بی‌شک بازی Marvel’s Spider-Man از آن دسته آثار انحصاری سونی است که در کارنامه‌ این کمپانی بزرگ می‌درخشد. مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ را می‌توان بارها تجربه کرد و همچنان از آن لذت برد. با نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man همراه مجله بازار باشید.

بررسی بازی Marvel’s Spider-Man ۲ | بهترین مرد عنکبوتی تاریخ

شرکت بازی‌سازی اینسامنیاک با تلاش‌های فراوان و استفاده‌ی درست از المان‌های مختلف در کنارهم توانسته با ساخت Marvel’s Spider-Man این اثر را به یکی از مهم‌ترین آثار انحصاری پلی‌استیشن در نسل هشتم بدل کند. تا قبل از عرضه‌ی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ بازی‌های مختلفی از این قهرمان محبوب و نام آشنای مارول منتشر شده‌ بودند که هرکدام بازخورد‌های مثبت و منفی خاص خود را داشتند، اما با انتشار ابن انحصاری جذاب سونی ورق به‌طور کامل برگشت و با یک بازی قهرمان محور تمام معنا روبرو شدیم. Marvel’s Spider-Man در بخش‌های مختلفی مانند گرافیک، گیم‌پلی و صداگذاری به حدی عالی عمل می‌کند که دیگر حرفی برای زدن باقی نمی‌ماند.

نقد و بررسی بازی Marvel's Spider-Man

خوده من به عنوان یک گیمر زمانی که به تجربه‌ی این بازی نشستم حس و حال عجبی داشتم، تار زدن در خیابان‌های پهن نیویورک، اسیر کردن دشمنان توسط تار‌های چسبناک، مبارزات خیابانی روان و حتی آشنا شدن با شخصیت‌های مختلف دنیای مارول درون من باعث ترشح حجم عظیمی از آدرنالین شد که نمی‌توانستم به سادگی آن را کنترل کنم. دنیا Marvel’s Spider-Man به اندازه‌ای پویا است که در زمان تجربه‌ی بازی شما را به راحتی در خود غرق می‌کند البته نمی‌توان تاثیر شخصیت پردازی جذاب کرکتر اصلی یعنی پیتر پارکر و پارتنرش مریجن راهم نادیده گرفت.

بررسی بازی Far Cry ۶ | تکرار‌های بدون نوآوری

طراحی بی‌نظیر شهر نیویورک در Marvel’s Spider-Man

نقد و بررسی بازی Marvel's Spider-Man

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ تا این حد شگفت‌انگیز باشد و بتوان به‌راحتی از مشکلاتش چشم‌پوشی کرد، خلق شهر نیویورکی کم‌نظیر است. این موضوع موجب می‌شود که حتی در زمان گشت و گذار در جهان بازی‌ همه‌چیز حس‌وحال پرشور و شوقی را منتقل کند. المان‌ها و ان پی سی‌های حاضر در شهر نیویورک زنده بنظر می‌رسند، این مسئله لذت برقراری ارتباط با محیط را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

داستان Marvel’s Spider-Man برگرفته از کامیک‌‌های این شخصیت پرطرفدار دنیای مارول است و شخصیت‌های نام آشنای متفاوتی در این اثر حضور دارند. پیتر پارکر ۲۳ سال دارد و در کالج تحصیل می‌کند همچنین زمان خالی خود را به کارآموزی در آزمایشگاه می‌پردازد. حدود ۸ سال از تبدیل شدن او به مرد عنکبوتی می‌گذر، در شروع داستان مرد عنکبوتی مقابل یکی از دشمنان اصلی خود به نام کینگ‌ پین قرار می‌گیرد و پس از نبردی خونین موفق به دست‌گیری‌اش می‌شود.

نقد سریال The ۱۰۰ | صدترین آخرالزمان؟

داستان بازی Marvel’s Spider-Man

داستان‌پردازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ هم جزو آن دسته مواردی است که به بهترین نحو انجام شده‌است. در دورانی که سازندگان بازی‌های ویدیویی بجای ساخت آثار با داستان و شخصیت‌پردازی قوی به سمت ساخت بازی‌های چندنفره و پولساز دست می‌زنند، Marvel’s Spider-Man تمامی حساب و کتاب‌ها را بهم می‌زند و جلوه‌ای کامل از یک بازی ویدیویی را به نمایش می‌گذارد. روایت مارولز اسپایدرمن طوری انجام می‌شود که گیمرها در روند آن با فراز و نشیب‌های درگیر کننده‌ای مواجه می‌شوند. انتقال احساسات با توجه به صداگذاری و شخصیت‌پردازی جذاب بدون نقص انجام می‌شود و حتی در بعضی از کات‌سین‌ها موبه تنتان سیخ می‌کند.

استودیوی اینسامنیاک در بخش طراحی مراحل فرعی به نوعی از پتانسیل‌های دنیای بزرگ بازی سوء استفاده کرده است. تمامی مراحل فرعی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ به این منظور طراحی شده‌اند که شما را در دنیای این بازی بچرخانند. تنوع مراحل فرعی کم نیست اما با توجه به فعالیت‌هایی که حول‌ یک محور روایت می‌شوند تجربه آن‌ها برای مدت طولانی می‌تواند کسالت‌آور باشد. برای به اتمام رساندن مراحل فرعی به زمانی حول‌وهوش یک ربع نیاز است همچنین این مراحل بسیار ساده طراحی شده‌اند. زمان مورد نیاز برای به پایان رساندن بخش اصلی Marvel’s Spider-Man هم چیزی حدود ۱۵ ساعت است.

تنوع لباس‌ها در Marvel’s Spider-Man

بررسی بازی مارولز اسپایدرمن

سازندگان برای حفظ جذابیت اثر در طولانی مدت از روش‌های مختلفی استفاده کرده‌اند. به‌غیر از بخش داستانی بازی که کم‌نظیر است در گیم‌پلی‌هم موارد متعددی وجود دارد که می‌توان با آن‌ها سرگرم شد. استفاده از تجهیزات هوشمند برای مرد عنکبوتی یکی از مواردی است که باعث جذابیت دوچندان گیم‌پلی مارولز اسپایدرمن می‌شود. لباس‌های متنوع و پرجزئیاتی در روند بازی در دسترس گیمرها قرار می‌گیرد، هرکدام از این لباس‌ها ویژگی و قدرت منحصر به فردی را ارائه می‌کنند، همین موضوع موجب می‌شود تا روش‌های متفاوتی برای از بین بردن دشمنان در بازی وجود داشته باشد.

قرار گرفتن تمامی موارد ذکر شده در کنارهم موجب می‌شود تا Marvel’s Spider-Man بسیار لذت بخش باشد و حتی با توجه به طراحی متوسط مراحل فرعی از به اتمام رساندن آن‌ها لذت برد. گرافیک بصری بالای این بازی و حالت‌های سینمایی که در آن وجود دارد موجب می‌شود حس کنید خودتان در شهر نیویورک حضور دارید. در بخش فنی همه‌چیز عالی است و نمی‌توان هیچ‌گونه ایرادی از آن گرفت.

نقد و بررسی بازی مارولز اسپایدرمن

مکان‌ها متفاوت مختلفی در بازی وجود دارند و داستان‌هم با پیوستگی مناسبی در این بین روایت می‌شود. در Marvel’s Spider-Man شاهد لودینگ‌های طولانی و خسته کننده نیستیم و طولانی‌ترین لودینگ‌های بازی حداکثر ۱۵ ثانیه شما را معطل می‌کند. کات‌سین‌ها از کیفیت خارق‌العاده‌ای برخوردار هستند و طراحی تمامی قسمت‌های بدن شخصیت‌های مختلف با بیشترین جزئیات انجام شده‌است. بافت‌های تمامی المان‌های مختلف کیفیت بالایی دارند و در تمامی بخش‌ها Marvel’s Spider-Man تجربه‌ی بصری بسیار عالی را در اختیار گیمر‌ها قرار می‌دهد.

بررسی بازی Company of Heroes ۳ | استراتژیکی در جنگ‌ جهانی دوم

Marvel’s Spider-Man یک شاهکار از قهرمان محبوب کمپانی ماورل به حساب می‌آید. شاید مشکلاتی در بخش گیم‌پلی وجود داشته باشد که گاهی اوقات اذیت کننده ظاهر شوند اما همچنان گرافیک بصری و صداگذاری عالی این بازی می‌تواند برای مدت زمان طولانی شما سرگرم خود کند. با این وجود Marvel’s Spider-Man یک پکیج کامل محسوب می‌شود که در تمامی بخش‌ها تاحد زیادی خوب عمل می‌کند.

Loading