اخبار سینما و انیمیشن انتخاب سردبیر خبر

بازی تاج و تخت ؛ معرفی شخصیت کلیدی استاد پایسل

سریال بازی تاج و تخت همانطور که بر همه مشخص است، پر از پیچ و خم‌های منظم بوده و تقریباً هر فصل با یک مرگ وحشیانه و نمایشی به پایان می‌رسد که همه چیز را به سمت وضعیت بدتر سوق می‌دهد. شخصیت‌های اصلی به طور منظم می‌میرند و با شخصیت اصلی دیگری در روایت سریال جایگزین می‌شوند. از بسیاری جهات، هیچ کس در این سریال از دست مرگ در امان نیست. حتی شخصیت‌های مشهوری مانند ند و راب استارک قبل از پایان سریال با مرگ خود روبرو می‌شوند.

با این همه سرنوشت‌های ناگهانی و وحشتناک، وقتی داستان استاد بزرگ پایسل (Pycelle) به یک نقطه وحشیانه رسید، جای تعجبی نداشت. بلافاصله کیبورن (Qyburn) به سرعت جایگزین او شد، اما مرگ وحشتناک او نقطه عطفی در روایت سریال بود. در حالی که در مقایسه با شخصیت‌هایی مانند جان اسنو و دنریس تارگرین نسبتا کمتر به آن پرداخت شده است، پایسل هنوز هم برای بقای وستروس و کینگز لندینگ زنده ماندنش ضروری بود. در ادامه با مجله بازار همراه باشید تا با این شخصیت کلیدی آشنا شوید.

استاد پایسل که بود؟

پایسل از سریال بازی تاج و تخت در طول زندگی خود به شش پادشاه مختلف خدمت کرد.

پایسل از سریال بازی تاج و تخت در طول زندگی خود به شش پادشاه مختلف خدمت کرد.

پایسل که نقش او را جولیان گلاور بازی می‌کرد، یکی از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت بود که دهه‌ها را در جهت گیری سیاسی وستروس تحت تأثیر قرار داد. او ابتدا در زمان سلطنت مایکار به عنوان پادشاه وستروس به مقام استادی رسید و در نهایت پایسل به بالاترین رتبه استاد در هفت پادشاهی تبدیل شد. او تقریباً ۴۰ سال را به عنوان استاد اعظم گذراند و به پادشاهان و ملکه‌های مختلفی که خدمت می‌کرد، توصیه‌های پزشکی، تاریخی و سیاسی ارائه کرد. او همچنین یکی از اعضای شورای کوچک بود و در آنجا با تایوین لنیستر ملاقات کرد. پس از احترام گذاشتن به طبیعت خشن تایوین، پایسل به متحد قوی خاندان لنیستر تبدیل شد.

۹ شخصیت‌ ارباب حلقه ها که در انیمه سینمایی The War of the Rohirrim زنده هستند

پایسل در طول زندگی خود به شش پادشاه مختلف خدمت کرد. در دوران سلطنت سلسله تارگرین، او در خدمت اگان پنجم، جاهاریس دوم و پادشاه دیوانه، ایریس بود. با این حال، در نهایت او به ایریس خیانت کرد. در حالی که نشان می‌داد تایوین می‌آید تا از کینگز لندینگ حمایت کند، به ایریس توصیه کرد که برای تایوین و ارتشش دروازه‌های شهر را باز کند. به محض ورود تایوین، او به افرادش دستور داد تا شهر را غارت کنند و آن‌ها از کشتن هیچ تارگرینی دریغ نکردند. بعد این اتفاق پایسل در سمت خود باقی ماند و به مشاوره پادشاه جدید، رابرت ادامه داد.

شورای کوچک رابرت متشکل از برخی از بهترین سیاستمداران در وستروس بود و پایسل به همکاری نزدیک با همه آن‌ها ادامه داد. پس از مرگ نابهنگام رابرت، او در کنار تیریون و تایوین، که هر کدام به عنوان دست پادشاه خدمت می‌کردند، به پادشاه جافری خدمت کرد. او دشمنی تیریون را به جان خرید، اما متحدی قوی و وظیفه شناس برای تایوین باقی ماند. پس از مرگ جافری، او پست خود را زیر نظر پادشاه تامن حفظ کرد. تایوین مدت کوتاهی پس از مرگ جافری، درگذشت و پایسل را پریشان حال را رها کرد تا خود را با کوان لنیستر (Kevan) هماهنگ کند.

پایسل چگونه مرد؟

استاد پایسل و سرسی لنیستر در سریال بازی تاج و تخت

استاد پایسل و سرسی لنیستر در سریال بازی تاج و تخت

در حالی که پایسل مشغول ایجاد شبکه‌ای از وفاداری‌ها در اطراف کوان بود، از آن طرف سرسی لنیستر در حال طرح ریزی برای جایگزینی استاد بزرگ با یک سوژه وفادار به خودش بود. کبورن، استادی منفور، خدمتکار مطیع او بود که فضا را برای پایسل تنگ می‌کرد. کبورن شروع به جمع آوری پرنده‌های کوچک واریس کرد و تصمیم گرفت در همان روزی که سرسی سپت بیلور بزرگ را منفجر کرد تا حرکت خود را علیه پایسل انجام دهد. در فصل ۶، قسمت ۱۰، کبورن یکی از پرندگان را فرستاد تا پایسل را نزد او بیاورد و در ادامه او موفق شد از طریق یک احضار زمزمه‌ای، پایسل را به سمت خود بکشد.

پس از مدت کوتاهی، پایسل کبورن را در اتاقش پیدا کرد. پایسل خواستار اطلاع از مکان پادشاه شد، سپس بلافاصله کبورن را برکنار کرد. استاد رسوا شده از او طلب بخشش کرد. متأسفانه اظهار پشیمانی کبورن تنها یک حرکت ساختگی بود، زیرا گروهی از کودکان با چاقو در دست نزدیک شدند. پایسل که از زنده ماندن ناامید شده بود، به یکی از کودکان ضربه زد، اما تعداد زیاد آن‌ها او را احاطه کردند. کودکان تحت امر کبورن، استاد بزرگ پایسل را به طرز وحشیانه‌ای به قتل رساندند. پایسل در حالی که روی زمین دراز کشیده و محکوم شده بود به دست کودکان کوچک بمیرد، احتمالاً متوجه شد که شورای کوچک واقعاً چه قدرت کمی در برابر نیروهای تاریک وستروس دارد.

 

آیا پایسل می‌توانست سرسی و خاندان لنیستر را نجات دهد؟

تایوین لنیستر که خاندانش مدیون هوش و درایت او بود.

تایوین لنیستر که خاندانش مدیون هوش و درایت او بود.

 

به طور کلی، یک دلیل خوب دیگر درباره کشتن پایسل برای لنیسترها وجود داشت. او تحت برخی از بهترین و بدترین پادشاهان وستروسی خدمت کرد، که به او اجازه داد تا بینش بیشتری نسبت به رهبری مناسب در هفت پادشاهی داشته باشد. او می‌توانست سرسی را در مورد نحوه رفتار مناسب هنگام مواجهه با دنریس تارگرین بعداً در ادامه سریال راهنمایی کند. با کشتن پایسل، سرسی اطمینان حاصل کرد که وقتی بر تخت آهنین می‌نشیند، شخص با تجربه‌ای وجود نخواهد داشت که او را نصیحت کند.

وفادارترین خدمتکار او یک استاد خونخوار بود که هیچ مهارت رهبری واقعی و هیچ علاقه‌ای به نقشه‌های سیاسی نداشت. پایسل به خاندان لنیستر وفادار بود. از طرفی سرسی خاندان خود را از یک دوست بالقوه محروم کرده و در نتیجه آن‌ها را برای همیشه به شکست محکوم کرد. اگر وقتی دنریس به وستروس آمد، پایسل زنده بود، بعید بود که پایسل به سرسی توصیه می‌کرد که با وجود سه اژدهای دنریس، علیه او باشد. البته او می‌توانست با وفاداری‌اش به تایوین و خاندان لنیستر کورکورانه مشاوره بدهد، اما بعید است که او چنین تصمیم کوته فکرانه‌ای گرفته باشد. پایسل همیشه مغرور بود، اما این احتمال وجود دارد که او می‌توانست به سرسی توصیه کند رویکرد نرم‌تری را داشته باشد.

سریال شوگون ؛ آیا کاراکتر ماریکو در ادامه وقایع داستان مرده است؟

حتی با وجود وفاداری‌اش به لنیسترها، پایسل هرگز سرسی را به قتل دنریس توصیه نمی‌کرد. از این گذشته او به شدت امیدوار بود که جافری را متقاعد کند که ند استارک را در فصل ۱ نکشد. او همیشه با تصمیمات عجولانه و بدون فکری که تنها به دلایل وحشیانه گرفته می‌شد، مخالف بود. اگر پایسل آنجا بود، خاندان لنیستر ممکن بود برای دیدن پایان بازی تاج و تخت زنده بمانند. در عوض سرسی به مادر اژدهایان حمله کرد و بهای گرانی را بابت این کار پرداخت. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

منبع: cbr.com


 

معرفی ترسناک‌ترین بازی‌های تاریخ ویدئو گیم

 

تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
پاسخ

واقعا منفور بود
و بوققق

جاوید
پاسخ

خانم بازیهاش بامزه بود مردک ریقو😁