انتخاب سردبیر

رتبه‌بندی ورژن‌های مختلف مایلز مورالز در اسپایدرمن

شاید هیچ شخصیتی اندازه اسپایدرمن اقتباس موفق نداشته است و هیچ کاراکتر دیگری در دنیای مارول به اندازه مرد عنکبوتی شاخ و برگ پیدا نکرده است. حتی جایی که خبری از پیتر پارکر به عنوان مرد عنکبوتی وجود ندارد، کاراکترهای دیگری جای او را پر می‌کنند و یکی از آن‌ها مایلز مورالز اهل بروکلین است. این شخصیت تینیجر اخیرا به مارول اضافه شده است. برای اولین بار سال ۲۰۱۱ و در چهارمین شماره از Ultimate Fallout معرفی شد و بعد از آن با فرمت‌های مختلف در کمیک‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های دنیای مارول درخشید. حالا می‌خواهیم ببینیم بهترین ورژن از این شخصیت در کدام اقتباس‌های اسپایدرمن وجود دارد و اصلا بهترین مایلز مورالز دنیای مارول کیست؟

۵ – Ultimate Alliance

جایی که گیمرها تصمیم گرفتند مایلز را به عنوان اسپایدرمن بپذیرند و حتی دوستش داشته باشند.
جایی که گیمرها تصمیم گرفتند مایلز را به عنوان اسپایدرمن بپذیرند و حتی دوستش داشته باشند.

سال ۲۰۱۸ یک خبر جنجالی منتشر شد و در مراسم Game Awards شاهد یک سورپرایز بودیم. قرار بود سال ۲۰۱۹ مجموعه Marvel: Ultimate Alliance به صورت انحصاری برای نینتندو سوئیچ عرضه شود. یک بازی در ژانر RPG که قرار بود کاراکترهای مارول و حتی کاراکترهای فرعی در آن حضور داشته باشند. یکی از این کاراکترها مایلز مورالز بود. نکته عجیب اینجا بود که گیمرها از بازی کردن با مایلز لذت می‌بردند، او کاراکتر قدرتمندی بود، مهارت‌ خوبی در استفاده از تارهای عنکبوتی‌اش داشت. نامرئی می‌شد و حتی قدرت‌های الکتریکی داشت. این توانایی‌ها باعث شده بود گیمرها بتوانند به خوبی از این کاراکتر برای آسیب زدن به دشمنان و یا کنترل مکان بازی استفاده کنند. 

این کاراکتر در کنار Spider-Gwen و Miss Marvel یک تیم عالی را تشکیل می‌دهند، هر چند بعدها متوجه می‌شویم که این کاراکترها توسط Mysterio فریب می‌خورند. مایلز قول می‌دهد که به تیم کمک کند ولی اینجاست که دچار تردید می‌شود که ممکن است نتواند از پس این تهدیدها بربیاید. مایلز در این بازی خوش درخشید و به یکی از محبوب‌ترین کاراکترها تبدیل شد. 

پیشنهاد ما: تاریخچه گیم‌های اسپایدرمن

۴ – The Mayor

مایلز شهردار می‌شود.
مایلز شهردار می‌شود.

مارول از سال ۲۰۰۲ و به مدت چند سال مجموعه کمیک‌هایی با نام The End را منتشر کرد. این کمیک‌ها خارج از جریان اصلی کمیک‌های مارول بود و در حقیقت می‌خواستند با این داستان‌ها سرنوشت نهایی شخصیت‌ها را نشان دهند. این شخصیت‌های محبوب هالک، آیرون‌من، ددپول و البته مایلز مورالز (بعد از سال ۲۰۱۱) بودند و هر کدام هم با یک فرمت جدید به نمایش گذاشته شده بودند. 

داستانی که مایلز با آن روبرو می‌شد همچنان در یک دنیای آخرالزمانی می‌گذشت، جایی که نوعی اجرام هیولایی جهان را ویران کرده‌اند و حالا مایلز باید وظایف اسپایدرمن را برعهده بگیرد. از شهر مراقبت کند و به آسیب‌دیدگان کمک کند و بازمانده‌ها را نجات دهد. به خاطر این کارها، همه اهالی بروکلین او را به عنوان شهردار می‌شناسند و اسم این داستان کمیک هم به همین دلیل The Mayor در نظر گرفته شده است. در اینجا Captain Last با این اجرام ادغام شده و به یک شرور قدرتمند تبدیل شده است و حالا او یک دشمن جدی برای اسپایدرمن است. در لحظه مبارزه بین مایلز و کاپیتان لست انگار همه‌چیز متوقف می‌شود و مایلز به عنوان اسپایدرمن از تمام نیروهای بیو‌الکتریکی‌اش کمک می‌گیرد تا بتواند او را شکست دهد. با اینکه موفق می‌شود اما خودش هم کشته می‌شود. این مجموعه کمیک یکی از بهترین هنرنمایی‌های مایلز به عنوان اسپایدرمن است. 

۳ – Miles Morales Comic Book

کمیک بوک مایلز مورالز از 2011 به صورت اختصاصی منتشر می‌شود.
کمیک بوک مایلز مورالز از ۲۰۱۱ به صورت اختصاصی منتشر می‌شود.

کمیک‌بوک مایلز مورالز به عنوان اولین برخورد ما با این شخصیت هنوز جزو محبوب‌ترین‌هاست. او با این کمیک‌بوک استثنایی شروع کرد و در مدت خیلی کمی محبوب شد. بعد از آن در چندین فیلم و گیم موفق هم ظاهر شد و در کنار تمام این‌ها، کمیک‌بوک این کاراکتر هم به صورت مجزا منتشر می‌شد. تا جایی که خیلی‌ها اسپایدرمن ورژن مایلز مورالز را در حد و اندازه‌های ونوم و کاپیتان آمریکا دوست داشتند. 

در این کمیک‌ها مایلز مورالز قهرمانی است که دوست دارد زندگی عادی داشته باشد ولی ناگهان به او قدرت‌هایی داده می‌شود و او در یک دوراهی اخلاقی برای استفاده کردن و یا استفاده نکردن از این قدرت‌ها گیر می‌کند. وقتی متوجه می‌شود که اسپایدرمن اصلی در دنیای او مرده است تصمیم می‌گیرد با یک لباس هالووین اسپایدرمن ظاهر شود. مایلز قلب مهربانی دارد و تا جایی که می‌تواند از این قدرت‌ها برای مراقبت از انسان‌ها استفاده می‌کند. دلیل اینکه این کمیک بوک را در رتبه سوم قرار داده‌ایم این است که نقطه شروعی برای این کاراکتر بود و اگر این کمیک‌بوک نمی‌بود اصلا شخصیتی به این اسم شکل نمی‌گرفت. 

بیشتر بخوانید: بهترین داستان‌های کمیک اسپایدرمن

۲ – Spider-Verse Miles Morales

اسپایدر-ورس با حضور مایلز مورالز در یک فضای کاملا جدید
اسپایدر-ورس با حضور مایلز مورالز در یک فضای کاملا جدید

انیمیشن‌های اسپایدر-ورس خیلی زود محبوب شدند، با اینکه خیلی‌ها معتقد بودند که این مجموعه نمی‌تواند در ژانر انیمیشن موفق شود ولی در کمال ناباوری با استقبال خیلی خوبی مواجه شد. دلیل موفقیت این انیمیشن‌ها، سبک روایت‌شان، نویسندگی هوشمندانه و البته حضور مایلز مورالز بود. او نمایش درخشانی در این انیمیشن‌ها داشت. دو فیلم انیمیشنی، دو ورژن کاملا متفاوت از مایلز را به نمایش گذاشتند. مایلز مورالز به خوبی روی هر دو ورژن از اسپایدرمن درخشیده است. 

در این دو فیلم، گازگرفتگی توسط عنکبوت دقیقا مشابه کمیک‌ها روایت می‌شود ولی پس از آن زیر نظر Peter. B. Parker آموزش می‌بیند. او تلاش می‌کند این مهارت‌ها را کامل و بی‌نقص یاد بگیرد تا بتواند در برابر KingPin که قصد دارد نیویورک را از بین ببرد مبارزه کند. با یک مشکل هم در این مسیر مواجه می‌شود. او دوست دارد همه را راضی نگه دارد و این مسئله به نقطه ضعف او تبدیل می‌شود. اما در ادامه به این نتیجه می‌رسد که بهتر است کارها را به روش خودش انجام دهد و اینجاست که نیروهای درونی‌اش با اعتماد به‌نفس بالایی به نمایش گذاشته می‌شوند. 

مایلز در اینجا به شدت باهوش است و در نهایت با همین زیرکی و سرعت عمل می‌تواند دوباره به خانه برگردد. با اینکه هنوز خام و جوان است ولی می‌داند که چطور از هوشمندی‌اش به نفع خودش و بقیه استفاده کند. او به همه یاد می‌دهد که مبارزه با اولین قدم‌ها شروع می‌شود و اشتباه کردن بخشی از مبارزه است. 

۱ – Insomniac Miles Morales

یک شخصیت گیم با تروماهای مختلف
یک شخصیت گیم با تروماهای مختلف

بین تمام عنوان‌هایی که Insomniac Games از اسپایدرمن منتشر کرده است نسخه ۲۰۱۸ آن به شدت محبوب شد. همه آن را دوست داشتند و مایلز مورالز در این بازی قدم به قدم جلو می‌رود و در نهایت به اسپایدرمنی که همه آرزویش را دارند تبدیل می‌شود. آرک داستانی مایلز هم خیلی سخت است. او پدرش را در یک عملیات تروریستی از دست داده است و در گذشته با بهترین دوستش مبارزه کرده و در نهایت دوستش کشته می‌شود و تمام این ماجراها روایت داستان را عجیب‌تر و خاص‌تر می‌کند. حالا مایلز تصمیم گرفته با این موضوعات کنار بیاید و یا حداقل آن‌ها را فراموش کند تا به زندگی‌اش برگردد. 

با تمام این تروماها، مایلز روی رشد شخصیتش کار می‌کند و تصمیم‌های سختی می‌گیرد. اون لحظات سختی را از سر می‌گذراند و در نهایت تصمیم می‌گیرد مبارزه را تا جایی ادامه دهد که خودش را فدا کند و بتواند از انسان‌ها مراقبت کند. او در نهایت موفق می‌شود تمام این مشکلات را پشت سر بگذارد و به پیتر پارکر کمک می کند تا شهری که توسط شکارچی‌ها و سیمبیوت‌های قدرتمند نابود شده را مجددا به حالت اول برگرداند. او حتی انتقام را هم کنار می‌گذارد و به یک قهرمان واقعی و دوست‌داشتنی تبدیل می‌شود. 

به نظر شما بهترین نسخه مایلز مورالز کدام است؟

۵ ورژن از مایلز مورالز را بررسی کردیم و سعی کردیم به ترتیب محبوبیت و میزان تاثیرگذاری این نقش‌ها رتبه‌بندی کنیم. تعداد فیلم‌ها و کمیک‌ها و سریال‌ها و انیمیشن‌ها و گیم‌هایی که مایلز در آن حضور داشته زیاد است و ممکن است برخی موارد از قلم افتاده باشند. اگر این نقش‌آفرینی‌های مایلز را هم دیده‌اید حتما در کامنت‌ها بنویسید و به ما بگویید کدام ورژن از همه بهتر است.


خاطرات گیمری با امید لنون و گلخان جونیور + بازی‌های پیشنهادی برای عید

خاطرات گیمری با امید لنون و گلخان جونیور + بازی‌های پیشنهادی برای عید

 

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Amir_Herobrine
پاسخ

شماره ۲ و ۳