سلاح‌های قوی‌تر از سپ کاپیتان آمریکا
انتخاب سردبیر برترین‌ها سینما

۱۰ سلاح مهلک در برابر سپر کاپیتان آمریکا

معرفی ۱۰ سلاح مهلک در برابر سپر کاپیتان آمریکا

سپر کاپیتان آمریکا از مهم‌ترین و بادوام‌ترین سلاح‌‌های MCU محسوب می‌شود. این سپر از وایبرانیم مقاوم‌ترین و کمیاب‌ترین فلزات جهان در مارول ساخته شده است که می‌تواند ضربات مهلک را دفع کند و دشمنان نیرومندی را ضربه‌فنی کند. با‌این‌حال مقاومت سپر کاپیتان هم محدود است، چون در بعضی از کمیک‌های مارول سپر کاپیتان بر اثر حوادثی می‌شکند. در این مقاله شما را با نیرومندترین سلاح های مهلک در برابر سپر کاپیتان آمریکا آشنا می‌کنیم.

۱۰-لیزر ویژن

اولترون در سریال What If

سریال What if نشان می‌دهد اگر اولترون بدن خود را با ویژن ترکیب کند. قدرتش تقریبا از تمام دشمنان مارول از جمله تانوس پیشی می‌گیرد. در سکانسی از سریال کاپیتان از اولترون شکست می‌خورد و زرهش را با استفاده از لیزر ویژن از بین می‌برد. با‌این‌وجود لیزر ویژن به‌تنهایی قدرت ندارد، ولی در دستان اولترون می‌تواند به یکی از نیرومندترین سلاح‌های مارول تبدیل ‌شود.

نقش موفقیت آیرون من در مسیر کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول

۹-دستکش بی نهایت

دستکش بی‌نهایت در دستان تانوس

با قراردادن سنگ‌های بی‌نهایت در دستکش بی‌نهایت، دستکش به سلاحی مهلک تبدیل می‌شود. به‌طوری که تانوس با انجام‌دادن این کار به یکی از قوی‌ترین ویلن‌های MCU تبدیل می‌شود. این دستکش آرزوی هر شخصی را برآورده می‌کند؛ بنابراین، اگر تانوس آرزو کند سپر کاپیتان نابود شود، سپر کاپیتان با یک بشکن به‌راحتی نابود می‌شود.

۸-پنجه های بلک پنتر

بلک پنتر و سربازان ارتش واکاندا همه به وایبرانیم دسترسی دارند. فلزی که سپر کاپیتان از آن ساخته شده است. پس پنجه‌های بلک پنتر می‌تواند به سپر کاپیتان آسیب بزند. حتی شاید بلک پنتر با اختلاف کمی بتواند کاپیتان را شکست بدهد؛ چون تچالا در مبارزه هوش بالایی دارد. با‌این‌حال سپر هم تا حدی می‌تواند ضربه‌های بلک پنتر را دفع کند. برای همین نبرد کاپیتان با بلک پنتر مبارزه‌ای عادلانه خواهد بود.

۷-نیزه نامور

در قسمت دوم پلنگ سیاه ما با تمدن ناشناخته‌ای به نام تالوکان آشنا می‌شویم. تمدنی که ظاهری مانند اینکاها و مایاها دارد. تالوکانی‌ها مانند واکاندایی‌ها به فلز وایبرانیم دسترسی زیاد دارند. به‌ همین خاطر شخصی به نام نامور که فرمانروای کشور تالوکان محسوب می‌شود، نیزه‌ای وایبرانیمی حمل می‌کند. نیزه نامور قدرت بیشتری نسبت به پنجه‌های بلک پنتر دارد. چون قدرت نفوذ نیزه از پنجه بیشتر است. به ‌همین خاطر نیزه نامور در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد.

۶-سایر سپرها

جاناتان واکر به‌عنوان جانشین کاپیتان آمریکا

در MCU مدل‌های مختلفی از سپر کاپیتان وجود دارد. یکی از آن‌ها سپری است که در انتهای فیلم اونجرز:اندگیم استیو راجرز به فالکن اهدا می‌کند. اما بنا به دلایلی سر از دستان جاناتان واکر درمی‌آورد. این سپر نیز از وایبرانیم ساخته شده است؛ بنابراین، توان مقابله با سلاح کاپیتان را خواهد داشت. شاید در فیلم‌های آینده مارول با سپرهای وایبرانیم با آلیاژهای مقاوم‌تری مواجه شویم که هر کدام در اثر ضربه سپر کاپیتان را نصف کنند.

۵-بال های جدید سم ویلسون

در قسمت‌های پایانی سریال فالکن و وینتر سولجر دوستان واکاندایی سم بال‌های وایبرانیمی جدیدی برای او می‌سازند. سم با بال‌های جدید خود می‌تواند هر فلز وایبرانیمی را خرد کند و مثل والکری‌ها بر دشمن حمله‌ور شود.  حتی از بال‌های خود به‌عنوان سپر جانبی استفاده کند. چون بال‌های سم نسبت به سپر، برد بیشتری از خود دارند.

۴-دست وایبرانیمی باکی

وینتر سولجر در اونجرز: جنگ بی‌نهایت

باکی وقتی دست خود را در جنگ جهانی دوم از دست داد، هایدرا یک دست سایبرنتیکی مخصوص او ساخت. این دست سایبرنتیکی نقش زیادی در تبدیل‌کردن او به وینترسولجر ایفا می‌کند. با‌این‌حال دستش دوباره در جنگ با آیرون من در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی قطع می شود. ولی پس از این که باکی با سرزمین واکاندا آشنا می‌شود. تچالا و شوری یک دست پیشرفته‌تر و مدرن‌تری از جنس وایبرانیم برای او می‌سازند.

دست وایبرانیمی باکی توان مقابله با سلاح کاپیتان را دارد. تا حدی از بال‌های سم نیز بهتر عمل می‌کند. چون استفاده از بال‌ها به‌عنوان سلاح به تمرین و مهارت بیشتری نیاز دارد تا دست باکی. اما با مشتی قوی وینتر سولجر سپر کاپیتان را می‌تواند خرد کند.

۳-پنجه های ولورین

پنجه‌های جدید ولورین

 

ولورین هیچ‌وقت حضوری در زمین-۶۱۶ مارول یا MCU نداشته است. ولی شاید با اکران ددپول و ولورین هیو جکمن حضور خود را بیشتر کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، پنجه‌های ولورین می‌تواند سلاح کاپیتان را خرد کند. چون فلز آدامانتیوم از وایبرانیم قوی‌تر است. در MCU هیچ‌وقت اشاره‌ای به آدامانتیوم نشده بود. اما با بازگشت هیو جکمن شاید اسلحه‌های آدامانتیومی بیشتری به مارول اضافه شود.

۲-شمشیر دو لبه تانوس

تانوس در فیلم اونجرز: اند گیم سلاح خود را رونمایی می‌کند که طبق نظریه‌هایی این سلاح از فلز باستانی اورو تشکیل‌شده است؛ اورو از قوی‌ترین ماده‌های جهان مارول به شمار می‌رود، ماده‌ای که با آن دورف‌ها میولنیر چکش ثور را ساختند. علاوه ‌بر این، اورو جادوی زیادی را می‌تواند جذب کند.

همین ویژگی باعث برتری اورو نسبت به آدامانتیوم می‌شود. به همین دلیل در اندگیم تانوس با زدن ضربه‌هایی محکم سپر کاپیتان را نصف می‌کند. پس شمشیر تانوس اولین سلاح MCU است که سپر کاپیتان را خرد می‌کند.

۱-جادوی آشوب اسکارلت ویچ

نبرد اسکارلت ویچ با تانوس در اونجرز:اند گیم

واندا مکسیموف از قوی‌ترین اونجرهای مارول محسوب می‌شود. چون یکی از قوی‌ترین جادوها به نام جادوی آشوب را در خود دارد که آن را در نبرد پایانی اونجرز: اندگیم مشاهده می‌کنیم. لحظه‌ای که واندا دست‌خالی با جادوی آشوب، شمشیر تانوس را از نابود ‌می‌کند. اگر جادوی آشوب بتواند شمشیر تانوس را از بین ببرد؛ بنابراین، جادوی اسکارلت ویچ به‌آسانی سپر کاپیتان را در کمترین زمان پودر می‌کند.

بازی مارول ۱۹۴۳: قیام هایدرا معرفی شد؛ حضور کاپیتان آمریکا و پلنگ سیاه

در پایان

از نیرومندترین سلاح های مهلک برابر سپر کاپیتان آمریکا می‌توان به جادوی آشوب اسکارلت ویچ، شمشیر دولبه تانوس و پنجه‌های ولورین اشاره کرد. پنجه‌های ولورین و شمشیر تانوس به‌ترتیب از فلز مقاوم‌تری به نام آدامانتیوم و  اورو ساخته شده اند؛ بنابراین، توان در هم شکستن سپر کاپیتان آمریکا را در خود دارند. جادوی آشوب اسکارلت ویچ از قوی‌ترین جادوهای مارول به ‌شمار می‌رود. چون واندا شمشیر تانوس را با این جادو نابود کرد.

سلاح مورد علاقه شما در مارول چیست؟

سوالات متداول

سپر کاپیتان آمریکا چه ویژگی‌هایی دارد؟ سپر کاپیتان آمریکا از فلز وایبرانیم یکی از مقاوم‌ترین فلزات جهان مارول تشکیل شده است. به ‌همین خاطر این سپر مقاومت و مانورپذیری خوبی در جنگ‌ها از خود نشان می‌دهد.

چه فلزاتی از وایبرانیم قوی‌تر هستند؟ فلزاتی مثل اورو و آدامانتیوم از وایبرانیم قوی‌تر هستند.

نیرومندترین اسلحه‌ها در برابر سپر کاپیتان چه ویژگی‌هایی دارند؟ یا از فلز قوی‌تری مانند آدامانتیوم یا اورو ساخته شده‌اند یا باید از جادوی نیرومندتری مانند جادوی آشوب اسکارلت ویچ برای نابودی سپر استفاده کرد.

منبع: cbr


بهترین بازی‌های ورزشی با محمدرضا احمدی| میز گیم فوتبالی

 

Loading

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها