایط مختلف است، اما کامل کردن این اثر چیزی فراتر از یک چالش زمان‌بر خواهد بود. تنوع دشمنان در بازی Dark Souls 2 و کمین کردن هر یک از آن‌ها برای کشتن شما، از این اثر یک کابوس بزرگ می‌سازد. حالا این معجون را با طراحی باس‌فایت‌های مخفی بازی ترکیب کنید. وقتی صحبت از DLCهای بازی می‌شود، Dark Souls 2 در ارائه آن و در آوردن اشک مخاطبش کم نمی‌گذارد.

XCOM: Enemy Unknown

سری بازی‌های XCOM بازی‌های سخت و استراتژی را سر زبان‌‌ها انداختند.

این نسخه از سری XCOM یک بازی تیمی و نوبتی است که در طول داستان، باید به گیم‌پلی استراتژیک آن مسلط شوید؛ چیزی که در دیگر بازی‌های سخت این‌چنینی نیز دیده می‌شود. وظیفه شما این است تا علاوه بر ساخت و مدیریت یک پایگاه، با تیم خود به اتمام ماموریت‌های مختلف بپردازید. سختی این بازی نه در مدیریت خشم، بلکه در میدان مبارزاتش نهفته است. برنامه‌ها و نقشه‌های شما شاید روی کاغذ بی‌نقص باشند، اما اجرای آن‌ها می‌تواند به یک فاجعه تمام عیار تبدیل شود. جدای از این‌ها، اچیومنت‌های این بازی نیز بخش دیگری از چالش‌های آن به شمار می‌روند. برای مثال، اچیومنت “Ain’t No Cavalry Comin” از شما می‌خواهد تا یک سرباز مشخص را در تمام ماموریت‌های بازی استفاده کرده و او را زنده نگه دارید. موفقیت در به دست آوردن چنین اچیومنتی، به تسلط شما روی گیم‌پلی بازی نیاز دارد.

Crypt of the NercoDancer

بازی Crypt of the NercoDancer در سبکی متفاوت طرفداران بازی‌های سخت را ارضا می‌کند.

این بازی که در سبک‌ Rhythm Game و روگ‌لایک توسعه یافته است، از بازیکن‌ها می‌خواهد تا در تمام لحظات بازی، با موسیقی‌های آن هماهنگ باشند. این بازی را می‌توان به عنوان یک اثر Dungeon-Crawling ساده نیز معرفی کرد، اما چیزی که از این موضوع جلوگیری می‌کند، تکمیل کردن و به دست آوردن اچیومنت‌های آن است. گیم‌پلی تنها وجه سخت و چالش‌برانگیز Crypt of the NercoDancer نیست، بلکه اچیومنت‌های آن نیز تجربه بازی را دشوار می‌کنند. در واقع باید گفت که کامل کردن این اثر با Aria، یکی از کاراکترهای قابل بازی، کاری است که نمی‌توان به این سادگی انجام داد. دلیل این موضوع هم این است که کاراکتر این عنوان، با سلامتی نصفه و نیمه این بازی را شروع می‌کند و نمی‌تواند HP خودش را افزایش دهد. همچنین خارج شدن از ریتم بازی با Aria به معنای مرگ حتمی است.

Caves of Qud

دنیای Caves of Qud تاریک، جذاب و بین بازی‌های سخت بسیار یونیک است.

سیستم گیم‌پلی این بازی پساآخرالزمانی و روگ‌لایک سنتی بسیار عجیب است و در دنیای آن، امکان رخ دادن هر اتفاقی وجود دارد. المان‌های خشن روگ‌لایک و مکانیک‌های یونیک این عنوان هم سبب شده است تا شکار کردن اچیومنت‌های آن به هیچ عنوان کار آسانی نباشد. در بازی شاهد دنیایی گسترش یافته هستیم که با لوکیشن‌های مخفی متعددی پر شده است. تعامل زیادی بین شما و آیتم‌ها، NPCها و همه‌چیز جریان دارد. نیازی نیست به یک اچیومنت مشخص اشاره کنیم، هر یک می‌تواند مخاطب را در مسیر دستیابی به آن آزار دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین راه و روش‌ها برای دریافت XP در بازی ماینکرافت!

کلام آخر

خاطرات گیمری با امید لنون و گلخان جونیور + بازی‌های پیشنهادی برای عید

ما نهایت سعی خود را کردیم که بازی‌های سخت معروف را از هر ژانر به شما معرفی کنیم. اگر بازی‌های دیگری هم وجود دارد که جایشان در این لیست خالی بود، آن‌ها را در بخش کامنت‌ها به ما معرفی کنید.

سخت‌ترین بازی‌های صنعت بازی کدامند؟

عناوینی جون Hollow Knight ،Dark Souls 2 و Alien Isolation از جمله سخت‌ترین و بهترین بازی‌های چالش‌برانگیز هستند.

بهترین بازی چالشی در سبک استراتژی چیست؟

بازی XCOM: Enemy Unknown یکی از بهترین آثار استراتژی به حساب می‌آید که به شدت سخت و چالشی است.

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یه بنده خدا
پاسخ

جای بقیه سولزلایک ها خالی بود،مخصوصا سکیرو.
لامصب فرامسافتور سکیرو رو ساخته مردم فشاری شن

ناشناس
پاسخ

حق

بی اسم شماره ....
پاسخ

باید کاپ هد رو بزارن واقعا سخته من هنوز به قسمت نهاییش نرسیدم

Armin
پاسخ

داداش من کاپ هد رو تو ۱۵ ساعت برات تموم می کنم خیلی هم آسونه لیاقتش اینجا نیستش اونا از یک مکانیک چرت استفاده کردن تورو خدا نگوسخت خیلی آسونه واقعاً

ایلیا جعفری
پاسخ

تو دارک سولز دو دست راستم نامرئیه (فقط پرو پلیراش می دونن یعنی چی )

Soroush
پاسخ

تبریک میگم ، بازی رو بدون بونفایر تموم کردی 😂👍🏻👏🏻

Ashkanash1
پاسخ

hollow knight رو باز کردم واقعا قشنگه اگه بازی نکردین توصیه میکنم حتما بازی کنید، اهنگ هاش هم که دیگه حرف ندارن.
من با pc پلی دادم از گلد تیم یا استیم آنلاکد یا گاگ آنلاکد میتونید بریزید(فقط گلد تیم فیلتر نیست) 🙂

Armin
پاسخ

سلام دمتون گرم نزدیک بود به ترسم خیال کردم کاپ هد رو گذاشتین ولی نذاشتین خدا رو شکر آخه من کل بازیشو تو ۱۵ ساعت تونستم تموم کنم و لیاقتش اینجا نیستش

Amirzx
پاسخ

جای سکیرو خالی بود

محمد
پاسخ

Dead cells
روی ۵ boss stem عملا غیرممکنه تموم کردنش

امیر ایکس فایت
پاسخ

وای قفط سنگ نوردی خیلی سخت