اخبار بازی خبر راهنما و آموزش راهنمای بازی‌ها

سایلنت هیل ؛ اتفاقات خون آلود این فرنچایز به ترتیب چه زمانی رخ داده‌اند؟

هنگام بحث در مورد ژانر وحشت روان شناختی، سخت است که به فرنچایز سایلنت هیل (Silent Hill) اشاره‌ای نکنیم. اگر از طرفداران سایلنت هیل باشید، می‌دانید که در این سری بازی‌ها، هیچ چیز آنطور که در ظاهر به نظر می‌رسد، نیست. برای بسیاری از قهرمانان سری، واقعیت به خودی خود ثابت کرده است که همه چیز ممکن است تغییر کند. بنابراین تعیین تاریخ وقایع دردناک این فرنچایز بسیار دشوار است. هر نسخه از این سری تمایل به روشن کردن معماهای بزرگ را دارد. اما متأسفانه تاریخچه سایلنت هیل هنوز آنطور که بیشتر طرفداران دوست دارند، واضح نیست. با این حال زمانی که آن‌ها به تکه‌های مختلف تقسیم می‌شوند، می‌توان طرح کلی مناسبی از رویدادهای اصلی فرنچایز ایجاد کرد. در ادامه با مجله بازار همراه باشید تا بدانید به ترتیب سرگذشت شهر سایلنت هیل چه بوده است.

آغاز اتفاقات سایلنت هیل در قرن ۱۶-۱۹ میلادی

مکانی که شهر سایلنت هیل در آن بنا شده بود، برای بومیان آمریکا مقدس و با نام محل ارواح خاموش یاد می‌شد.
مکانی که شهر سایلنت هیل در آن بنا شده بود، برای بومیان آمریکا مقدس و با نام محل ارواح خاموش یاد می‌شد.

هرکسی که بخواهد داستان پیچیده سایلنت هیل را درک کند، بهتر است در مورد خود شهر اطلاعاتی داشته باشد. قبل از استعمار اروپا در قاره آمریکا، قبایل بومی از سرزمینی که شهر آینده را در بر می‌گیرد، به عنوان محل ارواح خاموش یاد می‌کردند. مهاجران انگلیسی سرانجام بومیان آمریکا را بیرون کرده و دهکده‌ای را در زمین مقدس تأسیس کردند. طاعون عجیبی روستای تازه تاسیس را در نقطه ای نامعلوم در قرن هجدهم ویران کرد و در نهایت این روستا متروک شد. سایلنت هیل در اوایل قرن نوزدهم به طور رسمی مجدداً اشغال شد، جایی که تجارت معدن کاملاً پرسود بود. با این حال در آغاز قرن بیستم، اتفاقات عجیبی به شکل ناپدید شدن در شهر شروع به اتفاق افتادن کرد.

نفوذ رو به رشد اتفاقات عجیب و غریب در اوایل قرن بیستم

فرقه Order در اوایل قرن بیستم اکثر اعضای جامعه سایلنت هیل را جذب خود کرده بود.
فرقه Order در اوایل قرن بیستم اکثر اعضای جامعه سایلنت هیل را جذب خود کرده بود.

در دهه ۱۹۰۰، مانند سایر شهرهای آمریکا، سایلنت هیل شروع به رشد کرد. همچنین در طول این دوره بود که شهر شروع به کسب شهرت البته از جنبه تاریک کرد. عملیات معدنکاری که زمانی موفقیت آمیز بود، پس از یک سری اتفاقات عجیب و گزارش فعالیت‌های مخفی، معادن فعالیت خود را متوقف کردند. در سال ۱۹۱۸، کشتی بخار مسافربری بارونس کوچک به دلایل نامعلومی در دریاچه تولوکا غرق شد. در واقع و در اوایل قرن بیستم بود که یک انجمن مخفی به نام Order برای اولین بار در این شهر پا گرفت. در طول دهه‌های بعدی، اعضای این فرقه در سایه به آرامی راه خود را به نهادهای عمومی شهر رساندند. در زمان وقایع نسخه Silent Hill: Origins بود که Order نیروی غالب در جامعه را تشکیل می‌دهد.

ماجراهای نسخه Silent Hill: Origins در سال ۱۹۷۶ میلادی

تراویس گریدی در بازی سایلنت هیل اورجینز (Silent Hill: Origins)
تراویس گریدی در بازی سایلنت هیل اورجینز (Silent Hill: Origins)

از نقطه نظر زمانی، نسخه Silent Hill: Origins اولین بازی از این سری است. این فیلم به بررسی ماجراهای مصیبت‌ بار تراویس گریدی، راننده کامیونی می‌پردازد که پس از برخورد با دختر جوانی که در جاده ایستاده بود، تصمیم می‌گیرد در شهر به بررسی اوضاع بپردازد. معلوم شد که این دختر آلسا، دختر دالیا گلاسپی است. دالیا رهبر این فرقه است که به دنبال استفاده از دخترش برای تولد رب النوع یا همان خدایی که فرقه به آن اعتقاد دارد، است. السا به عنوان بخشی از مراسم وحشتناک فرقه، سوزانده و شکنجه می‌شود. با این وجود پس از غلبه بر شیاطین درونی خود، تراویس موفق می‌شود تا مراسم آیینی و روح السا را ​​آزاد کند. هری میسون و همسرش این روح را که به شکل یک نوزاد در می‌آید، پیدا می‌کنند. این نوزاد توسط میسون‌ها به فرزندی پذیرفته می‌شود و نام چریل را به او می‌دهند.

وقایع نسخه اول Silent Hill

هری میسون شخصیت اصلی سایلنت هیل 1 بود.
هری میسون شخصیت اصلی سایلنت هیل ۱ بود.

برای هفت سال آینده، میسون‌ها چریل که در واقع آلسا بود را به عنوان فرزند خود بزرگ می‌کنند. با این حال در تلاش برای تکمیل این آیین یک بار برای همیشه، دالیا از طلسمی استفاده می‌کند که هری و چریل را فریب می‌دهد تا به سایلنت هیل برگردند. هدف دالیا این است که هر دو نیمه روح السا را ​​دوباره به هم پیوند دهد تا در نهایت السا بتواند خدای فرقه را به دنیا بیاورد. اگرچه نقشه در ابتدا موفق عمل می‌کند، اما هری موفق می‌شود خدای فرقه را شکست دهد و دالیا در این راه کشته می‌شود. آلسا سرانجام از دست مادر ظالمش رهایی یافته، خود را به عنوان یک نوزاد دیگر تجسم می‌بخشد. هری دختر شیرخوار را می‌گیرد و بار دیگر او را به عنوان فرزند خود بزرگ می‌کند و نام او را هدر می‌گذارد.

اتفاقات سایلنت هیل ۲

جیمز ساندرلند در نسخه دوم سایلنت هیل 2
جیمز ساندرلند در نسخه دوم سایلنت هیل ۲

مسلماً محبوب‌ترین اثر فرنچایز، سایلنت هیل ۲ است که از نظر زمانی، کمی حدس برهه اتفاقات آن دشوار است. این بازی داستان جیمز ساندرلند را دنبال می‌کند که معتقد است همسرش فوت شده‌اش دوباره زنده شده و به نوعی در سایلنت هیل حضور دارد. برای جیمز، این سفر یک بررسی عذاب آور از روان خودش است. دو نظریه در مورد جایگاه زمانی Silent Hill 2 وجود دارد. بسیاری از طرفداران سال ۱۹۹۳ را به عنوان تاریخ صحیح معرفی می‌کنند و از Silent Hill: Homecoming به عنوان مدرک خود برای اثبات این حرف نام می‌برند. با این حال برخی از سازندگان در تیم سایلنت اواخر دهه ۱۹۷۰ یا اوایل دهه ۱۹۸۰ را به عنوان تاریخ وقایع سایلنت هیل ۲ یاد‌ می‌کنند. هر دو نظریه محاسن خود را دارند، اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت که کدام نظریه صحیح است.

وقایع Silent Hill 3 در سال ۲۰۰۰

سایلنت هیل 3 دارای شخصیت‌های فراوانی است که بسیار قابل توجه هستند.
سایلنت هیل ۳ دارای شخصیت‌های فراوانی است که بسیار قابل توجه هستند.

هری میسون هدر را برای هفده سال آینده بزرگ می‌کند. در آن زمان فرقه Order موفق می‌شود تحت رهبری کلودیا قدرت خود را بازیابد. کلودیا که هنوز قصد تولد خدای فرقه را دارد، هدر را با قتل پدر خوانده‌اش هری، برای برگرداندن به سایلنت هیل مجبور کند. هدر پس از غلبه بر خطرات شهر سایلنت هیل، کلودیا را شکست می‌دهد. این نشان دهنده پایان تلاش‌های فراوان کلودیا برای تثبیت خدای خود به عنوان یک موجود فیزیکی روی زمین است.

اتفاقات Silent Hill 4: The Room در سال ۲۰۰۱ میلادی

والتر سالیوان آنتاگونیست نسخه چهارم دارای سرگذشت تاریکی بوده که بسیار قابل توجه است.
والتر سالیوان آنتاگونیست نسخه چهارم دارای سرگذشت تاریکی بوده که بسیار قابل توجه است.

با پایان یافتن حماسه هری میسون، نسخه چهارم فرنچایز Silent Hill 4: The Room گروه جدیدی از شخصیت‌ها را به بازیکنان معرفی می‌کند. با ظاهر شدن یک سوراخ غیرمعمول در دیوار حمام، قهرمان داستان یعنی هنری تاونشند (Henry Townshend)، باید اسرار تاریک اطراف آپارتمانش را کشف کند. مشخص می‌شود که آنتاگونیست اصلی بازی روح والتر سالیوان متوفی، یک قاتل سریالی بدنام است. سالیوان امیدوار است با انجام بیست و یک قتل در آپارتمان، مراسم تاریک خود را اجرا کرده و دوباره مادرش را ببیند. با کمک دوستانی که در طول مسیر بدست می‌آیند، هنری موفق می‌شود سالیوان را شکست دهد و آپارتمان را پاکسازی کند.

ادامه اتفاقات Silent Hill: Downpour در سال ۲۰۰۴

Silent Hill: Downpour آخرین نسخه از این فرنچایز است که بصورت رسمی برای کنسول پلی استیشن 3 منتشر شده است.
Silent Hill: Downpour آخرین نسخه از این فرنچایز است که بصورت رسمی برای کنسول پلی استیشن ۳ منتشر شده است.

Silent Hill: Downpour داستان مستقلی را ارائه می‌دهد که ارتباط مستقیم کمی با آثار قبلی دارد. این بازی داستان مورفی پندلتون را روایت می‌کند، زندانی که خود را در سایلنت هیل سرگردان می‌بیند. طبق معمول، مورفی باید با شیاطین سرکوب شده ذهنی خود در حالی که در شهر پرسه می‌زند، مبارزه کند. با توجه به این که نسخه Downpour ارتباط کمی با سایر بازی‌های این سری دارد، تاریخ وقایع آن دارای ابهاماتی است. طرفداران این فرنچایز معمولاً سال ۲۰۰۴ را به عنوان اولین تاریخ برای این عنوان خاص نسبت می‌دهند.

وقایع Silent Hill: Homecoming در سال ۲۰۰۷

الکس شپرد در طول بازی با انتخاب‌های مختلفی روبرو می‌شود که در پایان بازی تاثیرگذار است.
الکس شپرد در طول بازی با انتخاب‌های مختلفی روبرو می‌شود که در پایان بازی تاثیرگذار است.

سایلنت هیل: بازگشت به خانه (Silent Hill: Homecoming) به بررسی سرگذشت تاریک پشت سر شهر گلن شپرد می‌پردازد، شهری کوچک که بی شباهت به خود سایلنت هیل نیست. شخصیت اصلی بازی یعنی الکس شپرد، یک کهنه سرباز بازگشته از جنگ است که پس از بازگشت خانه‌اش را در مه مرموزی مشاهده می‌کند. علاوه بر این، چند تن از همسایگان او نیز مفقود شده‌اند. همانطور که بازی پیش می‌رود، الکس حقیقت را در مورد تاریخ کثیف شپرد گلن می‌فهمد. ماجرا از این قرار است که هر پنجاه سال، چهار نفر از نوادگان بنیانگذاران شهر باید یکی از فرزندان خود را قربانی کنند تا خدای خود را آرام و راضی نگه دارند. در پایان، الکس باید تصمیم بگیرد که آیا می‌تواند اطرافیانش و همچنین خودش را ببخشد یا خیر.

بیشتر بخوانید: چرا جی تی ای سان اندریاس حتی بعد از عرضه GTA ۶ هم محبوب می‌ماند؟

Silent Hill: Shattered Memories

در بازی Silent Hill: Shattered Memories شما کنترل هری میسون را بر عهده خواهید گرفت.
در بازی Silent Hill: Shattered Memories شما کنترل هری میسون را بر عهده خواهید گرفت.

وقایع بازی Silent Hill: Shattered Memories که در سال ۲۰۰۸ اتفاق می‌افتد، همان بازسازی عنوان اصلی است. به این ترتیب که در تداوم خود اتفاق می‌افتد و همه رویدادهای دیگر موجود در این لیست را نادیده می‌گیرد. بازیکنان یک بار دیگر در این بازی کنترل هری میسون را بدست می‌گیرند و ماجراهای شومی را دنبال می‌کنند. با این وجود، بازی با نتیجه گیری داستانی‌اش، معلوم شده که هری از سال ۱۹۹۰ مرده است و در یک تصادف رانندگی ناگوار کشته شده است. موضوع اصلی بازی حول محور تلاش دخترش چریل میسون برای کنار آمدن با مرگ او است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم از طرفداران فرنچایز سایلنت هیل هستید؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

بهترین بازی‌های عید به پیشنهاد یوتوبرها

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها