خبر

مکان جدید Trial Chambers می‌تواند سرگرم‌کننده‌تر از Ancient City ماینکرفت باشد

استودیوی موجانگ به هر یک از بروز رسانی‌های اخیر بازی ماینکرفت (Minecraft) مکان‌های جدیدی را اضافه کرده است. با بروزرسانی ۱.۱۹ Wild، سازندگان شهر باستانی (Ancient City) را معرفی کرد، یک مکان زیرزمینی بسیارعجیب که پر از بلوک‌های سنگ شکن و جانوری و مابی مرگبار به نام واردن (Warden) است. به سرعت این وضعیت تغییر کرد سازندگان در آپدیت جدید قرار است مکان جدید اتاق‌های آزمایشی (Trial Chambers) را به بازی را اضافه بکنند. با این حال با نگاهی به لیستی از ویژگی‌هایی که سازه‌های یاد شده ارائه می‌دهند و کلی فعالیت‌هایی که بازیکنان می‌توانند انجام دهند، اتاق‌های آزمایشی می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده‌تر از شهر باستانی باشد. حال چگونه؟ با مجله بازار همراه باشید.

چرا Trial Chambers این پتانسیل را دارد که از شهر باستانی در ماینکرفت جذاب‌تر باشد؟

برای این که بدانید چرا مکان جدید اتاق‌های آزمایشی (Trial Chambers) بهتر از شهر باستانی می‌تواند سرگرم کننده باشد، به دلایلی زیر نگاهی بیندازید که عبارتند از:

مبارزه با ماب‌های مختلف

اتاق‌های آزمایشی ماینکرفت در مقایسه با شهر باستانی که فقط واردن را اسپاون می‌کند، ماب‌های جدیدی مانند برییز و Bogged را ایجاد خواهند کرد.
اتاق‌های آزمایشی ماینکرفت در مقایسه با شهر باستانی که فقط واردن را اسپاون می‌کند، ماب‌های جدیدی مانند برییز و Bogged را ایجاد خواهند کرد.

از زمانی که ماینکرفت برای اولین بار منتشر شد، دائما بازیکنان را در موقعیت مبارزه با ماب دشمن مختلف برای محافظت از خود قرار می‌داد. بازیکنان در مکان‌های تاریک و کثیف در سرتاسر جهان توسط انواع مختلفی از دشمنان تعقیب می‌شوند، اما به آن‌ها فرصت داده می‌شود تا با استفاده از سلاح‌ها، زره‌ها، سپرها و موارد دیگر مبارزه کنند. مکان جدید اتاق‌های آزمایشی شامل بلوک‌های اسپاونر جدیدی هستند که انواع مختلفی از ماب دشمن را ایجاد می‌کنند. برییز (Breeze) یک ماب دشمن کاملاً جدید است که در این مکان حضور خواهد داشت. این ماب الهام گرفته شده از باد طراحی شده و با همان نیروی باد با دشمنان خود مبارزه می‌کند.

این ماب پس از از بین رفتن میله‌های بادی را دراپ می‌کند که می‌تواند در ساخت آیتم‌های جدید بسیار مفید باشد. اتاق‌های آزمایشی همچنین دارای بلوک‌هایی هستند که تیراندازی می‌کنند و چالش حضور در مکان را بیشتر می‌کنند. برای بازیکنان جسورتر، یک رویداد ویژه وجود دارد که می‌توان آن را با اثر وضعیت بد اومن آغاز کرد، که دشواری اتاق‌های آزمایشی را با ماب‌های دشمن قوی‌تر که از اسپاونرهای آزمایشی این رویداد اسپاون می‌شوند، افزایش می‌دهد. اسپاون مداوم ماب دشمن در اتاق‌های آزمایشی، این مکان را چالش برانگیز می‌کند.

از سوی دیگر، شهرهای باستانی ساکت و تاریک هستند و هیچ ماب دشمن منسجمی در این مکان اسپاون نمی‌شوند. این شهر زیرزمینی بزرگ در ماینکرفت مملو از بلوک‌های سنگ شکن است که می‌تواند ماب واردن، یکی از قدرتمندترین ماب‌های ماینکرافت را ایجاد کند. ایمن ترین راه برای کاوش در یک شهر باستانی این است که دزدکی به آنجا بروید و مطمئن شوید که با هیچ چیز کار نخواهید داشت. چون اگر اتفاقی بیفتد و بازیکنان با یک واردن روبرو شوند، هیچ گزینه ای جز فرار و مخفی شدن از دست این جانور ندارند، به خصوص به این دلیل که کشتن آن بسیار دشوار است و هیچ چیز ارزشمندی را پس از کشته شدن هم دراپ نمی‌کند.

قابل استفاده در مقابل غارت غافلگیر کننده

اتاق‌های آزمایشی در مقایسه با شهر باستانی در ماینکرفت، لوت بهتری خواهند داشت.
اتاق‌های آزمایشی در مقایسه با شهر باستانی در ماینکرفت، لوت بهتری خواهند داشت.

بدست آوردن لوت ارزشمند و قابل استفاده چیزی است که بازیکنان ماینکرفت را تشویق می‌کند تا وارد سازه‌های بازی شوند و جان خود را به خطر بیندازند. با بروزرسانی Minecraft 1.21، استودیوی موجانگ برخی از هیجان‌انگیزترین لوت‌های جدید مانند میله‌های بادی، heavy core و موارد دیگر را به ارمغان آورد که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد سلاح‌های جدید مانند گرز و ویند چارج استفاده کرد. گرز یک سلاح قدرتمند کاملاً جدید با مکانیک دمیج منحصر به فرد است. ویند چارج هم سلاح‌ دوربردی است که به کمک ماب برییز می‌توان آن را درست کرد و بازیکنان می‌توانند از آن‌ها برای ضربه زدن به دشمنان خود استفاده کنند.

جدای از آن، اسپاونرهای آزمایشی، vault اتاق آزمایشی، صندوقچه‌های معمولی و حتی گلدان‌های تزئین شده نیز انواع لوت‌های رایج و با ارزش را ارائه می‌دهند. آیتم‌های جدیدی مانند تزئینات زره‌ها، الگوهای بنر و تکه‌های ظروف سفالی که بسیار جذاب هستند. اگرچه شهرهای باستانی برخی از نادرترین لوت‌ها را ارائه می‌دهند، اما برخی از آن‌ها بسیار ناچیز هستند. دو مورد از آیتم‌های جدید که منحصر به شهر باستانی است، disc fragments و echo shards هستند.

در حال حاضر، echo shards فقط می‌توانند برای ساخت قطب‌نما استفاده شوند که می‌تواند مکان آخرین مرگ بازیکن را نشان دهد. این یک ویژگی جدید نیست زیرا مادهایی برای آن وجود دارد. ماد gravestone نه تنها می‌تواند مختصات دقیق آخرین مکان مرگ را نشان دهد، بلکه می‌تواند با خیال راحت موجودی بازیکن را نیز ذخیره کند. اکثر صندوق‌هایی که در شهرهای باستانی واقع شده‌اند، اغلب غیرقابل دسترس می‌شوند، زیرا توسط چندین حسگر sculk و shrieker احاطه شده‌اند. اگر بازیکنان سعی کنند یک shrieker را بشکنند تا منطقه را پاک کنند، دیگری فعال شده و ماب واردن را احضار می‌کند. شایان ذکر است که شهرهای باستانی لوت‌های خوبی دارند، اما به دست آوردن آن می‌تواند خسته کننده باشد تا سرگرم کننده!

امتیازات برای کاوش با دوستان

اتاق‌های آزمایشی به هر بازیکن به طور منصفانه پاداش می‌دهد
اتاق‌های آزمایشی به هر بازیکن به طور منصفانه پاداش می‌دهد

ماینکرفت زمانی که با دوستان روی سرور بازی می‌کنید سرگرم‌کننده‌تر است. در اینصورت بازیکنان می‌توانند جهان بازی را به کمک یکیدگر کشف کنند و برای ساختن سازه‌ها با یکدیگر همکاری کنند. هنگامی که استودیوی موجانگ مکا جدید اتاق‌های آزمایشی را توسعه داد، گیم پلی چند نفره را برای آن در نظر گرفت. بلوک‌های آزمایشی جدید می‌توانند تعداد بازیکنانی را که نزدیک می‌شوند شناسایی کرده و بر این اساس تعداد معینی از ماب‌های دشمن را اسپاون کنند. این به هر یک از سرورها اجازه می‌دهد تا سرگرم شده و به اندازه کافی بتوانند مبارزه کنند.

بیشتر بخوانید: بازیکن ماینکرفت با استفاده از رد استون توانسته تتریس را در بازی بازسازی کند

علاوه بر این، اسپاونرهای آزمایشی و vault ها برای هر بازیکن دارای لوت خواهند بود و به عنوان یک صندوقچه معمولی عمل نمی‌کنند که یک بار لوت شوند و اگر بازیکنان دیگر سعی کنند آن را لوت کنند، با چیزی خالی روبرو شوند. در صورتی که گونه‌ای خواهد بود که این به هر بازیکنی در سرور فرصت می‌دهد تا از اتاق‌های آزمایشی به طور مساوی لذت ببرند. در حالی که کاوش در شهرهای باستانی با دیگر بازیکنان هم می‌تواند جالب باشد، زیرا همه آن‌ها هم نیاز به هماهنگی و ساکت ماندن دارند، اما همه شانس مساوی برای لوت ایتم‌ها را در این مکان نخواهند داشت.

علاوه بر این، اگر یک بازیکن به طور تصادفی ماب واردن را احضار کند، هر یک از بازیکنان در سرور باید فرار کند که این می‌تواند بسیار آشفته و دشوار باشد. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

ویدئوی امسال چه بازی‌های خفنی خواهند آمد؟

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها