اخبار سینما و انیمیشن خبر

فیلم ترسناک Tarot فقط در ۱۰ روز تقریبا سه برابر بودجه اولیه‌اش فروخت

فیلم ترسناک Tarot علی‌رغم اینکه با نقدهای بسیار منفی از سوی منتقدان همراه بود، اما عملکرد فوق‌العاده‌ای در باکس آفیس داشت. این فیلم ترسناک جدید که بازیگرانی چون هریت اسلتر، آوانتیکا و جیکوب باتالون در آن ایفای نقش می‌کنند، بر اساس رمان ترسناک سال ۱۹۹۲ نیکولاس آدامز به نام Horrorscope ساخته شده و داستان گروهی از نوجوانان را دنبال می‌کند که مشغول بازی با کارت‌های تاروت هستند و به مرگ با شیوه‌های وحشیانه‌ای که روی هر کارت نوشته شده، محکوم می‌شوند. این فیلم نمرات ضعیفی دریافت کرده و میانگین امتیازاتش از مجموع ۴۳ نقد در وبسایت راتن‌تومیتوز برابر با ۲۱٪ است.

بر اساس گزارش وبسایت ورایتی، فیلم تاروت تا پایان دومین هفته اکرانش در سینماها، ۳.۴ میلیون دلار دیگر در باکس آفیس داخلی فروش خواهد داشت. با در نظر گرفتن فروش بین‌المللی، مجموع فروش این فیلم در باکس آفیس جهانی به رقم ۲۰ میلیون دلار می‌رسد. نکته جالب آنکه ساخت این فیلم تنها ۸ میلیون دلار هزینه در پی داشته و با این حساب، تنها در ۱۰ روز میزان فروش فیلم به سه برابر بودجه تولیدش رسیده است.

فیلم ترسناک Tarot

علی‌رغم این فروش عالی، نقدهای فیلم تاروت نشان می‌دهند که با یک اثر ضعیف مواجه هستیم. اگرچه مخاطبان زیادی فیلم را دیده‌اند، اما تنها ۵۷ درصد رضایت برای این فیلم به ثبت رسیده که عدد بسیار بدی است. اکثر منتقدان فیلم، به شخصیت‌پردازی ضعیف کاراکترها ایراد گرفته‌اند. بعضی دیگر هم داستان فیلم را ضعیف و فاقد عمق کافی قلمداد کرده‌اند. البته منتقدانی هم وجود داشتند که از فیلم تعریف کنند، اما تعدادشان در برابر نقدهای منفی بسیار کمتر است.

۲۵ فیلم ترسناک که داستانی واقعی دارند

از آنجایی که نیمی از پول فروش بلیت متعلق به سینماهاست، نقطه سربه‌سر درآمد و هزینه‌های یک فیلم تقریبا دو برابر بودجه تولید آن است. با وجود نقدهای منفی، فروش فیلم تاروت قبلا از ۱۶ میلیون دلار که احتمالا نقطه سربه‌سر این فیلم است عبور کرده و به ششمین فیلم ترسناک انگلیسی زبان در سال جاری میلادی تبدیل شده که فروش بالایی دارد.

نکته‌ای که معمولا در بحث سود و زیان فیلم‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی فیلم است. یعنی ممکن است یک فیلم از نقطه سربه‌سر عبور کرده، اما با توجه به هزینه‌هایی که برای تبلیغاتش انجام شده، هنوز به سوددهی نرسیده باشد. البته این موضوع درباره فیلم تاروت چندان صادق نیست، چون این فیلم تبلیغات خیلی کمی داشته و زیاد برای جذب ببننده تلاش نکرده است. با این وجود، بعید است که فیلم تاروت تا اینجا سود قابل توجهی را برای سازندگانش به همراه داشته باشد. اگر فروش فیلم در هفته‌های آینده هم همین‌قدر خوب باشد، می‌توان گفت که به موفقیت تجاری چشمگیر دست یافته است. در این صورت شاید تهیه‌کنندگان فیلم چراغ سبزی برای ساخت دنباله آن هم دریافت کنند.

منبع: Screenrant


ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها