آخرین اخبار ماینکرافت خبر

هر آن چیزی که باید از ماب جدید bogged در بازی ماینکرفت بدانید

ماب‌های بازی ماینکرفت (Minecraft) نقش مهمی در افزایش تعامل بازیکنان با بازی دارند. هر بروزرسانی سالانه تغییرات و اضافات زیادی را به همراه دارد که نوید تأثیرگذاری بر جنبه‌های مختلف گیم‌پلی و همچنین معرفی ماب‌های جدید را برای بازی می‌دهد که بسیار مورد انتظار طرفداران است. بروزرسانی ۱.۲۱ ماینکرفت با افزودن ماب bogged یا همان اسکلت باتلاقی، همتای جذابی برای ماب اسکلتون معمولی و آشنا است که البته با آن فرق‌هایی دارد. این مقاله به بررسی ماب اسکلتون باتلاقی می‌پردازد و منشأ، ماهیت، دراپ‌ها و به مزایای آن برای بازیکنان خواهد پرداخت. با مجله بازار همراه باشید.

هر آن چیزی که از ماب اسکلتون باتلاقی (bogged) ماینکرفت باید بدانید

دو اسکلتون باتلاقی در بازی ماینکرفت

دو اسکلتون باتلاقی در بازی ماینکرفت

Bogged ماب جدیدی از خانواده ماب‌های اسکلتون است که قبلاً فقط از سه گونه تشکیل می‌شد: اسکلتون، ویتر اسکلتون (wither skeleton) و استری اسکلتون (stray)! در ادامه و در بخش‌های مختلف به این ماب خواهیم پرداخت تا خوب با آن آشنا شوید.

رفتار، اتک دمیج و میزان سلامت

از نظر رفتار، اسکلتون‌های باتلاقی ماب دشمن با میزان سلامتی اندکی کمتر از یک اسکلتون معمولی هستند، اما میزان دمیج مشابهی می‌توانند وارد کنند. به طور خاص، اسکلتون‌های باتلاقی دارای هشت قلب سلامت هستند که دو قلب کمتر از یک اسکلت معمولی است. حملات آن‌ها ۱.۵ قلب آسیب در هر ضربه وارد می‌کند که مشابه اسکلتون‌های معمولی است. بازیکنان مورد حمله همچنین یک اثر سمی را از شلیک تیر آن‌ها تجربه می‌کنند که به طور بالقوه باعث آسیب کلی بیشتر می‌شود. به عنوان یک ماب مرده، درست مانند اسکلتون‌های معمولی، این گونه از ماب در نور خورشید می‌سوزند. در ادامه برخی از دیگر خصوصیت‌های این ماب عبارتند از:

  • توسط ماب ویتر نادیده گرفته می‌شود.
  • تهدیدی برای آرمادیلوها است.
  • تحت تأثیر  جادوی Smite است.
  • نمی‌تواند شنا کند، اما غرق هم نمی‌شود.
  • بازیابی و اثرات وضعیت سم بر آن تأثیر نمی‌گذارد.
  • آسیب ناشی از اثر وضعیت سلامت فوری را حفظ می‌کند.
چه انتظاراتی از آپدیت ۱.۲۱ ماینکرفت داریم؟

مدل اسپاون

مکان‌های اسپاون کردن اسکلتون‌های باتلاقی در بازی ماینکرفت

مکان‌های اسپاون کردن اسکلتون‌های باتلاقی در بازی ماینکرفت

درست مانند گونه استری و اسکلتون معمولی، اسکلتون‌های باتلاقی یک ماب از Overworld است و مکان اسپاون آن، بیوم باتلاق و مانگرو است. باتلاق‌ها، با داشتن درختان انبوه، محیط مناسبی را برای این ماب‌ها فراهم می‌کند تا از آفتاب پنهان شوند و پس از فرا رسیدن شب بیرون بیایند. این ماب کاملاً با بیوم یاد شده سازگار است و اغلب می‌تواند بازیکنان را با حضور در جنگل هنگام شب غافلگیر کند. مکان دیگری که بازیکنان ممکن است یک اسکلتون باتلاقی پیدا کنند، مکان جدید اتاق‌های آزمایشی (trial chambers) است، جایی که اسپاونرهای آزمایشی می‌توانند اسکلتون‌های باتلاقی را به عنوان ماب تهاجمی انتخابی خود احضار کنند.

دراپ‌ها

دراپ‌های ماب اسکلتون باتلاقی در بازی ماینکرفت

دراپ‌های ماب اسکلتون باتلاقی در بازی ماینکرفت

در درجه اول، بازیکنان با این ماب در بازی ماینکرفت برای موارد ارزشمندی که ممکن است رها کنند، خود را به چالش خواهند کشید و شکی در آن نیست. پس از مرگ اسکلتون باتلاقی، این ماب می‌تواند مواردی را دراپ کند که عبارتند از: ۰-۲ استخوان (bone)، ۰-۲ تیر (arrow)، یا ۰-۳ تیر سمی (arrows of poison). احتمال دراپ شدن استخوان‌ها و تیرها ۱۰۰ درصد است، در حالی که احتمال دراپ تیرهای سمی ۵۰ درصد است، اما اگر بازیکن با Looting III را روی سلاح خود  استفاده کند، این احتمال به ۹۳.۷۵ درصد افزایش می‌یابد. با Looting III، تعداد آیتم‌های حذف شده نیز می‌تواند به چهار مورد در هر ماب برسد. علاوه بر این، می‌توان آن را برای بدست آوردن دو قارچ لوت کرد.

دنیایی عظیم را در ماینکرافت ببینید که ساخت آن ۹ سال طول کشیده!

یک اسکلتون باتلاقی اسپاون شده با کمان طلسم شده نیز ۸.۵ درصد احتمال دارد که آن را هنگام کشته شدن با استفاده از سلاح به زمین دراپ کند. لوت سلاح‌های جادو شده می‌تواند شانس را ۱٪ برای هر سطح از لوت افزایش دهد. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما درباره این موضوع به اشتراک بگذارید.

منبع: sportskeeda


بازی‌های جذابی که شما را درون خود غرق می‌کنند 

ده بازی که ساعت‌ها تو دنیای اون‌ها غرق می‌شیم
تگ ها

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها