اخبار سینما و انیمیشن انتخاب سردبیر خبر

ارباب حلقه‌ها ؛ معرفی شخصیت آناریون برادر کوچکتر ایزیلدور

الندیل و پسرش ایزیلدور از مهمترین شخصیت‌های فیلم ارباب حلقه‌ها اثر جی آر آر تالکین بودند. آن‌ها در پیش‌گفتار پیتر جکسون ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه ظاهر شدند و نقش‌های برجسته‌ای را در اثر پرایم ویدیو ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت بازی کردند. با این حال، اقتباس‌های اصلی، یکی دیگر از اعضای خانواده‌ آن‌ها را از رمان‌های تالکین نادیده گرفتند، یعنی برادر کوچک‌تر ایزیلدور، آناریون! در قسمت حلقه‌های قدرت «آدار»، ایزیلدور و الندیل در مورد تصمیم ایزیلدور برای به تعویق انداختن محاکمه دریایی خود به طور گذرا به آناریون اشاره کرد. ایزیلدور گفت که آناریون به او گفته بود الندیل دادگاه دریایی خود را در جوانی به تعویق انداخته است. بنابراین او نمی‌دانست که چرا پدرش اینقدر ناراحت است.

با وجود این اشاره، آناریون در فصل اول ظاهر نشد. اگر حلقه‌های قدرت از افسانه‌های ارباب حلقه‌ها بطور کامل پیروی کند، آناریون در آینده نقش مهمی خواهد داشت. با این حال، سریال قبلاً از منابع تالکین استفاده کرده است و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است یک شخصیت متفاوت نقش آناریون را در فصل‌های بعدی پر کند. در ادامه با مجله بازار همراه باشید.

آناریون یکی از مهم‌ترین شهرهای گوندور را تأسیس کرد

ایزیلدور و پدرش الندیل در سریال ارباب حلقه‌ها

ایزیلدور و پدرش الندیل در سریال ارباب حلقه‌ها

آناریون فرزند دوم الندیل بود. تالکین درباره زندگی ایزیلدور قبل از سقوط نومنور کمی نوشت و حتی کمتر درباره زندگی آناریون اشاره‌هایی کرد. ایزیلدور و الندیل از اعضای مؤمنان نومنور بودند، یعنی معدود نومنورایی‌هایی که با فساد سائورون مخالف بودند. آناریون رهبری دو تا از ۹ کشتی فیتفول را بر عهده داشت که درست قبل از نابودی از نومنور دور شدند. در بخش «حلقه‌های قدرت و عصر سوم» از سیلماریلیون، تالکین نوشت: «آن‌ها اتسان‌هایی قدرتمند بودند و کشتی‌هایشان قوی و بلند بود، اما طوفان‌ها آن‌ها را درنوردید و حتی روی تپه‌های آب به پرواز درآمدند. ولی در نهایت طوفان کشتی‌های ایزیلدور و آناریون را از کشتی‌های پدرشان جدا کرد.

ارباب حلقه‌ها ؛ معرفی رنجرهای مرموز شمال و نقش آن‌ها در وقایع سرزمین میانه

الندیل، ایزیلدور و آناریون در سال ۳۳۲۰ میلادی، بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از وقایع ارباب حلقه‌ها به سرزمین میانه رسیدند. الندیل پادشاهی آرنور را در شمال تأسیس کرد در حالی که ایزیلدور و آناریون با هم پادشاهی گوندور را در جنوب تأسیس کردند. از آنجایی که ایزیلدور بزرگتر از این برادرش بود، او اولین پادشاه گوندور شد، اما آناریون یک چهره کلیدی در تاریخ پادشاهی نوپا باقی ماند.

اوزگیلیات (Osgiliath) اولین پایتخت گوندور بود و هر برادر یک شهر بزرگ را در دو طرف آن تأسیس کرد. در شرق، ایزیلدور میناس ایتیل، برج ماه را ساخت و در غرب، آناریون، میناس آنور، برج خورشید را ساخت. در سال ۳۴۲۹، نیروهای سائرون به گوندور حمله کردند و میناس ایتیل را تصرف کردند و آن را به میناس مورگول مخوف تبدیل کردند. پس از این پیروزی بزرگ، سائرون توجه خود را به اوزگیلیات معطوف کرده و زمینه را برای افسانه‌ای‌ترین شاهکار آناریون فراهم کرد.

آناریون نیروهای سائرون را عقب نگه داشت

شهر سفید میناس تیریث در فیلم ارباب حلقه‌ها

شهر سفید میناس تیریث در فیلم ارباب حلقه‌ها

ایزیلدور فرار کرد تا از الندیل و شاه بزرگ الف‌ها گیل گالاد کمک بگیرد و در نهایت آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها را تشکیل داد. او همسر و سه پسرش را از ترس امنیت آن‌ها در صورت ماندن در گوندور با خود برد، اما برادرش در آنجا ماند. آناریون می‌دانست که کسی باید در اوزگیلیات بماند تا از آن در برابر نیروهای سائرون دفاع کند، وگرنه پادشاهی فرو می‌پاشد. به مدت پنج سال متوالی، او و سربازانش ارباب تاریکی را دور نگه داشتند. در یک نقطه، آن‌ها حتی نیروهای سائرون را از مرزهای گوندور تا کوه‌های سایه در موردور عبور دادند. سائرون از این شکست نجات پیدا کرد و با نیرویی جدید دوباره به اوزگیلیات حمله کرد، اما در آن زمان، آناریون با موفقیت زمان کافی برای رسیدن ارتش آخرین اتحاد خریده بود.

ارتش الف‌ها و انسان‌ها شرایط را بر علیه سائرون کرده و او را مجبور به گرفتن حالت دفاعی کردند. همانطور که آخرین اتحاد، ارباب تاریکی را در موردور محدود کرد، آناریون مسبب این کار بود. او در محاصره باراد دور، نبرد نهایی جنگ آخرین اتحاد شرکت کرد. متأسفانه این نبرد آخرین نبرد آناریون بود. بر اساس پیوست F ارباب حلقه‌ها در S.A 3440 سنگی به سر آناریون اصابت کرد و کلاه خود آن را له کرد و او را کشت. الندیل نیز توسط خود ارباب تاریکی درگذشت، اما فداکاری آن‌ها بیهوده نبود، زیرا آخرین اتحاد پیروز شد. ایزیلدور سائرون را کشت و حلقه‌ی یگانه را بدست آورد و انتقام مرگ برادر و پدرش را گرفت. اگرچه این پایان داستان آناریون بود، اما این پایان تأثیر او بر وقایع سرزمین میانه نبود.

میراث آناریون در گوندور زنده ماند

نبرد آخرین اتحاد یا همان داگورلاد که در اوایل فیلم یاران حلقه به تصویر کشیده شد.

نبرد آخرین اتحاد یا همان داگورلاد که در اوایل فیلم یاران حلقه به تصویر کشیده شد.

اندکی پس از پایان یافتن جنگ آخرین اتحاد، ایزیلدور درخت سفید گوندور را در میناس آنور کاشت، که گوندوریان پس از سقوط همتای شرقی آن را به میناس تیریث تغییر نام داده بودند. میناس تیریث در نهایت به پایتخت گوندور تبدیل شد و اهمیت آناریون را برای پادشاهی تثبیت کرد. زمانی که ایزیلدور ادعای داشتن حلقه یگانه را کرد، دیگر نمی‌خواست پادشاه گوندور باشد، بنابراین پسر آناریون، منلدیل را به عنوان جانشین خود انتخاب کرد. در سال T.A 1248، پادشاه رومانداسیل دوم، ایزیلدور و آناریون را به شکل آرگونات، دو مجسمه غول پیکر که در امتداد رودخانه آندوین قرار داشتند، یادبودی ساخت؛ اگرچه که آناریون در مقدمه فیلم نشانه داده نشد، بود.

اگرچه آناریون در سریال حلقه‌های قدرت هم ظاهر نشد، اما یکی دیگر از خواهران و برادران ایزیلدور یعنی خواهر کوچک‌ترش ایرین که شخصیتی از افسانه‌های تالکین نبود، حضور داشت. البته در فصول آینده ممکن است شاهد حضور آناریون باشیم. تالکین هیچ اشاره‌ای به سفر آناریون به ساحل غربی نومنور بر خلاف میل پدرش نکرد، بنابراین به نظر می‌رسید که این خط داستانی راهی عمدی برای دور کردن او از داستان اصلی باشد. در مورد این که چرا The Rings of Power ممکن است بخواهد جایگزینی برای شخصیت آناریون تعیین کند، این است که Prime Video حق اقتباس از سیلماریلیون را ندارد.

ارباب حلقه‌ها ؛ توضیحاتی در مورد رابطه پیچیده پادشاهی گوندور و روهان

این بدان معنا است که سریال فقط به نسخه خلاصه شده داستان آناریون از ارباب حلقه‌ها دسترسی دارد. با این حال، قسمت پایانی فصل اول، ایرین را نشان داد که در حال طی کردن یک ماجرای خاص است، به این معنی که او می‌تواند مسیری بسیار تاریک‌تر از برادرش را طی کند. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

منبع: cbr.com


 

بهترین بازی‌های پلی استیشن ۵ روی موبایل

 

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابوالفضل حاجی زاده
پاسخ

پس دورف ها چیشد با اناریون هیچ رابطه ای نداشتند